Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Fotoğraflarda Muhteşem Görünmek İçin…

Fotoğraflarda Muhteşem Görünmek İçin…

Fotoğraflarda Muhteşem Görünmenin Püf Noktaları

Siz de, günlük yaşantısında o kadar da güzel bulmadığınız bir arkadaşınızın, nasıl olup ta fotoğraflarda,selfilerde muhteşem gözükebildiğini merak ediyor musunuz?

O zaman bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu küçük ip uçlarını uygularsanız sizin de çok güzel fotoğraflarınız olması mümkün. Kim bilir belki instagram fenomeni olursunuz, milyonlarca takipçiniz olur 🙂

 

SELFİE NASIL ÇEKİLİR ?

  • Yakın Çekimler

Yakın çekimlerde,  olabildiğince doğal bakan açık gözler ve  rahat bir gülümseme olmazsa olmazlardan.  Gereğinden fazla geniş bir gülümseme gözlerinizi çizgi gibi kısık ve kötü gösterecektir. Dudaklarınızı  ince bir çizgi olacak şekilde sıkıca kapatmamalı, ve gülerken rahat olmayı unutmamalısınız.  Hafif yukarı kıvrımlı rahat ve doğal bir gülümseme püf noktalarımızın ilki.

 

Çene Aşağıda

 

Çenenizi, hafif aşağıyı gösterecek şekilde tutmalısınız. Ancak göpsünüze doğru çok fazla bastırmamalısınız. Çenenizi aşağı doğru tutarken, boynunuza yüklenmemesi için omzunuzu hafifçe geriye almalısınız.  Bu  duruş, yüzünüzü kesinlikle daha sevimli ve kadınsı gösterecektir.

 

 

 

Saçlar 1

 

Yüzünüzün açısı, saçlarınızın yoğun olmadığı taraf kameraya dönük olacak şekilde pozisyonlanmalı. Eğer saçlarınızın yüzünüze düştüğü taraftan çekim yapılırsa, bu gözlerinizin olduğundan küçük gözükmesine neden olacaktır.

 

 

 

Saçlar 2

 

 

Eğer yüzünüzün büyük olmasından şikayetçiyseniz, poz verirken saçlarınızı kulağınızın arkasına almak yerine yüzünüze doğru indirmelisiniz. Bu yüzünüzü çok daha ince ve ufak gösterecektir.

 

 

 

Poz verirken abartıdan uzak durun.  Unutmayın! Ne kadar mütevazi (belki biraz çekingen ;)), doğal ve sevimli, o kadar güzel!

Doğal Duruş

 

Çekim anında;

Sıcak bir gülüş yakalamak için, gözlerinizi kapatın, derin bir nefes alın ve gözlerinizi açıp gülümseyin. Gülümserken diliniz dişlerinizin arkasına değsin. Bu sizi sırıtır gibi gözüken, sahte bir gülümsemeden kurtaracaktır.

Fotoğraf çekiminden önce ışığa bakarsanız göz bebekleriniz küçülecek ve gözleriniz çok hoş gözükecektir.

Bütün fotoğraflarda gözlerinizin kapalı çıkmasından şikayetçiyseniz, önce gözlerinizi kapatın ve fotoğrafı çeken kişi geri saymayı bitirdiğinde gözlerizi hemen açın ve o muhteşem gülümsemeyi de sakın unutmayın.

 

  • Boy Fotoğrafları                                               

Duruşumuz, sadece fotoğraf çekimlerinde değil, oturuşumuz  ve yürüyüşümüz gibi,  hayatımızın her yerinde dikkat etmemiz gereken bir konu.

Boy fotoğrafı2

 

Kollarımızı vücudumuza yapıştırarak dümdüz durduğumuzda, hem vücudumuz kalın gözükür hem de kollarımız. Ancak topuğumuzu hafif kaldırarak, bacağımızı hafif kırıp, kolumuzu belimizin yukarısına yerleştirdiğimizde hem bacaklarımız uzun, hem de vücudumuz olduğundan daha ince görünecektir.

 

 

 

Oturuş1

 

 

Oturur pozisyonda iken, arkaya yaslanmak yerine, sandalyenin ucuna doğru oturup , hafif bir meyille bir bacağımızı diğerinin arkasına aldığımızda bacaklarımız daha ince ve zarif gözükecektir.

 

 

 

Ve son olarak yapmamız gereken en önemli şey; daha önce çekilmiş fotoğraflarımızı incelemek olmalı.  Böylelikle hangi açıdan daha güzel gözüktüğümüzü inceleyebilir, beğenmediğimiz fotoğraflarda yanlış duruşlarımızı tespit edebilir ve  kendi tarzımızı yaratarak mükemmel fotoğraflara sahip olabiliriz.

Güzel bir selfie için renk uyumu olan bir giyiminiz olmalı, HANGİ GİYSİYE HANGİ RENK AYAKKABI GİYMELİSİNİZ yazımızı hemen okuyun. ( https://www.sihirlikadin.com/hangi-renk-pantolon-hangi-renk-ayakkabi-ile-uyumludur/ )

Gününüz çok güzel geçsin!

Sevgiler,

 

Fotoğraflar: http://hazelong.com/?s=how+to+pose

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Fotoğraflarda Muhteşem Görünmek İçin…
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/fotograflarda-muhtesem-gorunmek-icin/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Fotoğraflarda Muhteşem Görünmek İçin… Google
Fotoğraflarda Muhteşem Görünmek İçin… Yandex
Bugün: 19-Jul-2018 12:05:37
Ulusalarası saat: 19-07-18 09:05:37
Yazı tarihi ve Günü : 20 Haziran 2017Salı

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Çocuk neden mızmızlanır ?

Okul seçimi tüyoları

Çocuklarımıza oyuncak alırken dikkat : Ucuz her 5 oyuncaktan biri zehirli

Kapat