Mutlu olmak için haklı mı olmak gerekir?

Günümüzün en büyük inançlarından biri mutlu olmak için haklı olduğunu hissetmek duygusudur. Peki bu gerçekten doğru mudur? Yani gerçekten haklı olduğumuzda mutlu oluyor muyuz?… Kadın sitesi kişisel gelişim bölümünde bugün “haklı olmak ile mutlu olmak arasındaki bağlantı” yazımızı sizinle paylaşıyoruz…

 

Mutluluk nedir?

hakli-olmak-mutlu-eder-mi-mutluluk

Mutluluk elle tutulup gözle görülür bir şey değilken hem Ellerden hem de gözlerden yani tüm bedenden etkileri okunabilen bir duygudur. Bu duygunun en önemli özelliği insana Şifa verme ve çevresine olumlu harika bir enerji yayma özelliği olmasıdır. Özellikle mutlu insanların çevrelerinde olan diğer insanlar Bu mutluluktan Aynen mutsuzluktan olduğu gibi etkilenip O ruh haline girerler yani onlar da mutlu olurlar…

 

Haklı olmak nedir?

hakli-olmak-mutlu-eder-mi-ben-biliyordum

Haklı olmak genelde İnsanların sahip oldukları bir düşüncenin gerçekleşen durum sonucunda onaylanması haline verilen addır. Yani bir olay karşısında olası sonuçlardan doğru öngörüde bulunan kişinin fikrinin öngördüğü durumun gerçekleşmesi ardından Onaylanmış olması sonucunda hak verilmesi durumudur. Çoğunlukla insanlar bu öngörüleri olumlu değil olası olumsuz sonuçlar için öngörüler ve bu sonuçlar gerçekleştiğinde birçok kişi mutluluk değil öngördüğü durum gerçekleştiği için kendisinin öngörüsünde ki başarısı nedeniyle tatmin duygusu hisseder. Çoğunlukla bu durum kişiyi Aslında kendisi ile ilgili öngördüğü bir durum karşısında meydana gelen olumsuz Sonuçta mutsuz etmektedir…

 

Haklı değil mutlu olmayı tercih edin!

Sizlere tavsiyemiz içerisinde bulunduğumuz durum Her ne olursa olsun Önceden ön gördüğünüz olumsuz bir şart söz konusu ise ve bu durumun içerisinde iseniz Aslında bile bile yanlış ve olumsuz olan durumu Siz tercih ediyor ve yaşıyorsunuz demektir.

Eğer bu durum Siz değil de Çevrenizdeki başka bir insanın yaşadığı bir durumsa yine olası olumsuz sonuç sizleri mutsuz edecek bir durum oluşturacak anlamına gelir. Eğer aksi bir durum söz konusuysa Yani siz Çevrenizdeki bir insanın olası olumsuz durumundan veya kendi olası olumsuz sonuçlu durumdan mutlu oluyorsanız sadist veya mazoşist siniz anlamına gelmektedir.

Dolayısıyla bir psikolog görmenizi tavsiye ederiz…

 

Haklı olma isteği duyhusundan kurtulun

Fakat eğer böyle bir durum içerisinde değilseniz ve bu hayatta hem kendini hem de Çevrenizdeki İnsanların yaşadıkları durum ve hatta olaylar karşısında sürekli olarak haklı çıkıyorsanız o zaman size tavsiyemiz kişisel gelişim ile ilgili bir iş kolumda Etkin biçimde rol almanız olacaktır.

Kendi yaşamınız ile ilgili ise yaptığınız seçimleri ikili ilişkilerinizi sosyal yaşamınızı tekrar gözden geçirerek hem sürekli bir hatayı yaşıyor olma durumundan kurtulmanızı hem de Çevrenizdeki insanların sürekli hatalı durumlar içerisinde olmalarına rağmen sizlere olumsuz yüklerine çıkmalarına hayatlarının olumsuz halleri içerisinde bulundurmaları konusunda Keskin biçimde uzaklaşmanız öneriyoruz.

Unutmayın mutluluk mutlaka haklılık gerektirmez.

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Sevgi ile kalın

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.