Facebook’ta eski sevgilim ne yapıyor ?

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırma , sosyal ağların, kadın ve erkeklerin cinsel yaşamını değiştirdiğini, yeni tanışan çiftlerin çok daha kısa zamanda beraberlik yaşadıklarını ortaya koydu.

facebookta-eski-sevgilim-ne-yapiyor-2

Yapılan araştırmalar arasında en ilginci,internet ve sosyal ağların, yeni tanışan çiftler arasında daha erken birlikte olma olasılığına yol açıyor olması.

Her 5 kadından 4’ü ve her 5 erkekten 3’ü, Facebook, sosyal ağlar ve mesajlaşmanın, kendilerini beklemedikleri kadar kısa süre içinde cinsel beraberliğe sürüklediğini anlattı.

Reklam

İnternetten gelen çıkma teklifleri

Sosyal ağlar aracılığıyla birbirlerini çok kısa sürede tanıma fırsatı bulan çiftler, dijital yakınlık ve mahremiyete inanıyor. Ankete katılan kadınların yüzde 38’i, sosyal ağlar aracılığıyla tanıştıkları partnerleriyle aşk yaşadıklarını ve birlikte olduklarını anlattılar.

Sevgililerin birbirleriyle iletişimde en çok kullandıkları araç mesajlaşma. Kadınlar, mesajlaşmayı telefon etmeye göre yüzde 150 daha fazla kullanırken, erkeklerde bu oran yüzde 39.

Yalnızlıklarına son verecek sevgili bulmak isteyen kadınların yüzde 70’i ve erkeklerin yüzde 63’ü, Google ve diğer internet sitelerinden kendilerine uygun çıkabilecekleri kişileri inceliyorlar, onlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmeye çalışıyorlar.

Çıkma teklifleri de artık büyük ölçüde akıllı telefonlar, internet ve sosyal ağlar üzerinden yapılıyor. Ankete katılanların yüzde 65’i, kendilerine mesajla çıkma teklif edildiğini aktardı. Facebook üzerinden çıkma teklifi aldıklarını söyleyenlerin oranı da yüzde 49 oldu.

Eski sevgililer mercek altında

Yeni bir birlikteliğe adım atan kadınlar, eşlerinin eski sevgililerinin Facebook sayfalarına bakmaktan kendilerini alamıyor. Ankete katılan kadınların yüzde 72’si, ilişkilerinin başlarında Facebook’ta arkadaşlarının eski kız arkadaşlarının sayfalarını incelediklerini anlattı.

Kadın ve erkeklerin çoğu, partnerleriyle ilişkilerine son verseler de onları Facebook’tan silmemeyi tercih ediyor. Ankete katılanların yüzde 81’i, eski sevgililerini Facebook sayfalarında arkadaş olarak tutmayı tercih ederken, yüzde 75’i de, düzenli olarak eski sevgililerinin sayfalarını izlediklerini itiraf etti.

facebookta-eski-sevgilim-ne-yapiyor-mustehcen-zamansiz-mesajlar

Münasebetsiz mesajlar kimin umurunda!

Cep telefonlarını başuçlarından ayıramayan sevgililer, yataktayken gelen telefonlar ve mesajlar konusunda ise farklı tepkiler veriyor. Ankete katılanların yüzde 5’i, yataktayken bile gelen telefon ve mesajlara bakmaktan kendini alamadıklarını anlatırken, yalnızca yüzde 1’i, bu telefonları yanıtladığını anlattı.

Ayrılıklar da bir başka artık

Yeni çiftlerin tanışmasında giderek artan rol oynamaya başlayan sosyal ağlar ve internet, ayrılmaların da doğasını değiştirdi.

Ankete katılan kadınların yüzde 43’ü, erkeklerin de yüzde 27’si, hüsranla sonuçlanan ilişkilerinin, bir satırlık mesajla bittiğini aktardılar.

Sosyal medya ağlarının büyümesi ile birlikte Twitter ve Instagram sosyal ağlarındaki verileri de merakla beklemekteyiz. Özellikle de fotoğraf Paylaşımı üzerine inşa edilen Instagram’ın nasıl bir istatistik sunacağı tarafımızca büyük merak konusu.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAK İÇİN HEMEN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLATIN

Güzel ve sağlam ilişkiler yaşamanız dileğiyle.

Sevgiyle kalın

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.