İLİŞKİ NASIL KURTULUR ?

İlişkilerimiz sırasında bazı olumsuzluklarla yada rutin hale gelen ilişkiler sonucunda severek birlikte olduğunuz insandan ayrılmak durumunda kalabilirsiniz.

Reklam

 

İlişkiyi yeniden canlandırmak için yapılması gerekenler

iliski-nasil-kurtulur-2

Bu durum bazen gayet doğalken bazı durumlarda kolayca aşılabilecek ve yeniden mutlu bir ilişkiye kavuşabilecek durumdayken  sadece  basit iletişim hataları dolayısı ile bitebiliyor.

Sihirli kadın olarak ilişkilerde yaşanan temel bir kaç sorun ve çözümleri ile ilgili olarak bilgi vermek istiyoruz…

 

İLİŞKİYİ KURTARMANIN 7 YOLU

  • SORUNLARI ÇÖZMEYE ODAKLANIN 

her ilişki içerisinde tartışmalar ve hatta tartışmayı geçerek kavgalar olabilir bu çok doğaldır.

Fakat durumdan kaçmak ve sorundan uzaklaşmak olarak gördüğümüz karşımızdaki kişiden uzaklaşmak refleksi. Sorunları çözmez aksine kişiler birbirinden uzaklaştıkları için ya birbirlerini kaybetme kaygısı ile sorunların üstünü örtme duygusu geliştirir ya da sorun yaşamayacaklarını düşündükleri başka insanlara eğilim gösterebilir.

Sorunlarınızı birlikte çözmeniz gerekir. Sakince birbirinizin duygularına saldırmaktan vazgeçerek gerçek problemin çözümüne odaklanmanız doğru olandır.

  • BİRBİRİNİZE DAİMA DOĞRUYU SÖYLEYİN

Konu her ne olursa olsun doğruya yönelmeniz çok önemlidir.

Genelde birbirini kırmamak yada ilişkiyi korumak temelli olarak söylenen yalanlar bir süre sonra bir sarmaşık gibi hayatınız saracaktır. Gerçek çok kolaydır , yalansa çok ağır bir yüktür.

Birbirinize güven iile bir yaşam sürmek istiyorsanız birbirinize karşı dürüst olmalısınız. Belki ilk anda büyük bir travmaya yol açabilir ama eğer durum çok vahim değilse bir süre sonra güven temelli bir ilişki yeniden yeşerecektir.

 

  • TUTKUNUZU YENİDEN KAZANIN

İlişkiler doğal olarak ilk başladıkları zaman kadar tutkulu devam etmez.

Bu durum yavaş yavaş ilişkinin ateşini zayıflatır ve bir süre sonra sadece arkadaşlık paylaşımı şekline dönüştürmeye başlar.

Bu durumu tekrar renklendirmek için birbirinize birlikte yaşayabileceğiniz küçük fantazilerinizden, hayallerden bahsedebilir ve yavaş yavaş onları yerine getirmek için bir birinizi teşvik edebilirsiniz. Bu ilişkinizdeki tutkuyu yeniden ateşleyebilecek bir davranıştır.

  • SÜRPRİZLERİ DEĞİŞTİRİN

İlişkilerde kişiler birbirini keşfettikçe sürprizlerin azalması normaldir.

Fakat unutmamanız gereken bir gerçek vardır. Her insanın dışarıya göstermediği koskocaman bir iç dünyası vardır.

Bu durumu doğru değerlendirirseniz ve iç dünyanızda yer alan o küçük sürprizleri harekete geçirirseniz. Sıradanlıktan siz uzaklaşır ve sevdiğiniz insanı da bu değişime ortak ederseniz. Emin olun o da çok doğal biçimde içindeki çocuğu harekete geçirecektir. 

 

  • BİRBİRİNİZİN SEVDİĞİ ŞEYLERE DEĞER VERİN 

Bir arkadaşınızın değer verdiği bir hobisine yada sevdiği bir şarkıya yapacağınız olumsuz bir yorumda bulunursanız sizce nasıl hisseder.

Yada sizin sevdiğiniz değer verdiğiniz her hangi bir şeye karşınızdaki bir arkadaşınız saygı duymazsa nasıl hissedersiniz.

Karşınızdaki insan sizin sevdiğiniz şeyi sevmiyor veya siz karşınızdaki kişinin değer verdiği bir şeyi sevmiyor olabilirsiniz ama bu onun sevdiği şeye saygısızlık etmeniz yada değer vermemenizi gerektirmez. Siz saygı duyun bir süre sonra karşınızda bu eğilimde olacaktır. Bu kişilerin kendilerine ait duyguları olduğu ve hislerinin değerli olduğu olgusunu destekleyecektir. 

 

  • ŞİKAYET YERİNE, OLUMLU YÖNLERE ODAKLANIN

Karşınızdaki insanın sürekli olarak bir şeyleri yanlış yaptığı duygusu ile hareket etmeniz veya karşınızdaki kişinin böyle davranması muhatabı olan kişiye kendisine değer vermediğiniz duygusu uyandırır.

Ayrıca bu durum doğal olarak sürekli eski sorunları gündeme getirme refleksini de beraberinde getirir.

Karşınızdaki insan doğal olarak aynen sizin gibi nihayetinde hatalar yapabilen bir insandır. Önemli olan birbirinizin güzel yaptığı özelliklerine odaklanmaktır.  

 

  • PROFESYONEL DESTEKTEN KORMAYIN 

İnsanlar bazen dış dünya ile ilgili bazı konularda boğulma hissine teslim olabilir. Bu durum bazen ilişkiyi de beraberinde dibe çekebilir.

Bazen Dışarıdan destek alma ihtiyacı duyabilir fakat bu durumu küçük düşürücü bir durum olarak görebilirsiniz. Fakat unutmayın insanlar bazen çok kolay aşılabilecek sorunlara teslim olup çok daha büyük zararlar görebiliyorlar.

Unutmayın Psikoloji konusunda çalışan insanlar bu konuda yüzlerce yıldır bu konu ile ilgili insanların zihinsel ihtiyaçlarına odaklanarak gelişen bir bilim dalının bilgi ve deneyimlerine sadece biz insanlara hizmet verebilmek için sahip oldular. Psikologlardan destek istemekten çekinmeyin.

İlişkilerin bitme nedenlerini öğrenmek istiyorsanız Hemen Devamını Tıklayın

 

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzel Günler dilerim

Benzer yazılar

2 yorum var: “İlişkiyi Kurtarma Tavsiyeleri

  1. Aşkımı geri istiyorum… İlişkimi kurtarmak istiyorum ama nasıl?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.