GÖĞÜSLERİ GÜZLLEŞTİREN EGZERSİZLER

Güzel Göğüsler İçin 7 Hareket

Kadın olarak hepimizin kadınlığını öne çıkartan en önemli görünümünün tamamlayıcısı göğüslerimizdir. Kadın sitesi güzellik tavsiyeleri bölümünde “güzel göğüsler için egzersizler” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Göğüsler nasıl dikleşir?

Dik göğüs, sıkı göğüs, dolgun göğüs gibi farklı farklı göğüs şekilleri olmakla birlikte her kadının fizyonomisi farklı olup ihtiyacı da farklı olabiliyor. Eğer göğüslerinizde çok ciddi bir deformasyon yoksa ameliyat masasına yatmanız gerekmez. Çok Basit birkaç egzersiz ile sizinde dimdik, dolgun yuvarlak güzel şekilli göğüsleriniz olabilir. Aşağıdaki egzersizzler istediğiniz gibi göğüslere sahip olmanız için size yardımcı olacak

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-1.göğüsdikleştirmehareketi

Elinizi  yumruk yaparak sıkın ve çenenizin altına kolunuz yere paralel olacak şekilde koyun. Çenenizi  yumruğunuza 5 saniye boyunca itin,çenenizin geriye gitmesine izin vermeyin yani direnç gösterin ardından 5 saniye dinlendirin. Bunu 2-3 defa tekrarlayın.

Her gün uygulayabilirsiniz en fazla 1 dakikanızı alacaktır.

 

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-2.göğüsdikleştirmehareketi

Ellerinizi dirsekleriniz yere paralel olacak şekilde Göğsünüzün önünde avuçlarınız birbirine alkış şekilde yapışacak  şekilde birleştirin . Göğüs kaslarınızın biraz  zorlanacak şekilde kasıldığını hissedene kadar ellerinizi birbirine 5 saniye boyunca itin. Sırtınızı düz tuttuğunuzdan emin olun. Bunu 3-4 defa tekrarlayın.

Bu egzersiz de yine en fazla 1 dakikanızı alacaktır.

 

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-3.göğüsdikleştirmehareketi

 

Şnav hareketi, göğüslerinizi taşıyan kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olur. Eğer şınav hareketini ilk defa yapıyor yada yapmakta zorlanıyorsanız güçlenip alışana kadar yerde değil bir koltuğa ellerinizi dayayarak dizlerinizin üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Kollarınızı elinizden geldiğince yanlara açılacak şekilde ayarlayın  bacaklarınızı kendinize doğru biraz çekin. Dirseklerinizi yavaşça yanlara açarak vücudunuzu aşağıya doğru yatırın ve ardından nefesinizi vererek iterek başlangıç pozisyonunuza dönün hareket ettirin. Haftada 3-4 gün, günde  3 set ( 3 defa )  15 adet şınav (push-up) yapmanız yeterlidir.

 

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-4.göğüsdikleştirmehareketi

Yüzü koyun Midenizin üzerine  yatın, bacaklarınızı dizlerinizden arkaya doğru bükün ve ayak bileklerinizden elleriniz ile tutun. Eğer  yeni başlıyorsanız , bu konumda 20 saniye durun, ardından 10 saniye ara verin. Bunu 3 kez tekrarlayın.

Haftada 4 gün bu hareketi yapabilirsiniz

 

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-5.göğüsdikleştirmehareketi

 

Duvardan yarım metre uzakta durun, kollarınızı önünüzde uzatın ve yumruklarınızla karşınızdaki duvara baskı yapacak şekilde itmeye  başlayın. Göğüs kaslarınızın çalıştığını hissettiğiniz noktada  20 saniye bekleyin, sonra 10 saniye dinlendirin. Bu hareketi 3 defa tekrarlayın.

Bu egzersizi her gün uygulayabilirsiniz.

 

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-6.göğüsdikleştirmehareketi

 

Bir sandaye, fitball ( fitness topu / büyük pilates topu ) veya yere uzanın. Çok ağır olmayan rahat kaldırabileceğiniz ağırlıkta bir dambıl kullanarak, göğsünüzün tam hizasına doğru ağırlığı iki elinizle tam göğüs ortanızda kaldırın, sonra indirin ve tekrar hemen kaldırın. Bu egzersizi her gün 3 set 8 kere kaldıracak şekilde tekrarlayın. Kullandığınız ağırlığın sizi biraz zorlaması gerekiyor.

 

  1. Göğüs Dikleştirme Egzersizi
guzel-gogusler-icin-7-hareket-7.göğüsdikleştirmehareketi

Bu egzersiz göğüs kaslarınızı gerer ve göğüslerinizin güzel şekil almasına yardımcı olur. Çok ağır olmayan ama size kaslarınızı hissettirecek ağırlıkta olan 2 Dambıl alın. Bacaklarınızı diz kısmından hafifçe bükün ve gövdenizi öne doğru eğin. Nefes alarak kollarınızı yanlara doğru kanat çırpar pozisyonda  kaldırın (dirsekler hafifçe bükülmelidir). Kollarınızın zemine paralel olması gerekir. Her gün  12 adetten oluşan 2 set yapın.

 

Yukarıda sizlere verdiğimiz göğüs dikleştirme egzersizleri dinlenmeleri ile birlikte en fazla 15 dakika zamanınızı alacaktır ve haftalık olarak size belirtilen şekilde uygularsanız 2 hafta  ( 15 gün ) içerisinde olumlu etkilerini görmeye başlarsınız. Güzel göğüsler hızlı ve etkili bir sürede güzelliğnize güzellik katın.

YAZIMIZI BEĞENDİYSENİZ GÖĞÜSLERİNİZİN SARKMASINI ÖNLEMEK İÇİN ÖNERİLER YAZIMIZI DA OKUMALISINIZ.  

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN…

Sevgiyle kalın .

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.