HASTANE NEDİR ?

HASTANE GENEL ANLAMI İLE İÇERİSİNDE BARINDIRDIĞI KONUSUNDA UZMAN hEKİMLERİN GÖREV YAPTIĞI KİŞİLERE SAĞLIK HİZMETİ SUNAN KURUMA VERİLEN ADDIR.

Reklam

HASTANE KURUMUNUN İÇERİĞİ

hastane-2

Hastane kişilere sağlık hizmeti vermek için özel şirketler, şahıslar ve devlet tarafından kurulan insan faydası amaçlı en temel ihtiyaç olan sağlık hizmetleri sunmayı hedefleyen kurumlardır.

Hastaneler 2 farklı şekildedir.

Devlet hastaneleri

Hastaneler devlet eli ile kurularak kamu hizmeti vermeyi amaçlıyorsa bunlara genel adı ile Devlet Hastanesi adı verilmektedir. Devlet Hastaneleri vergi almakta oldukları halka kamu hizmeti vermeyi amaçlayan ücretsiz kurumlardır. Kişinin devlet sigortası aracılığı ile hastalık  gibi hayatını tehlikeye sokan durumlarda  sağlığına kavuşmak amacı ile hizmet alabileceği ücretsiz kamu kuruluşlarıdır. Kişiler herhangi bir sağlık sorunu yaşadıklarında en yakın Devlet hastanesine giderek sağlık sorununu çözmek için hareket edebilirler

Özel Hastaneler

Eğer Tüzel kişiler yani şirket grupları, şirketler yada şahıslar tarafından devlet tarafından özel izin alınarak kuruluyorsa bunlara Özel hastaneler adı verilmektedir.

Özel hastanelerde hizmet alabilmek için kişiler hastanelere Nakit veya kredi kartı gibi ödeme araçları kullanarak ödeme yapabilir veya farklı sigorta şirketlerinden yaptıkları özel sigortalar aracılığı ile ücret ödemesi gerçekleştirilerek sağlık hizmetleri alabilirler.

Hastanelerin İçinde Neler vardır ?

Sağlık açısından gerekli elektronik ve araç gereç bulunduran hastanelerde Konusunda uzman gerekli okullardan farklı konularda branşlaşmış ,uzmanlık kazanmış gerekli Tıp okullarından gerekli diplomaları alan Hekimler ( doktorlar ) ve finans , sağlık hizmetleri ile ilgili çalışan sağlık personelleri bulunmaktadır.

Reklam

Hastanelerin kapsamı bulunduğu yere boyutlarına ve hizmet kapsamlarına göre farklı konularda farklı kapsamda hizmet verirler. Kişiler hastanelerden sadece acil veya gerekli sağlık hizmetleri almazlar.

Gerekli sağlık hizmetleri yanı sıra estetik operasyonlar gibi isteğe bağlı cerrahi müdahaleler hastaneler kapsamında yapılabilmektedir.

En iyi Hastane
hastane-3

En iyi hastane kişiyi en kısa zamanda en az olumsuz etki ile sağlığına kavuşturan hastanedir.

Sağlık konusu çok hassas bir konu olması nedeni ile kişilere göre bu hizmetten memnuniyet göreceli bir durumdur.

Bu sebepten en iyi hastane şu hastanedir diyebilmek mümkün değildir. Fakat en iyi hastane en iyi fiziki steril şarlara sahip olan, en hızlı tetkik koyulma  imkanları sağlayan tıp teknolojilerine sahip olan ve tanı , tedavi konularında en etkin teşhis ve sağlık konusunda destek sunan hekimlerin bulundukları hastaneler en iyi hastanelerdir.

Sağlık sigortası çok önemli

Hastanelerde en etkin biçimde hizmet alabilmek için devlet eli ile veya özel sigorta kuruluşlarından sağlık sigortalı olmak çok önemlidir.

SAĞLIK İLE İLGİLİ SİZİN İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Sağlıklı günler dileriz.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.