Burçlara göre zayıflama önerileri

Hangi Burç Hangi Şekilde Zayıflar?

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri ve Yöntemleri

Zayıflamak isteyen herkes kendine uygun olan spor dalını ve yöntemini seçmelidir. Şu bir gerçek ki başkası için uygun olan bir spor dalı sizin için uygun olmayabilir. Sizin için uygun olan spor dalını burcunuzu baz alarak öğrenmek ister misiniz? Her burca ayrı ayrı uygun spor dallarını aşağıda bulabilirsiniz.

Koç burcu

Siz çok enerjiksiniz içinizdeki savaşçı ruhu spor yaparken değerlendirmelisiniz. Boks ve dövüş sanatları bu açıdan bakıldığında sizin için biçilmiş kaftan. İçinde rekabet olan sporlar ve kendinizi gösterebileceğiniz başarılarla hedefinize ulaşabilirsiniz. Bunun yanında bu sporlara uygun bir de beslenme programını uygularsanız, zayıflamak hem karakterinize uygun olacak hem de daha iyi sonuç alacaksınız.

Boğa burcu

Boğalar spor yaparken dahi kendilerini şımartmalılar, kendilerine nazları geçmeli. O her kilo verdiğinde kendine güzel hediyeler almalı ancak bu hediyeler spor yapmayı motive edici hediyeler olmalı, örneğin yaptığı sporun eşofmanları ya da yan ekipmanları gibi. Evcimen ve doğayla barışık ama çok fazla hareketi gereksiz bulan boğalara yürüyüş, dağ bisikleti, trekking oldukça iyi gelecektir.

İkizler burcu

Sevgili İkizler her şeyi çabucak değiştirdiği gibi sporlarını da sürekli değiştirmelidirler yani bir çeşitlendirme iyi olabilir. Pazartesi yelken yaparken, Salı fitness yapabilir, Çarşamba ise sahilde koşabilirler. Başarı hikâyelerini okumaya bayılan ikizler zayıflamış insanların hikâyelerini okuyarak oldukça motive olurlar. Beslenme programına gelince onu da tariflerini kendileri öğrendikleri ve uyguladıkları bir diyet ile sıkılmadan çeşitlendirebilirler

Yengeç burcu

Yengeç evden çıkmadan da spor yapabilir, ne mi yapar alır egzersiz DVD’lerini, pilates, yoga neyse açar karşısına geçip yapar. Ancak yengeçlerin diyetlerinde sürekliliği sağlayabilmeleri için bu proogramlara ailelerini de dahil etmeleri gerekir aynı şekilde yemek diyetlerini de aile içi sağlıklı beslenme haline getirebilirler.

Aslan burcu

Aslan gösterişli sporlardan hoşlanır, sahne sporları diye bir tabir olsaydı bunu yapanlar aslanlar olurdu. Salsa, hip-hop gibi danslar ile hem yaptıkları şeyde ne kadar iyi olduklarını gösterebilir hem de vücutlarının fit olmalarını sağlayabilirler. Diyet yaparken harika diyet menüleri olan restoranları araştırıp bulmak ve bunları da bildiğini insanlara göstermek onlar için keyifli olabilir.

Başak burcu

Mükemmeliyetçi başakların yapması gereken şey kendisi için uygun bir program belirlemek, bu her spor dalı olabilir o anki duygu durumuna hangisi uygunsa, ona verin programını profesyonel biri ile çalışsın, gerisi zaten çok istikrarlı bir şekilde uygulama. Yüzebilir, pilates yapabilir, yürüyebilir, koşabilir, genellikle narin ve zarif olduklarından bu tarz zarif sporlara yönelirler.

Terazi burcu

Terazi olarak, zayıflama hedeflerinize ulaşmak için hep bir duygusal desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız bir diyet ve egzersiz programı sizin için çok uygun olacaktır. Bırakın bu diyet ve egzersiz seçimini de size eşlik edecek arkadaşınız yapsın, eminim doğru amaca hizmet edecek diyet programını sizden daha iyi seçeceklerdir tabi onlar da sizin gibi bir terazi değillerse!

Akrep burcu

Akrepler kendi sınırlarınızı her konuda olduğu gibi bu konuda da zorluyorsunuz. Boğazı yüzerek geçmek olsun, maraton koşusu olsun ya da formula1 mesela, sizin için spor ve diyet dahi tutkuyla aşılması gereken bir yarışa dönüşür. Zorlu diyetlerden kaçının sadece diyet yapıyorsunuz, ölüm orucu değil. Kendiniz kesin daha iyisini biliyorsunuzdur ancak yine de bir diyetisyene danışın.

Yay burcu

Yaylar olarak, atletizm, kickboks gibi sporlara eğlence getirmeyi seversiniz. Bunları bir gün arkadaşlarınızla parka çıkarak yapın. Hafta ortası da kardiyo ve sıkılaşma sınıfına devam edin. Eğer imkânınız varsa hafta ortası ata binme, okçuluk gibi farklı bir spor deneyebilirsiniz. Diyete gelince çok fazla kafein ve şekerden uzak durun. Doğal besinlerle enerji ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Oğlak burcu

Oğlaklar olarak, seçtiğiniz her sporda uzmanlaşmanız gerektiğini düşünüyorsunuz ama bırakın bir şeyi de eğlence ve keyif için yapın. Profesyonel sporcu mu olacaksınız hayır, yeteri kadar bilmeniz sizi de mutlu etsin. Yaptığınız sporla ilgili teknik bilgileri öğrenerek etrafınızdakilerin saygısını kazanırken zayıflayabilir, sıkılaşabilir ve aynı zamanda güçlenebilirsiniz.

Kova burcu

Kovalar olarak, fitness araç gereçlerine ve teknolojisine kısa sürede adapte oluyorsunuz çünkü bunlar teknik konular ve siz seversiniz böyle karmaşık şeyleri. Kalori ve kalp atışı sayacı olan bir koşu bandı, son model spor ayakkabıları sizin için en güzel şeyler. Diyetinizde içgüdünüzü takip etmeyi tercih ediyorsunuz. Nerede fazla yediğinizi ve yemediğinizi biliyorsunuz. Normal birinden çok daha kontrollü beslenebiliyorsunuz.

Balık burcu

Balıklar olarak, daha çok olgunlaşmış yoga, tai-chi ve yüzme gibi egzersizleri seviyorsunuz. Yoganın tüm formları sizin için ideal. Diyet yaparken de kendinize iyi davranın ve yiyecek hazırlama sürecinsen uzak durun. Siz muhtemelen birine destek olmak için diyet yapıyorsunuzdur bu aslında iyidir hem sizde olan fazla enerjiyi vermiş olursunuz hem de her zaman dilediğiniz gibi etrafa bir faydanız olur.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.