İlişkinin Ömrünü Uzatmak İçin ne Yapmalı

Mutlu Bir ilişki yaşamak için arayışımız çoğunlukla uzun süren meşakkatli yollardan geçmemiz ev deneme yanılma yöntemi kullanarak sürekli yanılıp tekrar Ayağa kalkma çabalarımız ile uzun sürer. Bazen bir konuda şanslı olsak da Hayal ettiğimiz o uzun soluklu ilişkiyi sürdürmekte zorlanır ve çoğunlukla bir iki senenin ardından sıradan hale gelen ilişki ya soluklaşır ya da biter. Sihirli kadın sitesi olarak bugün ilişkilerin uzun soluklu ve mutlu geçebilmesi için sizler için bir kaç öneri derledik…

 

İlişki ömrünü uzatan tavsiyeler

iliski-omru-uzatmanin-3-temel-kurali-2

Aşağıda sizinle paylaşacağım nasıl ilişkinin daha uzun ömürlü ve mutlu bir şekilde yaşanması için derlediğim tavsiyeler Aslında ilişki içerisinde yapılacak şeylerin dostunu doğru ayarlamanız konusunda tavsiyeler olacak. Yapılan araştırmalar ortalama aşk ilişkisi ömrünün 2 sene olduğu sonucundan yola çıkarak bu iki senelik süreci içerisinde yaptığımız bazı davranış biçimi doz aşımı veya eksik bırakılma durumlarını hedefleyerek düzenlenmiştir. Bu tavsiyeler kesin sonuçlar verir gibi bir iddiam yok. Fakat 2 sene içerisinde yapılabilecek bazı davranış biçimleri göz önünde bulundurularak bu davranış biçimlerini dengelemeyi hedeflediğinden başarı oranının çok yüksek olacağını düşünüyorum…

 

İlişki Sürdürme Tavsiyeleri

  • İlişkide mutlaka heyecan verici değişken bir paylaşım olmalı.

Genellikle bundan anladığımız fantezi dünyası değişken ve renkli olan cinsel ilişkidir.

Fakat kastettiğimiz kesinlikle sadece fantezilerle dolu cinsel ilişki değildir. Çünkü bir arada olan çiftler zaten yeni bir arada olmanın heyecanı ile bu durumu olabildiğince sık ve çeşitli biçimlerde hızla deneyimleyerek ilişkinin ilk 1 senesinde tüketir. Ve aslında bu ilişkinin ömrünün kısalmasına hizmet eder. Kastettiğimiz şey ilişki içerisinde 2 kişiye ait olan paylaşımlarım farklı zamanlarda ve farklı bir tanesinin değişken ve heyecan verici olmasıdır.

Evet cinsel ilişki heyecanınızı diri tutmak için belli aralıklarda çiftlerden Her ikisinin de hoşuna gidecek şekilde değişiklikler yapmak ilişkinin ömrünü uzatır. Fakat bu 15 günde 15 farklı deneyim yaşayarak değil Bunu geniş bir sürece yayarak yaşamak hem fantezi dünyasının sıcak kalmasına Hem de hızlı tükenip , sıradan bir şey haline gelmemesine yardımcı olur. Birlikte yapmaktan hoşlandığınız diğer şeyleri de heyecan verici bir hale getirin. Mesela bir yerde oturup kahve içmek birlikte yapmayı sevdiğiniz bir paylaşım sa bunu bir gün kar yağarken yanan bir valiliğin önünde biraz üşüyerek yapmak kahve içme paylaşımını farklı bir şekilde deneyimleme fırsatını çiftlere sunacaktır. Bu verdiğimiz sadece ilişki içerisinde yapılan paylaşımların farklı olması gerektiğini ve ilişki paylaşımının sadece cinsel fanteziler ve paylaşımlardan ibaret olmadığını anlatmak için verdiğin bir örnek…

 

  • İlişki heyecanını diri tutabilmek için aşırı davranışları olabildiğince az yapın.

İlişki heyecanını yürü tutabilmek için bazen çok fazla çaba gösteririz. Bunun en belirgin örneklerinden biri Karşınızdaki kişinin sizin için ne kadar değerli olduğunu gösterebilmek için aşırı kıskanç tavırlar sergilemek. Karşımızdaki insanı çok sevdiğiniz ve arzu ettiğiniz için şiddeti çok yüksek ve çok sık fanteziler ile cinsel yakınlaşma yaşamak. Bu iki örnek birbirinden farklı gibi görünse de aslında yapılan davranış biçimi o şiddetli duyguyu sürekli hale getirip karşımızdaki insan için sıradanlaşmasına neden olur.

Birçok insan kıskanılmaktan ve cinsel anlamda arzulanmak Tan hoşlanır bu doğru fakat karşımızdaki kişinin sürekli olarak kıskanıldığını ve sürekli olarak Arzu edildiği düşüncesi onun beğenilme duygusunu tatmin etmekle beraber bu konuda çok hızlı doyuma ulaşmasını ve bu konuda Arzu duymak duygusunu azaltır. Halbuki arada sırada küçük miktarlarda da olsa bu duygulara aç olmak karşımızdaki insanın bize daha iştahlı kalmasını sağlar…

 

  • Karşınızdaki kişinin sınırlarını fazla zorlamayın.

    iliski-omru-uzatmanin-3-temel-kurali-3

Karşınızdaki kişiyi kendinizi hissetmek veya onun sınırlarının ne olduğumu merak ettiğiniz için gereğinden fazla zorlamak çok tehlikelidir.

İlk başta onu bir şeylerden mahrum ederek bunu denemeniz onu size yaklaştırır. Fakat söz konusu olan Eğer bir erkekse unutmayın erkekler için de Beğenilmek en az Biz Kadınlar için olduğu kadar önemli ve eğer bu konunun içerisinde cinsellik de giriyorsa Tabiri caizse bir gurur meselesi haline dönüşür.

Eğer dozunu fazla kaçırırsanız emin olun o merak ettiğiniz sanırım nerede olduğunu en kısa zamanda anlarsınız. Dengeli içimde mesafeyi uzaklaştırıp yaklaştırarak davranış biçimi sergilemeniz hem Karşınızdaki kişinin sıcak tutacak hem de onda yetersizlik ve beğenilmeme hissi uyandırmadan heyecan durmasına yardımcı olacaktır. Umudunu kaybetmeden ve vazgeçmeden özel paylaşımlarınızı yaşamanız Hayati önem taşır. Emin olun Eğer vazgeçerse geriye döndürmek ilişki temel taşları yerinden oynadığı için çok zor olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Sevgi dolu günler diliyorum

Benzer yazılar

Bir yorum var: “İlişki Ömrünü Uzatmanın 3 Temel Kuralı

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.