Hamilelik Döneminde Nasıl Giysiler Seçilmeli

Hamilelik döneminde yeni kıyafetler alarak güzel kalmak her kadının arzusudur. Hamilelik sürecinde göğüslere ve bele uygun kıyafetlere sahip olmak hem sağlık hem de rahatlık açısından çok önemlidir.

Sihirli Kadın sitesi olarak bugün sizlerle hamilelik dönem giyim tüyolarını paylaşmak istiyoruz.

Hamilelikte Nasıl Giysiler seçmeliyiz?

hamile-donemi-giyim-2

Hamilelik sürecinin ilk zamanlarında üst giyimde eski kıyafetlerinizi üst düğmelerinizi açık bırakacak şekilde  giyebilirsiniz. İlk zamanlarda göğüs bölgesi fazla şişmez fakat belinizin hızla kalınlaştığını hissedersiniz özellikle alt taraf için giymeniz gereken ve kıyafetlerinizi giymekte zorlanırsınız.

Eğer hamilelik sürecinde kullanacağınız kıyafetleri doğru seçerseniz hamilelik bittikten  sonra da giyebilirsiniz . Eğer bol kıyafetler giyiyorsanız bu kıyafetler hamilelik sürecinde de büyüyen karnınızı saklamanıza yardımcı olur.

Hamilelik sürecinde hangi bölgelerden ne kadar kilo alacağınızı tahmin etmek çok zordur. Her kadının karakteri gibi fizyolojik özellikleri de farklıdır

Bu nedenle hamilelik döneminde olası  ihtiyaçlarınızı önceden almanızı zorlaştır maktadır DOlayısı ile hamilelik süreci kıyafetlerini seçmeden önce temkinli davranmalısınız çünkü  kadar fazla genişlerseniz o kadar geniş giysilere ihtiyaç duymaya başlayacaksınız.

Hamilelik sürecinde İhtiyacınız olacak olan giysiler Nelerdir ?

hamile-donemi-giyim-3
  • Esnek ve rahat iç çamaşırları almanız çok önemlidir . Öncelikle iç çamaşırlarınız çok önemlidir hızla kilo alacağınızdan südyen ve külotlarınız sanki bir mengene gibi sizi sıkıştırmaya ve hem konforunuzu azaltmaya hemde sağlığınızı tehdit etmeye başlar
  • Göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler. Boylarının Özellikle ön taraflarının arka taraftan biraz daha  uzun olmasına dikkat edin çünkü arka taraf uzunken ön tarafı karnınız nedeniyle havaya kalkacaktır.
  • Eşofman: Penye beli lastiksiz iple ayarlanabilir eşofmanlar tercih etmeye çalışın. Beli lastikli eşofmanlar karnınızın şişmesine yetişemeyecektir ve bir süre sonra sıkacaktır. İple kendiniz 5-6 bedene kadar genişletebilrisiniz. ERkek Eşofmanları da iyi bir seçenektir.
  • Bol tunikler, daha geniş dikildikleri için erkek  T-shirtleri, süeter hamilelik süresince rahat ettirecektir.
  • Hamileliğin ilerleyen zamanlarında pantolonunuz göbeğinizin altında durmalıdır. Hamile mağazalarında hamilelere özel alt tarafı kot veya kumaş bel kısmı esnek lastik ile yapılmış pantalonlarda kolayca bulabilir ve bunlarla çok rahat edersiniz.   KADINCA.NET
  • Normal Bedenden daha büyük rahat taytlar ve şortlar alabilirsiniz .
  • Alçak tabanlı ayakkabılar: Hamilelik süresince giyeceğiniz ayakkabılar çok önemlidir. Hem düşme ihtimalinizi en aza indirmek hem de ortopedik sorunlar yaşamamak için alçak tabalı ayakkabılar tercih etmenizi öneriyoruz.

Hamile İş yeri giyimi

hamile-donemi-giyim-is-yeri

Ofislerde hem rahat hem de şık kıyafetler giymeniz çok kolaydır.

Hamilelere için giysi satan mağazalarda iş yerinde giyebilmeye uygun çok çeşitte kıyafetleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hamile anne adaylarının iş yerlerinde en rahat ve uygun giyim tarzı uzun jarse tunik , altına uzun bir etek ve kış ayları için  rahat babet ayakkabılar yaz ayları için düz tabanlı sandalet veya bez spor ayakkabılardır.

Diğer Anne , Bebek ve Çocuk Gelişimi ile ilgili yazılarımızı okumak için hemen ZİYARET EDİN

Mutlu bir hamilelik süreci sonunda tatlı bebeğinizi sağlıkla kucaklamanız dileğiyle.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.