İMPARATORİÇE TAROT KARTI

iMPARATORİÇE TAROT KARTI ( The Empress )

 

Reklam
Azize Tarot Kartı

iMPARATORİÇE Tarot Kartı Tasfiri ve Anlamı

Toprak ana olan İmparatoriçe burada çiçekler açmakta olan bir bahçede oturmakta. Önünde Mısır tanrıçası İsis için kutsal olan olgunlaşmış bir buğday tarlası uzanmakta. Arkasında ise Venüs`ün kutsal ağaçları olan selviler arasından süzülen şuurluluk görülmekte.

Kalp seklindeki şilt üzerinde ise Venüs`ün simgesi işlenmiş. İmparatoriçe`nin saçı yine Venüs`ü hatırlatan mersin ağacından yapılmış bir çelenkle sarılmış, boynunda ise yedi inciden yapılmış bir kolye durmakta. Makrokozmozdaki hakimiyeti, giydiği her biri altıgen on iki yıldızdan oluşan taç ve ucunda küre olan asası ile temsil edilmekte.

Başrahibe kozmik şuuraltının bakire halini simgelerken İmparatoriçe kendini fark etme ile oluşan fikir tohumlarından gebe kaldıktan sonraki üretken ve verici şuuraltı faaliyetlerini göstermektedir. Şuuraltı madde alemindeki gelişmelere ait bütün safhalar üzerinde kontrol sahibi olduğundan, İmparatoriçe imajları çoğaltan gücü temsil eder. Ancak madde aleminin kutsal olan ebedi ışığın bir devamı olduğu ve maddi objelerle ilgili değer yargılarının bu ışıkla oluştuğu öğrenilmelidir. İmparatoriçe, aşk tanrıçası, evrensel bereketin sembolü Venüs`tür. Başrahibe gizli İsis ise, İmparatoriçe gizliliği aydınlanmış İsis`tir.

iMPARATORİÇE  Tarot Kartı Duygu Ve öğretileri

  • bereket,
  • başarı,
  • zevk ve mutluluk
  • Maddi anlamda bereket ve zenginlik
    Güvence verecek maddi gelişmelerin olması
    Ruh ve madde uyumu bağlantısı,
  • güzellik,
  • anaçlık,

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLATIN

Mutlu Günler dilerim

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.