Looking to future

Geleceğe Bağlanmak ;

Hayata mutlu olarak geliriz fakat çoğu zaman yavaş yavaş mutlu olmadığımız alanlara geçiş yaparız. Yürekten istediğimiz o kadar çok şey vardır ki… Düzenleyeceğimiz ev toplantısı için güzel bir gün, çocuklarımızın hayal ettiğimiz şekilde büyümesi, büyük paralar kazanmak, ölüm bizi ayırıncaya kadar mutlu bir evli olarak kalmak yada bitmeyen bir aşk duygusu ile sevgili olmak. gibi ….

 

Hayat bazen olumsuz duygular içerir

gelecege-baglanma-2

Kimse mutsuz olmak hedefli yaşamaz yada yaşamak istemez. Hayat ise iniş çıkışlı hem mutluluk hem de mutsuzluk içeren anlardan ibarettir.

Olaylar her zaman istediğimiz yönde seyretmez. Olaylar istediğimiz şekilde gerçekleşsinler veya gerçekleşmesinler, beklentiye girmek çok büyük bir sıkıntı, endişe ve çelişki kaynağıdır. Beklentiler yüzünden gelecek için kaygılanırken, bugünü boşa harcarız. İleride vatana, millete ve bize hayırlı ve başarılı bir evlat olacağından kaygılandığımız için, çocuklarımızın büyümelerindeki mucizeyi fark edemiyoruz. Halbuki o zamanlar bir daha asla geri gelmiyor. Ya da “ölüm bizi ayırıncaya kadar” evli kalabilmek amacıyla, eşimizin hoşuna gitmesi için kendimizi şekilden şekle sokuyoruz.

Aslında var olan şey ise bulunduğumuz yerde ve anda hayatın bize sunacağı zenginlikleri fark etmekten ve tadına varmaktan kaynaklanan özgürlük şansını kaçırmış olduğumuz.

 

Anda Kalak önemli

Çocuklarınız umduğunuz gibi yetişmese, ev toplantınızın olduğu gün tesisatçılar gelse, yatırım yaptığınız parayı kaybetseniz veya evliliğiniz sürmese bile yaşamınızın güzel bir şekilde devam edebileceğini bilseniz ne olurdu?

Yaşamınızdaki olayların belli bir şekilde gelişmesine dair beklentilerimizi serbest bıraktığımızda, sonuç ne olursa olsun, her şeyin mükemmel şekilde sürdüğü şeklindeki huzur verici düşünceyi benimsemeye başlayabiliriz.
Kısaca kalbinizi bir şeye bağlamak, bir tür katılık durumuna girmektir. Kalbinizi serbest bırakmak ise bir gevşeme ve rahatlama durumunu getirir.
İstediğiniz kadar amaç belirleyin. Tam anlamıyla ne olmasını istediğinizi kafanızda netleştirin. Arzu ettiğiniz sonuçları alabilmek için sevgi dolu bir çabayla gerekli çalışmayı yapın.

Sonuçta elinizden gelen çabayı sarf ettiğinize inandıktan sonra, SONUCU SERBEST BIRAKIN!!

Çoğu zaman bir olay istediğimiz şekilde gerçekleşmediğinde, daha ileriki bir zamanda o dönem bize olumsuz gelen bu olayın aslında tam aksine ne kadar hayırlı olduğunu fark ederiz. Sonucunda ya çok önemli bir ders alarak büyümüş veya daha güzel bir fırsatla karşılaşmış oluruz.

Yaşamımıza olumsuz sürprizlerin çarpmasına neden olan şey, olayların olması gerektiği düşünülen şekilde gelişmesinde ısrarcı olmamızdır. Bu ısrar acı vericidir ve hayatımızdaki tüm insanları ve olayları kontrol etme ihtiyacımızdan kaynaklanır. Bilinç altımızda gelecek her zaman korku ve endişe kaynağıdır çünkü bilinçaltımızda karşımıza çıkan sorunlarla mücadele etme gücüne sahip olmadığımıza dair güçlü bir inanç vardır. Bu alt benlik garantiye ihtiyaç duyar fakat ne yazık ki dış dünyada hiçbir şeyin garantisi yoktur!

Elimizden gelenin en iyisini yaptığımızda, ne olursa olsun sonuçları huzur içinde beklemeyi öğrenmeliyiz…

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Sevgi ve mutlulukla anın güzelliklerinde kalın

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.