Kaş Şekli Nasıl Olmalı?

Kaşlarımız yüzümüzün en önemli estetik parçalarından biridir. Dönemsel olarak kaş şekli kalın veya ince olarak şekillendirilerek moda ya uyum sağlamaya gayret ederiz. Kaş şeklinin yüz yapısına uygun olması çok önemlidir. Bugün sizlerle kadın güzellik konusunda önemli bir konu olan yüz şekline uygun kaş şekli  nasıl olmalı?  konusu ile ilgili bilgilerimizi paylaşmak istiyorum …

 

Yüz Şekline uygun Kaş Şekli nasıl olur ?

farkli-yuz-sekline-gore-kas-sekli-nasil-olmali-2

Kaşlarınızı şekillendirmek büyük beceri isteyen bir makyaj uygulamasıdır. Sanat ve geometri birleştirilir gibi mükemmel kemer şeklinde kaş oluşturmak için, yüz şeklinizin açıları ve oranları önemlidir. Kaş şekillendirmek için estetik uygulama yaparken veya yaptırırken, dengeli ve olabildiğince simetrik olmalıdır. Kural olarak, kaşlarınızı şekillendirmek için her zaman iki renk tonu kullanmanızı öneririz, bu da onlara daha fazla boyut verecektir. Daha derin bir gölge (saçınızla veya bir ton daha koyu ile) kullanarak doğal kaş kemerinizden başlayın ve kemeri ve masalı doldurun, ardından kaşınızın önünü doldurmak için daha açık bir gölge kullanın.

 

Yuvarlak Şekilli Yüze Uygun  Kaş Stili nasıl olmalı ?

Kaş stili: Yüksek kemerli kaşlar sizin için en iyi şekilde çalışır, çünkü bu dikey bir nokta sağlar ve daha ince bir yüzün yanılsamasını yaratır. Amacınız yüzünüzü uzatmaktır, bu yüzden kaşlarınızı kemerinize doldurarak başlayın, burada şekli vurgulamak için onları biraz daha koyu hale getirin. Ayrıca yüzünüzü kaldırmaya yardımcı olacağından kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayabilirsiniz. Kaşları daha da yükseğe kaldırmak için kaş kemiğinize biraz vurgulayıcı tonlar ekleyin.

 

Oval Şekilli Yüze Uygun  Kaş Stili nasıl olmalı ?

Kaş stili: Oval şekilde bir yüze sahip iseniz, neredeyse herhangi bir kaş şekli yüzünüze yakıştığı için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Ancak dikkatli olmakta fayda var! Çok sert olmadan yüzünüze boyut katacak hafif bir kemerli yumuşak açılı bir kaş deneyin. Böylelikle bakışlarınız ve yüz şekliniz tamamen değişecek…

 

Kalp Şekilli Yüze Uygun  Kaş Stili nasıl olmalı ?

Kalp şeklinde güzellikler için, yüzünüzün daha açısal alanlarını yumuşatmaya yardımcı olacağı için yuvarlak bir kaş şekli deneyin. Daha kısa bir yüzünüz yoksa, yüksek bir kemerden uzak durun ve alçak yapın, bu durumda daha fazla derinlik harika görünebilir. Yüz uyumunuzu dengelemeye yardımcı olması için kaşlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

 

Kare Şekilli Yüze uygun Kaş Stili nasıl olmalı ?

Tamamen muhteşem görünen kare bir yüz şekliniz varsa, yüzünüzün açılarını yumuşatacak ve derinlik katacak hafif açılı kaşları tercih edin. Ancak kaşlarınızda şekillendirme yaparken keskin bir kemere veya yuvarlak bir şekle dikkat edin.

 

Sadece Modaya Göre Kaş Estetiği Uygulamayın

Moda her geçen gün değişiyor. Bir süre öncesine kadar incecik kaş yapısı oluşturmak modayken günümüzde daha doğal dağınık kaşlar moda. Dönemsel olarak değişen modaya uyum sağlamaya çalışırken bazı konularda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Kaşınız seyrek yada yoksa bu konuda kaş dövmesi ektirme gibi bir çok kaş estetiği şekli mevcut. Bu seçenekleri değerlendirirken dikkatli olmalısınız. Nihayetinde kaşlarınızı epilasyon yaptırma seçenekleri veya dövme ile şekil veriyorsanız bu estetik işlemlerin dönüşü zor olabilir veya olmayabilir. Bir çok Estetik firması ve estetik satış uzmanı bu yöntemlere teşvik etmeye çalışabilir. , İyi düşünün ! Cımbız veya kaşı alma ile yapılan estetik işlemler geri dönülebilir işlemlerdir. Belki bir süre hoşnut olmayacağınız bir görüntüye neden olur. Fazla alınırsa kalem ile rötuş yapılabilir ve kısa bir süre sonra kaşların çıkması ile düzeltilebilir.

Sadece modaya uymak için kaşlarınıza kalıcı işlemler yaptırırken sadece kaş çıkıntısı üzerinde temel bir işlem olması en doğru olandır. Marjinal değişiklikler yaparken yüzünüzün en dikkat çekici bölümlerinden birinin kaşlarınız olduğunu unutmayın. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar kalıcı veya daha fazla uğraş vermenize neden olabilir.

KUSURLARI ÖRTEN HIZLI MAKYAJ TÜYOLARINI HEMEN ÖĞRENİN 

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

Güzel kaşlarınızla mutlu günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.