Her Kadının Sahip Olması Gereken 10 Muhteşem Elbise

Spor giyim çok rahat ve pratiktir. Siz de her gün kot giymeyi seven bir kadın olsanız bile, gardırobunuzda mutlaka birkaç özel elbiseniz olmalı.  Kadın sitesi Moda bölümümüzde sizler için “Her kadının dolabında olması gereken elbiseler ve kombinler ” yazımızı paylaşıyoruz

Reklam

 

Kadın Gardırobunun Olmazsa Olmazları

Aşağıda sizler için hem güncel moda trendleri hem de her dönem , gerek günlük gerekse özel zamanlarda güzelliğinize güzellik katacak elbiseleri derledik. Sizler de vücut şeklinize uygun ve üzerinizde görmek istediğiniz renk ve desenlerde kendi giysi dolabınızı yeniden  yaratabilirsiniz.

 • Kokteyl elbisesi
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-kokteyl-elbisesi

Akşam etkinliklerinde şık ve seksi görünmek istediğinizde, kokteyl elbisesi giymekten çekinmeyin. Zemin katlı bir akşam elbisesinden daha konforlu ve pratik. Dahası, böyle bir elbise  ile dans ettiğinizde hareketlerinizi sınırlamaz veya engellemez. Dolayısıyla, Akşam hareketli ve şık olmak için güzel bir seçimdir.

 

 • Kırmızı bir elbise
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-kirmizi-elbise

Siyah bir elbisenin aksine, kalabalığın içinde her kadının göze çarpmasını sağlamak için kırmızı bir bir kadın gardrobunun değişilmez parçalarından biridir. Böyle bir elbise, herkes kesinlikle heyecan ve hayranlıkla bakmasını sağlayacaktır. Ne de olsa kırmızı bir bayan erkekler tarafından fark edilmeyecek. Hiç şüphesiz, her kadının kırmızı bir kıyafete sahip olması gerekir.

 • Maksimum kıyafet
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-maksi-elbise

Uzun elbiselerin kesinlikle uzun boylu kadınlar için üretildiğine inanılır, ancak bu bir efsaneden ibarettir. Aslında, uzun kesim elbiseler herkesin rahatlıkla kullanabileceği elbiselerdir. Çok uzun boylu olmayan kadınlar, cut-out ( 1 den fazla yırtma.lı) veya gradyan maxi ( karın üzerinden genişleyen pileli ) modeli olan  elbiseler seçmeli, uzun boylu olan kadınlar, belirgin bir bel ile düz kesilmiş önü olan modelleri tercih etmeli.

 

 • Kapalı bir elbisesi
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-kapali-elbise

Bir kapalı elbisenin güzelliği hem muhafazakar hem de kadınsı olmasıdır. Her fırsatta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İş etkinlikleri için giymeyi seçebilir veya bir akşam dışarı için parlak bir takı ile giyinebilirsiniz. Buna ek olarak, bu türden bir elbise, vücut türünüz ne olursa olsun, herkese uyar.

 

 • A-line bir elbise
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-a-stil-elbise

A-Kesim elbise, üst kısımda daha dar ve basitçe düz kesim aşağıya doğru açılan eteği ile rahat bir trapez elbise. Bu tür elbiseler, bir kadının kırılganlığını vurgulayıp çekici bir siluet oluşturduğu için ince ve küçük figürlerde en iyi görünümü veren elbiselerdir. Buna ek olarak, bu tür bir elbise daha büyük bir alt gövdeyi saklamanıza yardımcı olabilir.

 

 • Gömlek elbise

  her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-gomlek-elbise

 

Gömlek elbisesi ilk olarak sıradan erkek tişörtünü zarif bir kadın kıyafeti parçasına dönüştüren Coco-Chanel tarafından tanıtıldı. Böyle bir elbise hem gündüz kıyafeti hem de akşamları giyilebilir. Ayrıca,eğer işiniz uygunsa iş yerinizde de streç kısa paçalı bir pantalonla ( sıska pantolon ) ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 • Beyaz dantel bir elbisesi
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-beyaz-dantel-elbise

Eskiden Dantelli elbiseler lüks bir kumaş olarak görülüyor ve  sadece zengin insanlar bunu göze alabiliyorlardı. Ama artık gelişen tekstil sektörü ile  dantelli güzel elbiselere kolaylıkla erişebiliyoruz.

İşlemeli giysiler giymek, her kızı daha kadınsı ve zarif hissettirir. Bu elbiseler, partileriniz veya katılacağınız herhangi bir sosyal etkinlik için mükemmel elbiselerdir. Siyah ya da kahverengi renkte herhangi bir aksesuarla kombin yapın, muhteşem görünürsünüz.

 

 

 • Tam Boy bir akşam elbisesi
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-tamboy-elbise

Zemine kadar uzanan katlı gece kıyafetlerini nadiren kullanabilirsiniz, ancak özel günler için en az bir tane mutlaka gardırobunuzda bulunmalı. Genelde akşam üstü Saat 17.00’den sonra düğün, nişan, kutlama veya resmi resepsiyon gibi herhangi bir resmi etkinliğe böyle bir kıyafeti giyebilirsiniz.

 

 • Rahat bir günlük elbise
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-rahat-gunluk-elbise

Bu basit, ucuz ve rahat elbise tarzı, günlük giyim için mükemmel bir seçimdir. İster üniversiteye, yürüyüşe veya arkadaşınızla sinemaya gidin bu elbise sizi gün boyunca hem rahat hem de şık tutacaktır.

Genelde tek parça ve kemer gibi bir aksesuarla kullanmaya dikkat edin. Belinize bir hırka ve sür-ton bir gömlek ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

 • Bir siyah elbise
her-kadinin-sahip-olmasi-gereken-10-muhtesem-elbise-siyah-elbise

Siyah elbiseler genel olarak her kadının gardrobunda bulunan elbislerdir. Siyah elbiseler kilo kamuflajı olarak da kullanılabilmekle beraber zarif bir görüntü vererek çok amaçlı olarak bir çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Önemli olan vücut şeklinize beden ölçüsüne uygun olarak bir model seçiyor olmanız.

DİĞER KADIN MODA BİLGİLERİNİ OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzelliğiniz ile dünyayı büyülediğiniz günler dileriz

Reklam

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Her Kadının Sahip Olması Gereken Muhteşem 10 Elbise

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.