Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Form & Beslenme > Diyet > Fazla Kilo Yapan Yiyecekler

Fazla Kilo Yapan Yiyecekler


Fazla Kilo Yapan Yiyecekler

Su içsem de yarıyor !” efsane cümlesinin yanı sıra bizi cezbeden yiyecekleri tüketerek edindiğimiz fazla kilolardan çok da mutlu olmayan bayanlar için sakıncalı bazı yiyecekleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Her şişman bayanın söylediği gibi “şişmanı ama mutluyum” avuntusu içerisinde olmayan siz bayanlara özellikle hangi tür yiyeceklerden uzak durmanız gerektiği konusunda bilgilendirerek sağlıklı bir bedene sahip olunması konusunda yol göstermek istiyoruz.

 

KİLO YAPAN YİYECEKLER NELERDİR ?

 

  • Pizza 
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-pizza
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-pizza

İtalyan kültüründen ülkemize girmiş olan Pizza içerisinde muhteşem erimiş mazorella peyniri ve üzerinde yer alan çeşit çeşit,salam sucuk zeytin domatez ve üzerine bu malzemeleri serildiği hamur ile kilo aldıran tehlikeli yiyecek türlerinin başında gelmekte. Karbonhidrat, protein, hamur, tuz gibi tüm aslında ayrı ayrı tüketilmesi gereken her şeyi aynı anda vücudumuza enjekte eden Pizzanın en belirgin özelliği sürekli tüketildiğinde ilk başlarda kilo aldırmaması ve ardından bir anda mısırın patlaması gibi bir anda kilo aldırma özelliğidir.

 

 

 

 

  • Pideler

 

 

Aynen Pizza gibi özellikle peynir ve etlerin birleştiği pide çeşitleri her ne kadar lezzetli olsalar da aynen Pizzalar gibi ani kilo alımlarına sebep olmaktadır.

 

  • Hamburger, Cheese-Burger ve Kızartılmış Tavuklar
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-hamburger-cheeseburger-kizarmis-tavuk
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-hamburger-cheeseburger-kizarmis-tavuk

Genel isimleri Fastfood ( hızlı yemekler) olan bu gıdalar yine protein karbon hidrat yüklemelerinin yanı sıra yanlarında verilen kızartılmış patates soğan halkası ve tavuk parçaları gibi ürünler ile kızartma olan yağları da ek olarak vücudumuza sokmakta bunun yanı sıra bir de şekerli içecekler ile sunulmalarından ötürü kilo aldırma etkisi katlayarak artmakta.

Tavuklar da aslında yüksek protein değerleri olması ve düşük kalorili olarak enerjiyi vücuda sağlamasının yanı sıra kızarmalarından ötürü kızartıldığı yağın üzerinde kalan kısmını direk olarak vücut stoklarına eklemekte.

 

 

 

 

 

  • Çikolata 
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-cikolata
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-cikolata

Seratonin salgılatan bu mutluluk verici yiyecek anlık mutluluk vermesinin yanı sıra her bir gramı eş değer bir margarin değerinde olması nedeni ile kilo aldıran yiyecekler listemizde yer almakta. 

 

 

 

 

  • Şuruplu tatlılar
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-suruplu-tatlilar
fazla-kilo-yapan-yiyecekler-suruplu-tatlilar

Kısaca baklava ve türevleri olarak adlandırabileceğimiz bu tatlılar şekerli şurupları ve bu şurupların kızartılarak üzerilerine dökülmesi ve hamurdan yapılıyor olmaları sebebi ile uzak durulması gereken 3 beyazdan ( 3 Beyaz : un,tuz ,şeker) 2 sini eş zamanlı olarak içerisinde barındırmakta.

 

 

 

 

Peki Bu gıda türlerini tüketmemeli miyiz ?

Her ne kadar bu gıdaların sağlıklı olanları üretilmekte fakat itiraf etmeliyiz ki aynı lezzeti ne yazık ki damaklarımıza tatıramamakta.

Bu lezzetli gıdaları tüketmeyin demiyoruz fakat haftada en fazla 1 günü bu tip gıdaları alarak geçirmeniz hem fazla kilo problemini yaşamanıza engel olacak hem de sağlıklı olabilmek açısından dikkat etmeniz gereken yemek düzeninizi sağlamış olacaksınız.

 

KİLO VERME KONUSUNDA KESİM ÇÖZÜMÜ OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

 

% 100 ETKİLİ KİLO VERME YÖNTEMLERİ

 

Unutmamanız gereken şey kilonuza dikkat etmenin yanı sıra sağlıklı olarak beslenmenizdir.

 

 

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Fazla Kilo Yapan Yiyecekler
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/fazla-kilo-yapan-yiyecekler/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Fazla Kilo Yapan Yiyecekler Google
Fazla Kilo Yapan Yiyecekler Yandex
Bugün: 25-Jun-2018 15:30:21
Ulusalarası saat: 25-06-18 12:30:21
Yazı tarihi ve Günü : 19 Temmuz 2016Salı

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
25 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Beren Saat ve Instagram makyajsız selfie si

B12 Vitamini Eksikliğinin Sebebi Nedir ?

Kapat