Fazla kilolarımdan ve Selülit’den nasıl kurtulurum ?

Yaklaşmakta olan yaz günleri , deniz ve kumsal hayalleri yanında birçok bayanın başının belası fazla kilolar , selülit ve dolayısı ile bikinimin içerisinde nasıl daha güzel görünürüm düşüncesi . Bu düşünceler  beraberinde kilolarımdan ve selülitten nasıl kurtulurum ? , selülitten kurtulmak için ne yemeliyim , selülitten kurtulmak için ne yememeliyim ?  gibi sorularıda yanında getirmekte .^..

 

Kilo Verirken dikkat edin !

Kısa zamanda bu iki problemden kurtulmak düşünülenin aksine çok ani ve hızlı kilo vermek hem sağlığımızı ile ilgili büyük sorunlara görsel olarak ise çatlaklar , sarkmalar ve Selülitlerin çoğalmasına sebep olabilmekte .

Bu tür problemlerle karşılaşmamak için her bayanın dikkat etmesi gereken bazı temel kuralları şu şekilde özetleyebiliriz ..

 

Basit kilo verme önerileri

-Düzenli bir biçimde akşam yemeği hafif olmak şartı ile en az 3 öğün yemeye gayret etmek , 2 adet ara öğün le elma gibi gıdalar ile destek öğünler oluşturmalısınız ve 8 saat kuralını uygualamalısınız

-Karbonhidrat ve proteinleri aynı anda tüketmemek ( Sütlü ve Etli gıdalar  aynı anda tüketilmemesi gibi )

-Kafeinli Gıdaların ( Kola +Bazı Gazlı İçecekler + Kahve gibi ) tüketimini mümkün olduğunca azaltmak…

 

– Şeker ihtiva eden gıdaları veya içecekleri azaltmak .

– Su tüketimini arttırmak. ( Kahve , çay gibi içeceklerin içerisindeki su kesinlikle su değeri taşımamaktadır )

– Düzenli egzersiz yapmak . Bu kavram genelde yanlış algılanıp çok yüksek yoğunlukta spor yapılmasına ve bir süre sonra devam edilmemesi sonucu başlanılan noktadan daha yüksek kilo alımına yol açabilmektedir .

Sürekliliği devam ettrilebilir ve en az yıpratıcı düzenli sporun yütüyüş olduğu uzmanlar tarafından ortak görüştür . ( Sağlık problemleri doğmaması için bir hekime danışarak ve bir diyet uzmanının desteklediği hayat boyu devam ettirilebilecek şekilde bir program eşliğinde yapılması önerilir )

– Hızlı bir şekilde tedavi edici özelliği olduğu idda edilen egzersiz aletleri ve dermatolojik ürünler ne yaıkki tek başlarına yeterli etkiyi göstermemektedir .

Kadınlar olarak kabul etmemiz gereken temel prensip düzenli beslenme ve egzersiz yada bıçak altına yatmak .

 

KİLO VERME KONUSUNDA KESİM ÇÖZÜMÜ OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

ve

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Sağlıklı günler .

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.