GÖĞÜS SARKMASINI ÖNLEME TÜYOLARI

Göğüs Sarkmasını Önlemek İçin Öneriler

Göğüslerinin güzelliği bir kadın için çok önemlidir. Kadın olmanın getirdiği en dişi unsurlardan biridir. Fakat göğüslere yeterli ilgi gösterilmediğinde sarkma meydana gelir. Ayrıca hamilelik ve emzirme döneminde büyüyen ve sarkma riski oluşan göğüslerin de doğru sutyenler kullanarak sarkmasını önlemek mümkün. Kadın sitesi estetik ve güzellik bölümünde ” Göğüs sarkması nasıl önlenir? “yazısına yer veriyoruz.

 

Güzel ve dik göğüsler için tavsiyeler:

gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-3
gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-3
  • Göğüslerimizi hangi sıcaklıktaki su ile yıkayarak sarkmasını önleriz? Önce soğuk su ile vücudunuz yıkayın ardından sıcak su ile vücudunuzu yıkayın. Bu yapacağınız uygulama kan dolaşımını hızlandıracak ve cildinizin gerginleşmesini sağlayacaktır. Bu yöntem aynı zamanda ağrılara iyi geliyor ve tüm vücut için kullanıldığında ise genel olarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Uygulaması ise şöyle; duşun el başlığını alın ve göğüslerinizin üzerine önce dayanabildiğiniz kadar soğuk, 2 dakika ardındansa ılık su tutun. Yaklaşık 10 dakika boyunca bunu tekrarlayın ve soğuk suyla işlemi bitirin…

 

gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-2
gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-2

 

  • Doğru beden sutyen seçimi çok önemli ; Yanlış beden sutyen seçiminin göğüsleri deforme ettiği artık bilinen bir gerçek. Sizin için en doğru bedeni, büyük mağazalardaki satış elemanlarının yardımıyla öğrenebilirsiniz. Ancak beden kadar yapılan spor aktivitesine uygun sutyen seçimi de önemli. Örneğin spor yaparken mutlaka yaptığınız spora uygun bir sutyen tercih etmeli, elastikiyetini kaybetmiş sutyenleri asla kullanmamalısınız…

 

Göğsünüzün dik olması için yapmanız gereken egzersizler nelerdir ?

gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-4
gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-4-gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-4
  1. İki elinizi ayakta iken duvara dayayın. Ardından kendinizi geriye doğru itin. Bu göğüs egzersizini günde 30 defa kollarınızı gererek yapmanız halinde muhteşem sonuçlar alacaksınız.
  2. Evde yapabileceğiniz kolay bir egzersiz olarak; yere bağdaş kurarak oturun. Omuzlarınızı gevşek tutun. Kollarınızı göğüs seviyesine getirip avuçlarınız iç içe gelecek şekilde ellerinizi birleştirin. Tüm gücünüzle avuçlarınızı birbirine doğru itin. Birkaç saniye bekleyip gevşeyin. Aynı hareketi 15 kez tekrarlayın.
  3. Sırt üstü yere uzanın ve her iki elinize 2′şer kiloluk ağırlıklar alın. Kollarınızı yukarı doğru gergin bir şekilde uzatın ve indirin. 3 set halinde 15′lik tekrarlar yapmanız, göğüs kaslarınızı güçlendirmeniz için yeterli.
  4. Yerde bağdaş kurarak oturduğunuzda kollarınızı iki yana 5 kez açıp kapayın, sonra aynı hareketi aşağıya yukarıya doğru 5 kez tekrarlayın…

 

gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-5
gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-5

gogus-sarkmasini-onlemek-icin-oneriler-5

  • Hangi bitkiler ve Meyveler Göğüsleri dikleştirir ?

Doğa’nın tüm dertlere şifa olabildiğini zaten biliyoruz. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız doğal ürünler göğüslerinizi dikleştirmeniz konusunda sizlere yardımcı olacak

 

  1. Yarım tutam kırlangıç otunun taze yaprak ve çiçekleri, bir tutam lavanta çiçeği, bir tutam ısırgan otu taze yaprağı, iki baş papatya. Bu bitkilerin hepsini 1 lt ( 1 şişe ) suda demleyin ve bir gece dinlenmeye bırakın. Elde ettiğiniz sıvıyla göğüslerinize kompres ve masaj yapın.
  2. Elmanın Göğüslere Faydası ; Kabuklarıyla beraber ince rendelenmiş ham elma lapasını göğüslerinize sürün, en az 30 dakika bekleyin.

 

YAZIMIZI BEĞENDİYSENİZ GÜZEL GÖĞÜSLER İÇİN YAPILMASI GEREKEN EGZERSİZLER  YAZIMIZI OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. 

ve

ESTETİK ve GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Güzel günler

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.