Bir şeyi gerçekten istemek ve istememek nasıl anlaşılır?

Bugünkü konumuz bir şeyi gerçekten isteyip istemediğimizi nasıl anlayacağımız üzerime. Başlık biraz grip gelmiş olabilir nihayetinde hepimiz ne istediğimizi bildiğimizi zannediyoruz.Fakat durum ne yazık ki böyle değil. Birçoğumuz istememiz gerektiğini düşündüğümüz şeyleri istediğimize kendimizi kandırıyoruz. Kadın sitesi Kişisel gelişim ve  tavsiyeler bölümünde “bir şeyi gerçekten isteyip istemediğinizi nasıl anlarız” yazımızı paylaşıyoruz…sizinle paylaşmak istedik.

Reklam

 

İsteyen insan nasıl davranır?

 • İsteyen İnsanlar İstedikleri Konuda Heyecan Duyarlar
bir-seyi-gercekten-istemek-ve-istememek-isteyen-insan-ne-yapar-heyecan-duyar

Bir şey gerçekten istediğimizde bunu gösteren en önemli belirti duyduğumuz heyecandır. Bir çocuğun bir şey istediğinde onunla ilgili hayal kurması gibi yetişkinlerde Hayal kurarlar ve kurdukları Hayaller insanları heyecanlandırır.

Eğer bir insan heyecan duymuyorsa istediğini dile getirdiği şeyi aslında istemiyordur ya ona istediği inandırılmış ya da kendisini istemeye ikna etmeye çalışıyor demektir…

 

Reklam
 • Lazım kelimesini içeren cümleler kurmazlar

Eğer bir insan bir şeyi yapmak istiyorsa genellikle o işi yapmam lazım bunu yapmam lazım gibi cümleler kurmazlar.Yapacağım yaparım ya da yapıyorum gibi cümleler kullananlar.

İstemeyen İnsanlar “bunu yapmam lazım” , ” şunu yapmam lazım” gibi genellikle sonunda “lazım” ile biten cümleler kurarlar.

 • İsteyen insan araştırır

Genelde bir şey isteyen insanlar istediklerine kavuşma konusunda ihtiyacı olan şeyleri araştırırlar olabildiğince ayrıntısıyla öğrenmeye çalışır ve uygulamak için sabırsızlanır.

Gerçekten söyledikleri şeyi istemeyen insanlar herhangi bir araştırma belirtisi göstermezler ellerinde imkan olmasına rağmen çoğunlukla istedikleri konu ile ilgili araştırma konusunda hareketsiz kalırlar…

 

 • Zaman hemen şimdidir
bir-seyi-gercekten-istemek-ve-istememek-isteyen-harekete-geçer

Bir şeyler gerçekten isteyen insanlar o konuda bir çocuğun oyuncağı istemesi gibi hemen isterler. İstedikleri şey konusunda sabır duyguları zayıftır.

Zaman koyarak Yani 3 yıl sonra olmasını istiyorum 5 yıl sonra olmasını istiyorum şeklinde istenen şeyler genelde olması gerektiğini inandığımız daha doğrusu kendimizi inandırdı ımız planlı işlerdir.

 

 • İstenilen konularda en küçük fırsatları değerlendirirler. 
bir-seyi-gercekten-istemek-ve-istememek-kucuk-firsatlar-buyuk-fırsattir

İsteyen insanlar en küçük fırsatları bile görüp değerlendirme eğilimindedir. Hayal kırıklıkları bile olsa küçük fırsatlar onlar için heyecanlı bir durumdur. 

İstemeyen insanlar küçük fırsatlara bir bahane bulur ve görmezden gelmeye çalışır hatta bu durumlara bahane bularak yönlenmemeyi tercih ederler…

 

 

 • İnsanlar gerçekten istedikleri şeyler konusunda az konuşurlar

İnsanlar genellikle çok istedikleri şeyler konusunda az konuşurlar çünkü istedikleri şeye kavuşmak için konuşmanın bir yol olmadığını çok kısa zamanda anlamıştırlar ve bu konuda yol almaya gayret ederler.

Kendini istediğini inandıran kişi ise çoğunlukla karşısındakini inandırma çabasıyla bu konudan gereğinden çok daha fazla.

