İlk randevu ( İlk görüşme-İlk buluşma

İlk buluşma, hepimizi heyecanlandıran özel bir andır. İlk randevunun heyecanı ve stresi neredeyse bir iş görüşmesininki kadar vardır.

Bu ilk yüzleşmede, kıyafetinizden, seçtiğiniz kelimelere ,kokunuzdan, vücut dilinize,  kadar iyi izlenim bırakma isteği ve endişesiyle eliniz ayağınıza dolanabilir. Bu kaygınız aslında çok normaldir, çünkü nihayetinde ilk buluşma sonraki olası buluşmaların olup olmayacağının dönüm noktasıdır denebilir…

 

Sihirli kadın sitesi olarak sizlere ilk randevunuzda yapılması ve yapılmaması gerekenleri sizler için derledik. Tabi heyecanınızı bastırarak ne kadarını uygulayabilirseniz 😉

İlk Randevuda Yapılması Gerekenler

ilk-randevu-ne -yapmali

İlk randevunuza giderken yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler aslında çok belirgin şeylerdir fakat öncelikle kendinizi sakinleştirmenizi öneriyoruz ve aşağıdakileri uygulamadan önce bir ayna karşısına geçerek sevilmeyi çok hak eden bir insan olduğunuzu tekrar tekrar kendinize hatırlatmanızı öneriyoruz. İlk randevunuz olumsuz geçerse de bunun siziniçin iyi bir şey olabileceğini bilmelisiniz….

İlk buluşmada yapıması gerekenler

 • Öncelikle, ilk randevunuz için plan yaparken, karşınızdaki insanın hobilerini, sevdiği şeyleri de hesaba katmalısınız.
 • İlk buluşmada mekan çok önemlidir. Sessiz, sakin ve kapalı bir yeri tercih edin. İletişim daha kolay olacak ve bu sayede ona daha iyi odaklanabileceksiniz.
 • İlk görüşmeden sonra 2. görüşme arasına biraz zaman verin 24 saat (ertesi gün ) sonra yeniden görüşmeyi kesinlikle kabul etmeyin.
 • Sade ve uyumlu giyinin. Fazla karmaşık giyinmeyin. Çünkü bu karmaşıklık sizin rahatsız, karşınızdakininse sizi iğreti hissetmesine neden olabilir.
 • Kişisel bakımınıza dikkat edin. Mutlaka bakımlı olun. Tırnaklarınız mutlaka manikürlü, saçlarınız mutlaka bakımlı, parfümünüz mutlaka hafif, dişleriniz mutlaka beyaz olsun!..

 

 • Randevunun ille de akşam olması gerekmiyor. Onu, hafta sonu bir kafeye davet edebileceğiniz gibi, parkta yürüyüşe de çıkarabilirsiniz. Bu konuda kalıplara bağlı kalmayın ve yaratıcı olun. İlk randevu, kadını veya erkeği korkutmamalıdır.
 • İyi bir dinleyici olmak çok önemlidir. Karşınızdaki kişiyi can kulağıyla dinliyor ve onunla ilgileniyor gözükmeniz oldukça etkili bir detaydır. Bunun için de o bir şey anlatıyorken gözlerinin içine bakıyor olmak veya ara ara ona anlattığı konuyla ilgili sorular sormak veya ufak ufak başınızla onaylamak gibi detaylar uygulayabilirsiniz.
 • İlk buluşmada karşınızdaki kişi sizi tanımaya, anlamaya çalışmaktadır. Bu yüzden ne kadar doğallığı yansıtan bir makyaj uygularsanız o kadar etkileyici; ne kadar yoğun bir makyaj yaparsanız da o kadar itici olursunuz.
 • İlk randevuda, İletişimde gözlerin önemi : İlk görüşmede göz iletişimi çok önemlidir. Konuşurken sağa sola değil de gözlerinin içine bakın. Bilirsiniz gözler yalan söylemez. Böylece hem daha samimi bir iletişim kurar hem de niyetini anlama fırsatını yakalarsınız.
 • İlk görüşmede ara ara sessizlikler olur. İki taraf da konuşacak bir şey bulamaz. Böyle bir durumda sırf sessizliği bozmak adına  saçma sapan bir şey söylemek yerine karşınızdaki kişinin kişilik özellikleri ile ilgili bir soru sorun…

 

