Tartışmayı Bitirmek için 8 Basit Yöntem

Duygusal ilişki yaşayan her çift tartışır ve bu çok normal bir durumdur. Tartışma yani fikir ayrılıklarının ve beklenmeyen durumlara karşı verilen tepkilerin farklı farklı olması dolayısı ile çok normaldir. Ancak, eğer tartışmalar gereğinden daha uzun sürerse, bu  durum istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Kadın sitesi aşk ve ilişki tavsiyeleri bölümünde, sizlerle tartışmaların gereğinden  fazla sürmemesi ve ” tartışmada olumlu bir sonuca ulaşabilmesi için yapmanız gereken 8 davranış” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Kavga etmekten kurtulmanın 8 Yolu

tartismayi-bitirmek-icin-8-basit-yontem-paylaşımlar

8. Asla bir tartışmadan dolayı, cezalandırmak için paylaşımlarınızı  kısıtlamayın

bir tartışma yaşadınız ve sonuca ulaşmadıysa karşınızdaki kişiyi cezalandırma güdüsüyle paylaşımlarınızı kısıtlamayın . Kadınların ortak refleksi olan cinsellikten uzaklaşarak ders verme güdüsü partnerinizi size bağlamak yerine hem farklı arayışlara itebilir. Hem de sürekli cezalandırılan çocuk durumuna düşmekten hoşlanmazlar.

Aksine sizin herhangi bir tartışma sonucunda paylaşımlarınıza devam etmeniz her ikinizi de daha güvende tutacaktır ve tartışma konusunun diğer başka şeylerle ilişkisi yoktur mesajını vererek duygularınızı güvenli alana taşıyacaktır.   

 

  1. Karşınızdaki kişinin kişiliğini eleştirmeyin

Eşinizin, partnerinizin yada sevgilinizin hatta arkadaşlarınızın bile kişiliği eleştirmek sadece durumu kötüleştirir, özellikle de bunu kasıtlı olarak yaptığınızda. Eşinizin hakaret etmeyin.

Sadece sizi üzen davranışı söylemeniz yeterli

 

  1. Duygularınızı asla saklamayın.

Duygularınızı asla saklamayın. Bir konuda rahatsız olduğunuzu belirtmek olması gerekendir. Böylece hem siz içinizden gizli birikimler yapmazsınız. Hem de partnerinizi de rahatsız olduğu konularda konuşmaya teşvik edersiniz.

 

  1. Tüm Kötü fikirlerinizin gerçek olduğunu düşünmeyin.

Karşınızdaki kişi sizden ayrı olduğunda kafanızı senaryolar ile meşgul ederek paronayalara kapılmayın. Bunlardan daha kötüsü bunların gerçekliğine kendinizi inandırmayın.

Unutmayın bu durum o yazığınız hikayeyi sizin yaratmanıza ve gerçek kılmanıza neden olabilir.

 

      4. Sevgilinize, eşinize üst tondan konuşmayın

tartismayi-bitirmek-icin-8-basit-yontem-naz

 

 

Herhangi bir konudaki üstünlüğünüz bir tahakküm aracı olmamalıdır. Bir şeylerde karşınızdaki kişiden daha üstün olduğunuzu hissettirerek davranırsanız bu tartışmayı sizin lehinize bitirmekten ziyade karşınızdaki kişinin kendisini eksik hissetmesine yol açar.

Bu durumun sonucu gizlemek veya yalanlara yol açacaktır. Karşınızdaki kişi duygularını ifade etmekten kaçacak tartışma ihtimalinden uzaklaşmak için farklı yöntemler arayacaktır. Ve doğal olarak değerli hissedeceği bir alana ihtiyaç duyacaktır.

Soruna odaklanın.

 

      3. Kimin suçlu olduğuna odaklanmayın

Kimin suçlu olduğunu tartışmak yanlış bir yöntemdir. Olay her ne ise zaten oldu.

Şimdi önünüzde duran sorundan  en iyi çıkış stratejisi ne olduğunu birlikte çözmek için zaman harcamanız gerektiğini unutmayın .

 

  1. Eski olayları asla yeniden gündeme getirmeyin

Eğer bir tartışma sırasında eski biriktirdiklerinizi masaya dökerseniz bu tartışmanın sonuçlanmasına değil tartışmanın kavgaya dönüşmesine neden olacaktır.

Ayrıca durumdan olabildiğince uzaklaşmanıza neden olacaktır. Her hangi bir sorunu içinize atmayın, gerekli bir noktaya gelmeden içinizde saklamayın.

Her sorun kendi dinamiğine sahiptir eskiden gelen başka bir sorundan ayrı olarak değerlendirip çözüme yönelin.

 

  1. İkinizinkinden da farklı bir bakış açısı arayın
tartismayi-bitirmek-icin-8-basit-yontem-çözüm

Bir çok insan özellikle gönül ilişkisi içerisinde olduğu kişi ile bir fikir ayrılığına düştüğünde yada bir sorun yaşadığında bir şeyi unutur, durumun her iki tarafın düşündüğü gibi olmayabileceği durumu.

Başka bir çözüm veya görünenden başka bir sorun olabilir.

Bunu bulabilmek için partnerinizle acaba görmediğimiz bir şey mi var alanına geçerseniz hem tartışmanın gereksiz alevi yatışacaktır hem de gerçekten sorunun ne olduğunu bulup çözmeniz için size güzel bir alan açacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz İLİŞKİYİ NASIL KURTARIRIM YAZIMIZI HEMEN OKUYUN 

 

https://www.sihirlikadin.com/erkegimi-kendime-nasil-baglarim/amp/

DAHA FAZLA TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA YAZI İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Sevgi dolu günler dilerim…

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.