 • İsteyen insanların şartı yoktur

  bir-seyi-gercekten-istemek-ve-istememek-isteyen-insan-ne-yapar
  bir-seyi-gercekten-istemek-ve-istememek-isteyen-insan-ne-yapar

Bir şey gerçekten isteyen insanlar kendilerine veya Eğer konunun muhatabı karşılarında birileri varsa isteklerine ulaşmaları doğrultusunda ne kendilerine ne de karşılarındaki insana şart koşmazlar. Ne olursa olsun arszularına ulaşabileceklerine inanır ve o doğrultuda mazeretler önlerini kesemeyecek havaları vardır. 

İstemeyen insanlar ise istekleri konusunda Öncelikle bazı şartların oluşması gerektiği bahanesini sunarlar. Bu çoğunlukla Aslında kişinin istediğini dile getirdiği durumu içten içe istemediğini ve onu Ulaşılması imkansız duruma getirme çabasıdır…

 

 • Bir şeyi gerçekten isteyen insan tutarlıdır.
bir-seyi-gercekten-istemek-ve-istememek-tek-yol

İnsanlar bir şeyleri gerçekten istedikleri zaman o konuda olabildiğince tutarlıdır. Olsa da olur olmasa da olur gibi düşüncelere sahip değildirler.Bir şeyi gerçekten isteyen insanlar o konuyu odaklanmıştır ve genellikle başka bir alternatif veyahut da öncelikli yapılacaklar listeleri yoktur.

İstemeyen insanların ise isteklerini ulaşmaları için öncesinde yapılması gerekenler listeleri vardır

 • İsteyen insanların “Ama” sı yoktur

İsteyen insanlar eğer konu kendilerine bağlıysa isteklerini belirttikten sonra “ama” ile devam eden cümleler kurmazlar. Genellikle olumlu cümleler eşlik eder arzularına. 

İstemeyen insanların isteklerini belirtmelerinin hemen ardından yada bir sonraki cümlelerinin başına “ama” ile başlayan tamamlama cümleleri gelir. Bu genelde istemeyen insanların istediklerini göstermek istedikleri anlarda gelir ve buna “makul mazeret bulma” adı verilir.

 

 • İsteyen insanlar konu hakkında olumlu bakış açısına sahiptir. 

İsteyen insanlar istedikleri konu hakkında hep olumlu bir enerjiye sahiptir. Önlerine çıkan engellere bile pozitif şekilde bakar ve yollarından şaşmazlar. Aynı pozitif duyguyu hep çevrelerine hissettirirler sanki “Polyanna cılık” oynuyormuş gibi görünürler fakat gerçekten istediklerinin olacağına inanmaktadırlar. 

İstemeyen insanlar ise en küçük sorunda bile hemen negatif alana geçerler ve durumu olabildiğince olumsuz gösterir ve konu hakkında konuşurlar. Bazen bu durum olumsuz olmayan bir konuya bile olumsuz bir bakış açısı ile yaklaşmaları şeklinde de görünür. Bu aslında bahane üretmektir. Kişi o yolda ilerlemeyi aslında hiç istemiyordur fakat kendisine de karşısındaki kişiye de bunu itiraf edemiyordur.

Bir şey gerçekten istediğinizi düşünüyorsanız yukarıda yazdıklarımızı tekrar gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Böylece kendinizi istediğinizi inandırdı nasıl veyahutta başkaları tarafından istediğinizi düşünürdünüz konuları ayırt edebilir bir kere geldiğimiz bu dünyada kendimize sunduğumuz istenilenler listesini kolayca küçültüp gerçekten istediklerimiz için yer açıp bunlara odaklanarak ulaşma şansımızı arttırabiliriz.

Şunu da belirtelim ki bu çok önemli bir konudur genelde insanları inanmadıkları  şeyleri kendilerini inandırmalarının nedeni de bu düşünceye sahip olmamalarıdır ;

“herkes her şeyi İstemek zorunda da değildir” 

Öyle değil mi ?

Bunu asla unutmamalısınız insanlar bir şeyleri istediklerini kendilerine inandırdıklarında sonuçlarından genellikle mutsuz olurlar yada o şeyi istemedikleri için o yolda yürümemelerinin huzursuzluğunu sürekli hissederek mutsuz insanlar haline gelir.

 

DAHA FAZLA TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA YAZI İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Sevgiyle kalın

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.