HAYATI GÜZELLEŞTİREN ÖNERİLER

Hayatın bir çok alanında işimize yarayabilecek bir çok farklı bilgi gizli. Kadın sitesi Tavsiyeler bölümünde Sizler için hazırladığımız ” hayatınızı kolaylaştıracak küçük öneriler” yazımızda bazı basit ve  size yardımcı olacak küçük bilgiler paylaşıyoruz.

 

ZAMAN KAZANDIRAN, EĞLENDİREN ÖNERİLER

Aşağıda sizlerle paylaştığımız basit öneriler tarafımızca denenmiş ve doğruluğu deneyimlediklerimiz arasından seçilmiştir 🙂

 • Mumların ömrü nasıl uzar ?
hayati-guzellestiren-oneriler-mum-omru-nasil-uzar

Mumun ömrü uzar mı demeyin çünkü uzar.

Eğer mumun daha uzun süre yanmasını istiyorsanız, mumu yakmanıza 2 saat kala buzluğa koyun. Bu şekilde mumun bitme hızı 2 kat yavaşlayacaktır diğer bir değişle mum daha uzun süre yanacak daha yavaş bitecektir. 

 

 • Markette hangi ürünler nerededir ? 
hayati-guzellestiren-oneriler-supermarket-alisverisi

Özellikle büyük marketlerde sizden nasıl alışveriş yapmanız isteniyorsa reyonlar o şekilde dizilir. Okuduğunuzda herhangi bir hata yok evet sizin alışveriş alışkanlıklarınızı belirlemek için marketler belirli düzenlemeler yaparlar.

En önemlilerini şu şekilde paylaşalım;

 1. Süpermarketlerde ucuz ürünler ulaşılması zor noktalarda bulunur. Yani ya yukarı uzanmanız yada aşağı eğilmeniz gerekir. Aynı şekilde marketin sizden almanızı öncelikli olarak istemediği ürünler içinde geçerlidir
 2. Marketlerde pahalı ürünler göz hizanıza yakın bölgede ve ulaşılması çok kolay bir reyonda bulunur. Aynı şekilde marketin sizden almanızı daha öncelikli olarak almanızı istediği ürünlerde aynı şekilde göz hizanızda kolay ulaşabileceğiniz noktada olur.
 3. Çoğunlukla, reyonlarda aynı işi gören iki ürün varsa ve bir tanesinde eğer ürünler diğerinden daha dağınık ve eksikse marketler sizin o ürünü almanızı istiyordur.

 

 • Printer renk kartuşu nasıl kontrol edilir ( Bilgisayar yazıcısı kartuşu kontrolü )

  hayati-guzellestiren-oneriler-printer-kartusu-kontrolu

Çoğunlukla kartuş kontrolü sayfaları printer üreticileri tarafından önerilen bir yöntemdir.

Fakat biz bir şeyi fark ettik printer’in son bir iki atımlık kurşunu genelde bu kontrol sayfalarını bastırırken tükeniyor.

Size tavsiyemiz ise en fazla 300 x 300 piksel boyutlarında bir Google Logosu nu kağuda yazdırırsanız , fazla kartuş harcamadan printer renk kartuşlarınızı kontrol etmiş olursunuz. Google Logosu tüm ana renkleri içerir. Eksilen rengi böylece görebilirsiniz.

 

 • Hayvanat bahçesinde hayvanları kendinize nasıl yaklaştırırsınız ?

  hayati-guzellestiren-oneriler-hayvanat-bahcesi

Çoğunlukla hayvanat bahçesine gittiğimizde bir çok hayvanı kenara köşeye sinmiş. Uzak bir köşede neredeyse dürbünle görebileceğiniz mesafeden görüp çok da hayal ettiğinize kavuşamadan geri dönersiniz.

Bunun sebebi bu hayvancağızların kendilerini sizin varlığınız dolayısı ile güvende hissetmiyor olmasıdır.

Size tavsiyemiz hayvanat bahçesine giderken seçeceğiniz kıyafetlerin hayvanat bahçesinde çalışan kişilerinkiyle aynı veya benzer renkte olmasıdır. Böylece o sizlere gösterilmek için doğal ortamlarında kopartılarak, küçük bir alan içerisine demir parmaklıklar ardına hapsedilen hayvancıkların tanıdığı kişilere benzemeniz dolayısı ile sizden korkmamasına neden olacaktır ve daha kolay yakın alanlara geleceklerdir.

Yazının sonundan da anlayacağınız gibi bizler hayvanların doğal ortamlarında olmaları gerektiğini düşünüyoruz…

 

 • Zor durumda kaldığımızda kimi aramalıyız ?

Aslında sorunun cevabı günümüzde biraz değişti ve aslında Acil numaraları nasıl aramalıyız sorusunun cevabına evrildi ?

Mobil telefonların yer bildirimlerini yapabilmesi dolayısı ile mobil operatörler sizin arama yaptığınızda nerede olduğunuzu görebilir.

Dolayısı ile özellikle acil durum aramaları yapacaksanız aramayı yapmadan önce konum servislerini mutlaka açın böylece eğer konuşmanızı tamamlayamaz yada yerinizi bildirememeniz durumunda da , acil durum kolluk kuvvetleri yerinizi operatörünüzden öğrenerek size ulaşabilir.  

Veya operatörünüzü arayarak size nerede olduğunuz ile ilgili bilgi vermesini isteyebilirsiniz.

ACİL NUMARALARI ÖĞRENMEK VE KAYDETMEK İÇİN BU YAZIYA GİDİN. 

,

DAHA FAZLA TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA YAZI İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Sevgiyle kalın

Zep

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.