İNTERNETTE TANIŞTIĞIM ERKEK ARKADAŞIM NEDEN PARA İSTİYOR

İnternette Tanıştığım Arkadaşım Para istiyor

Bir çoğumuz internet üzerinden arkadaş edinmişizdir. Bu arkadaşların bazıları fiziki ortamlarda da tanışıp güzel arkadaşlıklar kurduğumuz insanlar haline dönüştü yada sanal dünyada yaşanan sanal dünyada kalır dedik ve arkadaşlığımız fiziki alana geçmedi ve sadece sosyal medya oyun, dating siteleri gibi internet ortamında iletişime,  arkadaşlığa devam ettik. Peki internet arkadaşınız sizden para istiyor mu ? .  Bu gün sizlerle internette tanıştığınız insan sizden neden para ister konusunu mercek altına alacağız…

Reklam

 

İnternette Tanışıp Hoşlandığım  İnsanları neden Para ister ?

Genellikle internette herhangi bir oyun oynarken yada sosyal medya kanalını takip ettiğiniz yada sizi takip eden bir insan sizden para istemez. Bu durum genellikle dating yani ilişki odaklı tanışma sitelerinde rastlanan bir durum. Yada sosyal medya hesapları veya oyun sitelerinde tanışarak yine internet ortamında arkadaşlığa devam ettiğiniz kişiler bir şekilde ihtiyaçları olmadığı fakat acil bir durum olduğu gerekçesi ile borç istemekte.

Bu sebepten dolayı konu alt başlığını internette Tanıştığım adam , kadın yada kişi benden neden para ister şeklinde belirledik fakat en genel başlık dating sitesinde tanıştığım kişi neden benden para istiyor, yada internette hoşlandığım adam neden para istiyor olarak algılayabilirsiniz . Bu durum kesinlikle samimi olmayan bir durum bunu baştan belirtelim . Bu durumun bir benzerinin telefondan arayarak yada mesaj atarak Müslüman bir kadın olduğunu ve Bulgaristan’da yaşadığını söyleyen ve Türkiye’ye gelmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek bir çok adamı dolandıran çetelerde veya karakoldan aradığını söyleyen ve telefonunuzun terör örgütü listesinde olduğu için dosyayı kapatmak için aradığını söyleyerek para isteyen kişilerden farkı yok.

Bunun bir dolandırıcılık şekli olduğunu unutmayın.

İnternet arkadaşım para istiyor ! Bu neden Dolandırıcılık ?

internet-sevgilim-para-istiyor-2-kendini -kandirma-uzulursun

Bu durumun yani internetten tanıştığınız erkek arkadaşınızın sizden para istemesinin neden dolandırıcılık olduğu veya arkadaşınızın para istemesinin neden samimi olmadığını sizinle kısaca paylaşalım. Aşağıda sizlerle paylaşacaklarımız bu dolandırıcılık şeklinin ortak dil ve davranış biçimidir.

 • Kişisel basit bilgileri önce o alır 

Bu internet arkadaşları önce sizin basit bilgilerinizi alır. Bu basit bilgiler çok temel olan 3 şeydir. Adın ne  ? , Kaç Yaşındasın ? , neredesin ? Evli misin yada kadın mısın erkek mi gibi ki eğer bir dating sitesinde tanıştıysanız önce siz bu bilgileri girersiniz ve zaten karşıdaki kişinin önünde sizi eşleştirdiği için bu bilgilerin çoğu görünmektedir. Eğer dating sitesinde değil de bir oyun oynarken yada sosyal medyadan tanıştıysanız önce o bilgilerinizi ister yada farkında olmadan siz vermişsinizdir. Bu konu çok önemlidir çünkü sizin dikkatinizi çekmek için önce bu bilgileri kullanacak…

 • Hep sizin zevklerinizle kesişir

Şaşırtıcı biçimde aynı müzikleri seviyor aynı kitapları okumuş ve aynı filmleri izlemiş ve çok sevmişsinizdir. . Eğer kapsamlı bir dating sitesinde tanıştıysanız bu bilgiler zaten profilinizde görülmektedir ve bunu kullanarak güveninizi kazanması çok kolaydır. Yada kendi bir kaç zevk paylaşarak tepkinizi ölçer veya ilk soruları o sararak o türde zevklerinizi tespit eder ve basit bir google araması ile zaten o zevklerin etrafında dolaşan zevklere sahip olması çok kolaydır…

 

 • Yüzünü görmez yada gerçek adını bilmezsiniz

Genellikle bu insanların yüzünü görmez ve gerçek adını bilmezsiniz.  Bu en önemli Noktalardan biridir hükümet çalışanı gizli bir iş yapması nedeni ile ya internet erişiminde görünmek istemediği bahanesi ile gerçek adını kullanmaz yada farklı bir ad kullanır.

