İlişkide Güven

Yaşadığınız duygusal ilişkilerde mutlu ve huzurlu olmak birbirinden farklı birçok dinamiğe bağlıdır. Bunlar, Sağlıklı iletişim, sağlıklı cinsellik özel yaşama saygı gibi birçok farklı Konu başlığı altında toplanabilir. Fakat aşk ilişkisinin sağlıklı temellere oturabilmesi için en önemli konulardan biri ilişkide güvenilir olmaktır. Bugün sihirli kadın sitesi olarak sizlerle ilişkide güvenilir olmak konusunu ele alacağız…

 

İlişkide Güven nedir ?

iliskide-guvenilir-olmak-2

Birçok insan ilişki içerisinde Güven konusunu sadece sadakat ile sınırlamaktadır.

Fakat ilişki içerisinde erkeğin ve kadının birbirlerine Sadık olması durumu tek başına Güven olgusunu oluşturmamaktadır. İlişkide Güven aynı zamanda kişilerin birbirlerini Ne yapıp ne yapamayacaklarını bilmeleri ve bu konuda birbirlerine ihtiyaç duyulan durumlar da o konuda teslim olmaları durumunu ifade etmektedir.

Tabii ki Sadakat konusu çok önemlidir fakat ilişkilerin tüm yapısını Sadakat konusunda güvenilir olmak oluşturmamaktadır…

 

Dürüstlük çok önemli

Bir ilişkinin en önemli temel dayanağı ve ilişkide güvenilir olmanın en önemli yolu dürüst olmaktır.

Dürüst olmak Yani var olan bir şeyi söylemek veyahutta olmayan bir şeyi söylememek en önemli ilişki yapı taşıdır. Kişinin kendisini doğru biçimde ifade etmesi hislerini duygularını doğru şekilde yansıtması ve yaşadığı olayları olduğu gibi yansıtıyor olması çok önemlidir. Aynı zamanda Duygu dünyasını açık biçimde ifade edebilmesi kişinin Hem rahat ilişki alanı içerisinde kalması konusunda ona yardımcı olur hem de duygularını düşüncelerini içinde saklama zorunluluğu hissetmediğin için bireysel olarak da rahat edecektir.

Fakat ilişkiler yaşanırken yapılan en büyük hatalardan biri kişinin dürüst olmak amacı ile yaşadığı her şeyi anlatma ihtiyacı duyması ve henüz olmayan fakat olmak istenilen karakter durumunu varmış gibi gösterme halleridir…

 

Söylenenler ve hareket uyumu dürüstlüğün göstergesidir !

Eski bir atasözünün dediği gibi “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz! ” kelimesi ilişkiler için tam anlamıyla geçerli olmasa da büyük bir kısmı ilişkiler için de çok önemlidir.

gerçek anlamda karakterinizi yansıttığımız cümleler kuruyor sanız Karşınızdaki kişinin sizi tanımlanabilmesi ve tanıyabilmesi için Bazı veriler veriyorsunuz demektir. Eğer daha fazla değer görmek veya kendini beğendirmek için bu söylemlerinizde bazı şeyleri çarpıtıyor veyahut da olmayan şeyleri söylüyorsanız emin olun davranışlarınız sizi ele verecektir.

İnsanların söyledikleri ile davranışlarından birbirleri ile uyumlu olmaması hali karşı tarafta ki kişileri dürüstlüğü sorgulama durumuna sürüklemektedir.

Bu durum İlla üçüncü 1 şahıs durumu söz konusunda gerçekleşmez. Bir insanı çok sevdiğimizi ona çok fazla değer verdiğinizi ve onunla her an görüşmek istediğinizi bu duruma Can attığınızı söylüyorsanız fakat fırsatınız olmasına rağmen başka şeylere vakit ayırıyor sanız bu durum bu söylediğiniz konu ile ilgili dürüst olmadığınız anlamına gelir. en kolay olan şey bunu hiç söylememeyi tercih etmektir. Aksi takdirde karşınızdaki kişi doğal olarak bir beklenti içerisine girecektir ve bu beklentisi doğal olarak karşılık görmediğinden dolayı onda güvensizlik ve bunun doğal sonucu olarak da öfke duygusu uyandıracaktır…

 

Dürüstlük ile gevezeliği karıştırmayın !

Aşk ilişkisi içerisinde olan insanlar mutlaka farklı yollardan farklı zamanlarda farklı şekillerde geçerek Yolları birbirleri ile kesişmiştir.

Yürünen Bu Yollarda Yani yaşanmış olan geçmiş ile ilgili şeyleri anlatma ihtiyacı ilişkide Güven olgusunu kazanmak için çok değerli gibi görünse de aslında ilişkiyi tehlike altına sokuyor olabilir.

Çünkü sizin açık yüreklilik ile anlattığınız geçmiş ile ilgili yaşananlar karşınızdaki kişi tarafından Farklı algılanabilir veya o zaman yaşananlar referans alınarak bugüne Işık tutulup kendi istekleri ve Arzuları konusunda yetersizlik duygusu oluşturabilir.

