Hangi sosyal paylaşımları daha fazla ilgi görüyor?

Bundan bir kaç yıl önce hayatımızda var olmayan fakat günümüzde hayatımızın en büyük parçasını oluşturan sosyal medya değişiyor. Sosyal medya kanalları üzerinde Ünlü veya normal kişiler ya da firmalar birçok paylaşımda bulunuyor Ve hem takipçi hem de beğeni kazanıyor, hem de ürünlerinin yada bilgilerinin tanıtımını yaparak gelir sahibi oluyor . Kadın sitesi tavsiyeler bölümünde hangi paylaşımlar daha fazla takipçi kazandırıyor ” yazımızı paylaşıyoruz.

Reklam

 

Günümüzde hangi paylaşımlar daha fazla Takipçi ve beğeni kazanıyor.

hangi-sosyal-medya-paylasimlari-daha-fazla-ilgi-goruyor-like-follow-aliyor

Yaklaşık 20 yıl önce internet hayatımıza girmesiyle birlikte bugünkü halinden çok daha ilkel olan sosyal medya kanalları ile karşı karşı yaydık.

Site kullanıcıları bir içerik paylaşıyor paylaştıkları içeriklere yorumlar geliyor bu yorumlar sayesinde içerik beğeniliyor internet sitesi ile bir bağ kuruluyordu. Bu internet sitesi üzerindeki etkileşim zaman içerisinde gelişiyor ve büyüyordu.

Günümüzde ise durum anlık olarak gerçekleşiyor ve kişiler mobil cihazlar aracılığıyla anında Dünya ile iletişime geçerek hem kendi adlarına açmış oldukları sosyal ağlar aracılığıyla dünyaya iletilerini ulaştırıyor lar hem de diğer iletileri ulaşarak istedikleri kişiye veya kurumları takip edebiliyor paylaşımlarını bir dokunuşla be ne biliyor veya this like edebiliyor ya da takipten vazgeçebiliyor. Dolayısıyla sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımların içerikleri anında etkisini gösterebildiği gibi Bu etkinin izlenmesi de daha önceki zamanlarda dinlen çok daha kısa sürede ve çok daha kolay oluyor…

Reklam

 

Sosyal medya paylaşımının içeriği ve nasıl bir mesaj verdiği çok önemli

Birçok insan birçok konuda Beğenilmek istediği konuyu yazarak fotoğraf çekerek özel görselli iletiler düzenleyerek veya video kayıtları gerçekleştirerek sosyal medya kanalları aracılığıyla Dünya ile paylaşıyor. Fakat sadece paylaşmak değil aynı zamanda yapılan sosyal medya paylaşımının içeriği beğeni almak ve takip edilmek açısından çok önemli

Yapılan sosyal medya paylaşımının içeriği daha kısa sürede daha fazla kişinin takip etmesini ve beğeni toplamasına direkt olarak etki ediyor.

Doğa fotoğrafları ilginç olaylar kişinin kendi resmi yaşanan anlık bir afet gibi birçok konuda hem görsel hem de yazılı paylaşımda bulunmak anlık olarak çok kolay.

 

En çok beğeni alan ve takipçi toplayan paylaşım türü motivasyon videoları

hangi-sosyal-medya-paylasimlari-daha-fazla-ilgi-goruyor-motivasyon-paylasimlari-daha-cok-like-follow-aliyor

Yapılan sosyal medya paylaşım türleri  arasında en öne çıkan ise motivasyon ile ilgili olan paylaşımlar.

Takipçilerini motivasyona yönelten enerjilerini yükseltmeye yardımcı olmaya çalışan ve yüksek enerji empoze eden paylaşımlar diğer tüm paylaşımlardan çok daha fazla Takipçi ve beğeni toplamakta diğer bir dille follow ve like almakta

Bunun farkına Varan Sosyal medya kullanıcıları çok daha fazla motivasyon videosu veya görseli ya da yazısı içeren yazılar paylaşarak takipçi sayılarını diğer türlere göre çok daha hızlı biçimde arttırıyor ve çok daha fazla beğeni alıyor.

Şöhretler de motive oldukları ve takipcilerine mutlu eden motive eden paylaşımlarda bulunuyor.

Göz önünde olan televizyon kanallarında gördüğümüz Sporcular sanatçılar kişisel gelişim koçları psikologlar paylaşımlarında motive eden ve kendi motivasyonlarını arttır dıkları videolar paylaşarak hem takipçilerine kendilerine sıcak tutuyorlar hem de daha fazla Takipçi kazanıyorlar ve postalarına beğeni alıyorlar.

 

Olumsuz duygular en az takipçi ve beğeniyi alıyor

Sosyal medya kanallarında olumsuz duygular içeren veya takipçilere olumsuz duygulara sürükleyen içerikler en az beğeni alanlar arasında.

Eğer siz de takipçi sayınızı arttırmak ve daha fazla beğeni (like) almak istiyorsanız paylaşımlarınızı daha olumlu yönde yapmaya ve motivasyon paylaşımlarında bulunmaya başlamalısınız.

 

DAHA FAZLA TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA YAZI İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 

İyi günler dileriz…

Reklam

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Hangi sosyal medya paylaşımları çok beğeniliyor ?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.