 • İçkili bir ortamdaysanız ortama uyun. Ama birkaç kadehi geçmeyecek şekilde olmalı bu.
 • Yemek seçiminizi doğru yapın. Yemek seçiminizi yaparken çatal-bıçak kullanarak, parça parça yiyebileceğiniz yiyecekleri tercih edin. Ayrıca dişlerinizde birtakım izler bırakacak yemekleri tercih etmemenizi öneririz.
 • Gülümsemenin iletişimdeki olumlu etkisi paha biçilemez! İlk randevuda da somurtup oturmaktan veya cool olacağım diye surat asmaktansa güler yüzlü olmanız çok daha işe yarayacaktır.
 • Konuşurken konu değiştirin. Birkaç farklı konudan daha kısaca ve daha az detaylı konuşmaya özen gösterin!
 • Siz sigara içiyorsanız o içmiyorsa sigara içmek için yemeğin bitmesini bekleyin. Yemek sonunda sigarayı yakmadan onun rahatsız olup olmayacağını sorun ve sigaranızı öyle yakın.
 • Hesabı ödeme zamanı geldiğinde siz de elinizi çantanıza götürün, hesabı kendisi ödemekte ısrarlıysa bırakın ödesin. Ancak görüşmeye giderken yanınızda mutlaka para bulunsun. Cimri biri ile de görüşmüş olabilirsiniz. Böyle biri ise 2. görüşmeyi yapmanız pek tavsiye edilmez.
 • Eğer endişeliyseniz, çekinceleriniz varsa bunu açık açık söyleyin. Bu şekilde endişenizin giderilmesi daha kolay olacaktır…

 

İlk Randevuda Sakınılması Gerekenler (İLK RANDEVUDA Asla yapılmaması gerekenler)

ilk-randevu-ne -yapmamali

Aşağıda sizlere yapmamanızı önerdiklerimiz hoş olmayan durumlara ve yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Bu yüzden aklınıza gelenleri söylemeden önce bir daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

ilk buluşmada yapılmaması gerekenler

 • Onunla ortak olmaya çalışmayın. Bu sizi samimiyetten uzaklaştırır. Zevkleriniz pek ortak değilse, ama birbirinizin ilgisini çektiyseniz, illa ki ortak zevklere sahip olmanız gerekmez. Ayrıca aynı fikirde olmasanız da konuşacak birçok ortak konu bulmanız ve birbirinizden etkilenmeniz oldukça mümkün.

” Eski ilişkilerden bahsetmeyin”

 • Eski sevgilinizden ASLA bahsetmeyin. Eski ilişkileriniz hakkında soru sormadığı sürece, hatta sorsa bile, kesinlikle anlatmamalısınız. Eski erkek arkadaşınızdan bahsetmek öncelikle o ilişkiyi hala unutamadığınız anlamına gelir. Karşınızdaki erkek eski sevgilinizi unutabilmek için onunla vakit geçirdiğinizi düşünecektir.
 • İlk buluşmada sohbetinizi yarıda kesip birilerine mesaj atmayın ya da birileri ile telefonda görüşmeyin. Görüşmeye başladığınız anda ya telefonunuzun sesini kısın ya da tümden kapatın. Uzun uzun birileri ile konuşmak saygısızlıktır…

 

 • Randevu yerinde çevrenizde başka erkekler varsa onlara göz ucuyla dahi bakmayın. Bunu yaparsanız 2. görüşmeyi unutun.
 • Görüşme bir kış günü ise ve siz de dışarı çıktığınızda üşüdüyseniz size ceketini verdiğinde ona hayır demeyin.
 • Heyecana kapılıp sürekli kendinizi anlatmayın. Bazı noktalarda kendinizden bahsetmeniz gayet iyi bir durumdur. Kendi farkındalığınızın göstergesidir ve kesinlikle dozunu kaçırmadığınız sürece seçtiğiniz kelimelerle karşınızdaki kişiyi çoğu zaman etkileyebilirsiniz. Ama durmaksızın kendinizden, evinizden, ailenizden, köpeğinizden ve arkadaşlarınızdan bahseder hale geldiğinizde bu bir erkek için koşarak uzaklaşma nedenidir…

 

“Paradan konuşmayın”

 • Daha ilk randevunuzda ne kadar para kazandığınızdan ya da ailenizin ne kadar zengin olduğundan  bahsederek bu artı özelliğinizi eksiye çevirmeyin.
 • Ona eski sevgilisi hakkında sorular sormayın. O nasıl sizinkini duymaktan hoşlanmayacaksa, sizde aslında onun eski sevgilisi hakkında hikayeler duymaktan hoşlanmayacaksınız ve hatta kıskanacaksınızdır. Soracağınız sorular sadece meraktan kaynaklanıyordur. Bu durum sizin güvensiz biri gibi görünmenize yol açar.
 • Vücudunuzdan şikayet etmeyin. Erkeklerin genel olarak nefret ettikleri bir konudur kadınların vücutları hakkında konuşmaları ve sürekli ‘Diyet yapmam gerekiyor, zayıflamalıyım’ demeleri. Sizi beğenmiş ki, şuan berabersiniz, randevulaşmış bulunmaktasınız. Yoksa size neden randevu versin ki? Erkekler nasıl kadınları beğenir diyorsanız; Erkeklerin kendine güveni olan kadınlardan hoşlandıklarını unutmayın…

AŞK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ..

ayrıca

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI İHMAL ETMEYİN 😉

Mutlu günler

Benzer yazılar

Bir yorum var: “İlk Randevu…

 1. Selam,
  tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. İlk randevuda birlikte olmak çok yanlış bir şey mi ?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.