Facebook Sosyal Medya Kanalı Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Facebook nedir ? Nasıl kullanılır ?

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte ilk zamanlar farklı internet yayıncı kuruluşları olan internet sayfaları hayatımıza girdi…

bir süre hayat böyle devam ettikten sonra sosyal medyada verilen kişileri iletişim kurduran fikirlerini paylaşa bildikleri ve farklı fikirlerin altlarına yorum yapabildikleri platformlarda olmaya başladı.

En hızlı yayılan sosyal medya kanalı Facebook

Münferit siteler bloglar haber siteleri spor siteleri haber portalları kadın siteleri derken bir anda karşımıza Facebook isminde bir sosyal medya internet sitesi çıktı.

İlk başlarda ilkokul arkadaşlarından askerlik arkadaşlarına ilk aşklardan iş arkadaşlarına kadar herkes Bu kanaldan birbirine eklendi ve Yonja gibi sosyal medya kanallarının ilkleri içerisinde olmayan bir özellik olan Poke Türkçe adıyla dürt özelliği ile Herkes birbirini dürterek iletişim kurmaya ve Facebook’ta birbirini takip etmeye hesaplarına eklemeye başladı…

Facebook fikir ve haber paylaşımına izin verdi

Mark Zuckerberg önderliğinde büyük hızla büyüyen Facebook dünyanın en büyük sosyal medya platformu haline kısa zamanda geldi.

Kişiler kendi fikirlerini resimlerini sevdikleri müzikleri paylaşarak takipçilerimden beğeniler olmaya yaptıkları paylaşımların altına yorumlar yazılmaya hızla devam etti.

Facebook u takip eden Instagram gibi fotoğraf paylaşım sosyal medya platformları ile Facebook arasında iletişim kurulmaya haber kanalları yayınladıkları haberleri Facebook’ta da paylaşmaya başladı. Çok kısa bir sürede reklam ve tanıtım Platformu haline dönen Facebook reklam yayınlamaya öne çıkarma özelliği ile hem reklam yayınlayan hem de yayınlanmayan şirket internet sitesi ve kişilere daha fazla takipçi kazanma imkanı sundu.

Günümüzde artık Facebook hesabı olmayan ve tüm diğer sosyal medya hesaplarını Facebook ile birleştirerek Örgün biçimde kullanmayan neredeyse hiç kalmadı…

Facebook’ta neler yapılabiliyor?

Facebook’ta kişisel fotoğraf fikir durum bilgileri ver ile bildiği gibi internet sitesi veyahut da markaların tanıtımları yapılabiliyor.

Bu tanıtımlar reklam ve öne çıkarma şeklinde Facebook’a tanımlanan kredi kartları aracılığıyla Hedef kitle seçimi ürüne veyahutta istenilen takipçinin yaşı cinsiyeti yaşadığı yer gibi özellikler seçilerek hedefe uygun biçimde gerçekleştirilebiliyor.

Bunun yanı sıra istediğiniz sayfaları takip ederek bu Facebook sayfalarında yayınlanan yayınlardan haberdar olabiliyorsunuz.

Her gün Facebook yeni bir özelliği bünyesine alarak platformunu Hem daha yaygın hem de daha güvenilir hale getirmek için çalışıyor…

Facebook’un zararları

Sosyal medya kanallarından hepsinde olduğu gibi ceplerimizde giren cep bilgisayarları olan mobil telefonlar sayesinde sosyal medya her yerden ulaşabilmek Öncelikle çok ciddi biçimde sosyal medyada zaman geçirmemize ve dış dünyada sosyalleşmemizim önüne geçiyor.

Bunun yanı sıra kişisel bilgilerimize her ne kadar gizli tutsakta ğer aktif bir sosyal medya kullanıcısı isek Facebook’a verdiğimiz resim yer bildirimi durum bilgisi gibi do nelerle üçüncü şahısların bilmemesi gereken özel bilgilerimizi paylaşmış oluyoruz.

Aynı zamanda Facebook üzerinden yaptığımız hareketler ve aramalar tüm sosyal medya kanallarından ve arama motorlarında olduğu gibi veliler olarak Facebook’um elinde bulunuyor Ve karşımıza ihtiyacımız olan ve hatta ihtiyacımız olduğu düşün dürülmek istenen reklamlar karşımıza çıkarak tüketime zorluyor.

Mutlu huzurlu günler diliyoruz…

Bu sayfada arananlar:

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.