Özel alanlara saygı duyun ve karşınızdaki kişiden Özel alanlarınıza Saygı Duymasını isteyin

Bir ilişki içerisinde birbirlerinin Hayatına yeni girmiş veya bir süredir yaşayan insanların birbirlerinden daha önce bir yaşantıları olmaları normaldir.

Fakat daha önceki yaşamlar konusunda birbirlerinden sorumluluk beklemek veya Sadakat beklemek hakları yoktur.

Tabii ki bu durum süregelen uzantıları ve yahutta kuyruğu olan bir durum değilse.

Bir şeyleri gizlemek için başka şeyler söylemeyin

iliskide-guvenilir-olmak-3

Özellikle süregelen durumlarda genellikle insanlar karşılarındaki kişiye bir şeyleri izah edemeyeceklerini düşünerek veya yanlış bir düşünceye kapılmalarından korkarak belli davranış biçimlerine girerler.

Bu davranış biçimlerinden en yaygın olanları önceden uyarılarda bulunarak üçüncü şahısların ilişki içerisinde zarar verme ihtimalleri ortadan kaldırmak ve bu konu ile ilgili herhangi bir olumsuz sonuç tutulmasının önlemini almaktır.

Fakat bu davranış biçimi Eğer olmayan bazı şeyler söyleyerek yapılıyorsa zaten bu davranış biçimi ile ilişkide Güven olgusunu sarsacaktır…

 

Karşınızdaki insanın aklıyla oyun oynamayın, aklınızda oyun oynamasına izin vermeyin !

Eğer geçmiş yaşantınız ile ilgili bir konuda konunun ilişkimize zarar vermesi ihtimali ortadan kaldırmak istiyorsanız gereksiz cümleler kurmaktan ve durumu YANLIŞ YÖNE ÇEVİRME, hedef saptırma çabasından kesinlikle vazgeçin.

Durumu Manipüle etmeye çalıştığınız zaman Aslında Öz varlığımız dan ve o güne kadar karşınızdaki kişiye yansıttığımız davranış biçimlerinden ve karakter özelliklerinden aykırı hareket etme refleksi gösterirsiniz. Bu ilişki güvenle saldıran bir davranış biçimi olduğu gibi aynı zamanda Karşınızdaki kişinin doğal İç algı antenlerini harekete geçilecektir. Çünkü karşısındaki kişinin o güne kadar tanıdığı davranış ve hareket biçiminden farklı bir ön sigorta çalıştırdığınızı hemen anlayacaktır.

Örnek olarak size ilgi duyan geçmişinizde belli bir yaşanmışlık olan bir kişi ile iletişime devam ediyorsanız fakat sizin için artık hiçbir şey ifade etmiyor sa bile karşı taraftan sınırı aşan davranış biçimleri görüyorsanız, bu konu ile ilgili seçiminizi o kişiye davranış biçiminizi değiştirerek yapmanız çok daha olumlu sonuç verecektir.

Eninde Sonunda Anlar

Eğer hayatınızın içerisinde bulunan insana bu insanın bazı makul olmayan davranışlar içerisinde bulunduğunu veya bulunabileceğini daha önce herhangi bir bilgisi yoksa iletirseniz. Ve karakteriniz böyle bir tutum karşısında bunu normal karşılamayacak bir karakter yapısı gösteriyor veyahutta Kendinizi bu şekilde ifade ettiyseniz. karşınızdaki kişi bu önceden alınmış olan sigorta hareketini Hemen olmasa da eninde sonunda fark edecektir.Siz nasıl fark ediyorsanız !

Bu durum karşısında emin olun Eninde sonunda size durumu fark ettiğini belirten sorular soracak veyahutta davranışlarda bulunacaktır. Bu durumda ise yine iki seçeneğiniz olacaktır yalan söylemek ya da doğruyu söylemek.

Daha önce içinde Bulunmuş olduğunuz durum artık Bugün için geçerli olmasa dahi bıraktığınız bir küçük boşluk yüzünden ilişkiniz artık tehlike altındadır. Eğer bugün doğruyu söylerseniz daha önceki davranış biçimini sorgulanabilir veya karakteriniz sorgulanabilir. Ya da bu kez doğru söylemeyi tercih ederek ilişkiyi korumak amacıyla bazı şeyleri belli makul nedenlerden dolayı saklamak zorunda olduğunuzu ifade eder ve diğer tarafa dönüp olması gereken davranış biçimini kendisine uygularsınız. Seçim artık karlınızda ki kişidedir.

Ama karşınızdaki insanın zekası ile oynamaya çalışmak en yanlış uygulamanız olacaktır. Çünkü Eninde sonunda her iki tarafla iletişim devam ettiğinden dolayı bu durum açığa çıkacaktır ve ilişkideki güven duygusu Eninde sonunda sarsılmış olacaktır.

Sizlere tavsiyemiz ilişkide güven duygusunu oluşturabilmek için mümkün olduğunca ilk önce Kendinize dürüst olun. Aksi takdirde sadece aşk ilişkisi içerisinde değil tüm sosyal ilişkiler konusunda problem yaşarsınız. Gereğinden fazla konuşmayın bir şeyleri koruyabilmek için yalan söylemekten kaçının…

AŞK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Aşk ve güven dolu bir ömür diliyorum

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.