GÜLBEN ERGEN, ERHAN ÇELİK DAVASINDAN ERHAN ÇELİK’E 2 YIL HAPİS KARARI ÇIKTI

Daha önce evli olan ve boşanmaları süreci ve sonrası süreci sansasyon yaratan Gülben ergen ile Erhan Çelik arasında süren dava mahkemenin karar vermesi üzerine sona erdi…

 

ERHAN ÇELİK’E 2 YIL HAPİS CEZASI

Televizyoncu , Erhan Çelik ile eski karısı şarkıcı GÜLBEN Ergen arasında açılan ve düne kadar devam eden bir dava daha sonuçlandı. Gülben Ergen’in ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ şikayeti üzerine, açılan davanın sonucu merakla bekleniyordu ,

Mahkeme Erhan Çelik’ e “Zincirleme suretiyle özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçundan e 2 yıl hapis cezası verdi. İlgili Mahkeme bu cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi ve  Erhan Çelik’in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da karar verildi.

Erhan Çelik’in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflar nedeniyle Gülben Ergen’in şikayeti üzerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik hakkında ” suçundan 2 buçuk yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

 

Gülben Ergen Erhan Çelik Davası nasıl Karara bağlandı

gulben-ergen-erhan-celik-davasi-2-yil-hapis-2

İstanbul daki Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün ( 26 Mart 2019 Salı ) görülen duruşmaya Erhan Çelik’in avukatı Zühal Akbel  ile Gülben Ergen’in avukatı Emek Emre iştirak etti.

Mahkeme davanın karar bağlandığını belirtti ve Erhan Çelik’e ‘Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçundan 2 yıl hapis cezası kararı alarak suçlu buldu.

 

Mahkeme  ceza indirimi yaptı

Mahkeme cezayı önce cezayı “iyi hal indirimi” yaparak  1 yıl 8 aya indirdi. Mahkeme Erhan Çelik’in “kişilik özelliklerini, mahkemede tutum ve davranışları”  göz önünde bulundurularak mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar aldı. Ve mahkeme nihai karar olarak , Erhan Çelik’in “5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına” da hükmetti.

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ İÇİN HEMEN TIKLAYIN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

GÜZEL BİR GÜN DİLERİZ

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.