Önleyici tedavi İmmünoterapi

Tıp dünyasında teknoloji ile birlikte artan gelişmeler günden güne farklı sorunlara çözüm buluyor. Bunlardan biri de immünoterapi (immunotherapy) .  Son zamanlarda yaygın biçimde duymaya başladığımız bir destek tedavi ve önleyici tedavi yöntemi olan immunoterapi hakkında sihirli kadın sitesi olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz…

Reklam

 

İmmünoterapi Nedir ?

İmmünoterapi nedir
İmmünoterapi nedir

İmmunoterapi tam anlamıyla kişiye özel kronik veya sonradan oluşan hastalık türlerini önleyebilmek veyahut vücudun kendisini onlara binmek için bağışıklık sistemini güçlendirmeyi hedefleyen bir önleyici ve tedavi desteği yöntemlerden biridir.

İmmunoterapi tam anlamıyla kişiye özel kronik veya sonradan oluşan hastalık türlerini önleyebilmek veyahut vücudun kendisini onlara binmek için bağışıklık sistemini güçlendirmeyi hedefleyen bir önleyici ve tedavi desteği yöntemlerden biridir…

Immunoterapi de kişinin Bağışıklık sisteminin doğru şekilde çalışmamasına neden olan eksiklikler farklı yöntemler ile tespit edilmeye çalışılarak kişiye özel tedavi yöntemleri uygulanıyor. Kimi insanlarda sadece basit yaşam şekli değişiklikleri ile bağışıklık sistemi güçlendirirken kimilerinde küçük miktarlarda ilaç takviyeleri beslenme diyetleri Kimi insanlarda da biraz daha ağır ilaç tedavileri ve farklı bağışıklık sistemi güçlendirici yöntemler kullanılabiliyor…

İmmunoterapi kanser iyileştiriyor mu ?

İmmünoterapi diğer bir deyişle biyolojik terapi (biyoterapi) nin kanseri iyileştirdiği konusunda kesin bir veri elde edilmemiş olması ile birlikte , immünoterapi’nin amaç edindiği sağlıklı yaşam hedefinin kanser tedavisi veya tedaviye destek olmak konusunda çözüm desteklerinden biri olacak gibi görünüyor.

Şu anda yaygın biçimde kanser tedavisi olan Kemoterapi ve Işın tedavileri gibi tedavilere destek yöntem olarak tavsiye edilirken daha önceden immunoterapi tedavisi görüp fayda görmüş olan kişilerin bazıları ise isteğe bağlı olarak bu tedavi süreçlerini devam ettirerek bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor veya güçlü kılmaya devam ediyorlar.

Bu da doğal olarak kanser oluşumunun önlenmesi yada kanser oluşumu meydana geldiğinde tedavi süreçlerinde daha güçlü bir otoimmün sisteme sahip olmak dolayısı ile kanserden kurtulma ihtimalini de arttırdığı düşünülmektedir.

 

Reklam

İMMÜNOTERAPİ SİGORTA KAPSAMINDA MI ?

İmmunoterapi tedavisi bazı ülkelerde sigorta kapsamında yer alırken Türkiye’de bazı özel sağlık kuruluşlarında ücretli olarak uygulanabilmektedir. Fakat henüz devlet sigortası kapsamına girmemektedir. Belirtilen haberler bir süre sonra sigorta kapsamına girebileceği şeklinde düşünceler ağır basmakta.

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Sağlıklı günler diyoruz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.