İLİŞKİYE ZARAR VEREN DAVRANIŞLAR

İLİŞKİYİ BİTİREN 7 DAVRANIŞ

Her insan mutluluk içerisinde ve güzel bir gelecek planlayarak ilişkiye başlar. Fakat zaman içerisinde yaşamın normal standartlarına yaklaşıldığında ilişkiler bir çok sebepten dolayı yıpranıp eskiyebilir ve o ilk günkü heyecanlar yok olabilir. İlişkiler pek çok sebepten dolayı yıpranabilir ama ilişkide yıpranmaya neden olan şeyler genelde ilişki dışında yer olan olaylar değil kişilerin bunlar karşısındaki davranış ve seçtikleri yollardır. Kadın sitesi aşk ve ilişkiler bölümünde sizlerle “İlişkide yapılmaması gerekenler ” yazısını paylaşıyoruz.

 

İlişkiye Zarar Veren  Davranışlar

iliskiyi-bitiren-7-davranis-2
  1. Sorundan Uzaklaşmak İsteği 

İlişki sırasında yaşanan bir sorun karşısında eve gitmemek veya , partnerinizle gereğinden fazla uzun zaman uzak kalmak, küsmek.

     2. Karşılıklı Güven Kaybı

Eğer siz sürekli olarak karşınızdaki insana yalan söylüyorsanız bu durum doğal olarak bir güven eksikliğine yol açar. Ayrıca yalan çabuk unutulan bir şeydir ve eninde sonunda kendinizi ele verirsiniz. Aynı durum karşınızdaki kişi için de geçerlidir. Bu durum zaman içerisinde kişiler arasındaki güveni sarsacak ve her iki taraf da birbirine güvenmez duruma gelecek ve gereksiz münakaşa ve kontrol mekanizmalarının çalışmasına neden olacaktır…

 

  3. Karşılıklı Olarak Tutkuyu kaybetmek

iliskiyi-bitiren-7-davranis-3

İlişkinin başında çok yoğun biçimde tutku duygusu hissedersiniz bu durum gerek normal yaşam da birlikte paylaştığınız sosyal yaşantı gerekse cinsel yaşam konusunda etkisini, çok güçlü biçimde hissettirir. Bir süre sonra hayatın normale dönmeye başlaması ,le bu duygunun zayıflaması çok normaldir. Fakat tamamen tutkuyu kaybetmeniz ilişkinin sıkıcı hale gelmesine, kötüye gitmesine neden olur.

     4. Sürprizleri Kaybetmek 

İlişki ilk başlarda iki insanın birbirini keşfetme duygusu olduğu için sürpriz ve deneyimlemeler ile doludur. Fakat zaman içerisinde karşınızdaki insan ile birbirinizi tüm ayrıntıları ile tanımaya başlayınca yavaş yavaş yapabileceği şeyler öngörülebilir sürprizler tahmin edilebilir hale gelir. Bu durum ilişkiyi sıkıcı hale getirecektir…

 

    5 . Birbirinin Sevdiklerine Değer vermemek 

Bu durum ilişkinin en yıpratıcı alanlarından biridir. Partnerinizin yada eşinizin sevdiği şeyleri sevmeyebilirsiniz ama karşılıklı olarak bir kişinin diğerinin önem verdiği şeylere değer vermemesi ilişkilerin büyük çatlaklarla parçalanmasına neden olur.

    6.  Partnerinizden sürekli şikayet etmeniz

iliskiyi-bitiren-7-davranis-4

Sürekli olarak eşinizin yada sevgilinizin kötü yönlerini görüyor. Yaptıklarını beğenmiyorsanız ve geçmişte kalmış konuları tekrar tekrar gündeme getiriyorsanız veya eşiniz bunları yapıyorsa ilişki uçuruma sürüklenmeye mahkumdur.

    7. Profesyonel Yardımdan Kaçmak

İlişkiler bazen kişilerin bireysel olarak altından kalkamadıkları dışsal faktörler yüzünden ilişkiyi de olumsuz yöne sürükleyebilir. Bu durumları görmezden gelmenin sonucu ilişkiyi bitme noktasına getirebilir. Bu tip durumlarda bireyler profesyonel yardıma ihtiyaç duyuyor olabilir. Bu yardımı kabul etmezlerse ilişki bitebilir yada çok daha kötü sonuçlara yol açabilir.

 

Peki Bu Olumsuz durumları nasıl düzeltebiliriz Öğrenmek için Hemen  Devamını Tıklayın 

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Mutluluk dolu günler

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.