 • Sosyal Medya Hesabı yoktur yada hesapta kendisi yoktur 

Sosyal medya hesabı kullanmayı sevmediğini yada kendisini gösteren şekilde kullanmaktan hoşlanmadığını öne sürerek sosyal medya hesabını ya bulamaz yada bir hesap varsa da kendine ait resmini yada samimi bir paylaşımını göremezsiniz. Bir hesap varsa bile ya manzara kedi köpek paylaşımları yada özlü duygu okşayıcı sözler vardır…

 

 • Aslında hiç ihtiyacım yok, en kısa zamanda geri yollayacağım

Genelde internette insanları kandırarak para almaya çalışan kişilerin kullandığı ortak dili budur.

Uzun süre sizinle konuşur bir kaç şarkı ve cümlenizden sizin nelerden hoşlandığınızı öğrenir ona göre davranır sizi psikolojik anlamda destekler. İlk başlarda samimi ve güven veren davranışlar sergiler. Ardından bir süre sonra kendisinin aslında gelirinin çok iyi olduğunu fakat bir mahrumiyette olduğunu belirten söylemler başlar. Şu anda hesaplarıma ulaşacak durumda değilim benim için para değil ama bana para gönderir misine bağlanır. Genellikle ya sizin yaşadığınız şehir yada ülkede değildir. Bunun nedeni ilk maddede belirttiğimiz bilgileri sizden almış olmasıdır.

 • Para istiyor

Eğer kişi yabancı ise yani Türk değilse ya gizli bir devlet işinde çalışıyordur. Mahrumiyet bölgesinde olduğu için sizden para istediğini söylüyordur. Türk ise benzer bahaneler uydurarak para istiyordur. Bu eskiden telefon kontür kartı şifresi istemek şeklinde yapılan bir dolandırıcılık tekniğinin gelişmiş halidir.

 

Kendinize basit sorular sorarak karşınızda ki kişinin samimiyetini anlayabilirsiniz !

Kendinize çok basit bir kaç soru sorarak karşınızda ki kişinin niyetinin iyi olmadığını anlayabilirsiniz…

 • GERÇEK ADINI BİLE KULLANMAYACAK KADAR GİZLİ BİR İŞ YAPAN KİŞİ NEDEN SİZDEN PARA İSTER ? BU DURUM NE KADAR GÜVENLİ OLABİLİR. ?
 • DAHA TANIŞALI BİR KAÇ GÜN YADA AY OLDU BİRBİRİMİZİ GÖRMEDİK BİLE NASIL BU KADAR KOLAY PARA İSTİYOR ?
 • BENDEN BAŞKA TANIDIĞI KİMSE YOK MU ?
 • O KADAR MAHRUMİYET BÖLGESİNDE FAKAT DATING SİTESİ YADA OYUN VEYA SOSYAL MEDYADAN NASIL KONUŞABİLİYORUZ ?
 • BİR İNSANIN BU KADAR SİZİNLE AYNI ZEVKLERDE OLMASI MÜMKÜN MÜ ?
 • YÜZÜ NEDEN YOK ? YADA 1 TANE FOTOĞRAFI VAR 2. NEDEN YOK ?
 • BİR İNSAN TANIDIKLARINDAN PARA İSTEYEMEYECEK DURUMDAYSA BU YA DAHA ÖNCE HERKESTEN ALDIĞI İ VE GERİ VERMEDİĞİ İÇİN GÜVENİLMEZ OLDUĞUNU YADA DAHA ÖNCE GÖSTERDİĞİ GİBİ SEVGİ DOLU BİR İNSAN OLMADIĞINI GÖSTERMEZ Mİ ?

Yukarıda verdiğimiz bazı basit sorular ve benzerleri ile karşınızda ki kişinin güveninizi kazanmak için yalan söylüyor olduğu sonucuna vara bilirsiniz. Fakat aşağıda size soracağımız bir sorunun cevabı en belirgin şekilde size cevap verecektir. .

 • Sizinle aynı zevklere sahip aynı karakterde bir insan 3-4 defa konuştuğu bir insana çok yakın olup ( resmini bile vermiyor bu arada) , sizinle neredeyse aynı olan bir insan bu kadar kolay para ister mi ? , Yani siz isteyebilir misiniz ?  Böyle bir insan size uygun mu ?

Tutarsızlığı fark ettiniz mi ?

Arkadaşlık sitesinde doğru ilişki nasıl bulunur ? 

Yazımızı yada

İlişkiler ve cinsellik hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

Mutlu ve güzel arkadaşlık ve ilişkiler yaşadığınız bir ömür dilerim

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.