Evlilik ne anlama gelir ?

Evlilik genel anlamda yüksek bir enerji sonucu Gönül Bağı Kur’an iki insanın hayatlarına birlikte geçirmek amacıyla devlet kanalları tarafından ilişkilerinin onaylanıp resmiyete kavuşması anlamına gelmektedir…

 

Reklam

Evlilik nasıl olur ?

Evlilik iki insanın rüştünü ispatlaması yani ülkemizde 18 yaşını doldurması sonrasında Gönül rızası ile yine karşısında 18 yaşını doldurmuş olan ve rızası olan kişi ile birlikte devlet mercii olan belediyeye bağlı evlendirme dairesine giderek evlenme başvurusunda bulunması ile başlayan sürecin sağlık kontrollerinden geçmeleri ve kendilerine verilen günde bu evlendirme konusu ile ilgili yetkilendirilmiş olan evlendirme memuru tarafından nikahları şahitler huzurunda kılınarak imza altına alınan bir defterle resmileşmesi ile gerçekleşmektedir…

 

Evlilik nasıl olmalıdır ?

evlilik-nedir-2-nasil-evlenilir

Yukarıda sizlerle paylaştığımız evliliğin oluşma şartları çok kısa süren ve basit bir Prosedür şeklinde gerçekleşirken evliliklerin sağlıklı biçimde yürüyebilmesi için evlenmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

  • Aile evinden gitmek başka bir deyişle Kaçmak için evlilik yapmayın. Özellikle Türk aile yapısında bulunan baskıcı ve evin küçük bireyleri olan çocukların evin bireyleri olarak ne yazık ki kabul edilmemesi Dolayısıyla bazı büyük baskıcı alanlar ve negatif alanda oluşmaktadır. Bu negatif alanlar Dolayısıyla kendini o eve ait hissetmeyen bireyler evden uzaklaşma arefleksi ile evlilik yapma eğiliminde bulunurlar. Bu genel olarak Hüsran ile sonuçlanan mutsuz evliliklerin meydana gelmesine sebebiyet verir. Evden ayrılmak için illa başka bir insanla hayat kurmak konusunda Acele etmenize gerek yok Eğer böyle bir durum varsa kendinize bir hayat kurmak için farklı planlar yapabilirsiniz.
  • Cinsel iletişimde bulunmak. Özellikle Türk toplumunda cinsel özgürlüklere kavuşabilmek için evlenmek gerekliliği geleneksel bir düşünce şeklidir. Cinsellik kavramı yaşandıkça yani başka bir deyişle tatmin edildikçe etkisi azalan ve sihrini kaybeden bir olgudur. Dolayısıyla sadece cinselliği yaşayabilmek için evlilik kurmak sağlıklı olmayan bir evlilik nedenidir. Sağlıklı bir ilişki ve evlilik için cinsellik çok önemli bir kavramdır Fakat sadece cinsellik için evlenmek mutsuz bir gelecek sunması yüksek bir durumdur.
  • Çocuk sahibi olmak için evlenmek. Bütün canlılarda üreme ve çoğalma güdüsü ve arzusu vardır. Bu insanlarda da geçerli olup İnsanların sağlıklı olduğunun bir göstergesidir. Fakat Gönül Bağı doğru şekilde kurulmamış birbirine birlikte yaşam dinamikleriyle doğru şekilde tanımamış kişilerin çocuk sahibi olabilmek için evlilik yapmaları Eğer iki kişi de amacına ulaşır ve çocuk sahibi olurlarsa bir süre sonra mutsuz bir evliliğe dönüşme ihtimali çok yüksektir. Bu mutsuz evlilik içerisinde sadece karı koca ilişkisi içerisinde bulunan kadın ve erkek değil aynı zamanda birlikte yarattıkları o Hedef olan çocuğu da büyük mutsuzluklar bekler.
  • Maddi olanaklar için evlilik yapmak. Maddi olanaklar Hedefte evlilikler genellikle mantık evlilikleri olarak nitelendirilen evlilik türleridir. Çok derin Gönül Bağları kırılmaması nedeniyle eğer her iki tarafta durumun farkındaysan evlilik yürüyebilir. Fakat bu evlilik içerisinde doğru cinsellik Bağları doğru aile Bağları doğru karı koca Bağları kurulması pek mümkün değildir. Ayrıca Dünya evine girmek gibi bir isim verilen evlilik kavramının temeline de pek uygun bir durum değildir.
  • Anlaşmalı evlilikler. Anlaşmalı evlilikler genellikle iki bireyin ya ailelerinden uzaklaşmak amacıyla yaptıkları ya da bir ülkede barınma hakkı alabilmek için yapılan düzmece yani kandırma amaçlı evlilik türleridir. Bu evlilik türlerine genelde evlilik değil bir anlaşma olarak bakmak gerekmektedir. Bireyler baştan niyetleri belli olması dolayısıyla maddi kesişmez likler haricinde sorun yaşamaları pek mümkün değildir. Fakat bu da maddi amaçlarla evlilik yapmak gibi evlilik kavramının temeline ihanet eden bir durumdur.
İdeal evlilik nedir ?

İdeal Evlilik diye bir şey var mıdır ?

Temel olarak ideal evlilik diye bir kavram yoktur.

Ideal evlilik olarak nitelendirmek şey 2 kişiden oluşan bir evlilik ilişkisinin içerisinde iki farklı karakterin farklı amaçlarla evleniyor olması ve evlendikten sonra da evlilik dinamikleri ile farklı bir olguya dönüşüyor olması nedeniyle ideal kavramı içerisine herhangi bir kalıbı sokmak pek de mümkün değildir.

Fakat evlilik kavramı Dünya evine girmek mutlu olmak için ise iki kişinin birbirini çok iyi tanıyor ya dostluk kavramında olduğu gibi arkadaşlık sınırlarından aile sınırlarına geçiriyor olması ve cinsel iletişimin sağlıklı temelleri oturuyor olması iletişim kanallarının her iki taraf için de dürüst açık saygılı olması bir evliliğin uyumlu olmasına yardımcı olacaktır. Çok iyi iki insan birbirleriyle yaşama konusunda zorluk çekebileceği gibi çok Uyumsuz görünen iki insan birbiriyle bir ömür mutlu bir hayat sürebilir Dolayısıyla evlilik Bağları’nın devamlılığı için yaşamın anlık dinamikleri büyük önem taşımaktadır ve değişkenlik gösteren bu dinamikler sonucunda çok iyi Duygular ve düşünceler ile başlayan bir ilişki devam edemeyebilir. Tam aksine sürekli tartışma ve çekişme ile bir evlilik bir ömür boyu da sürebilir.

Evlilik bağı kurarken Çok da fazla mükemmeliyetçi düşünceleri kapılmamak ve hayatı anlardan oluşan bir süreç olduğunu unutmadan mutlu yaşamaya çalışmak gerekiyor.

AŞK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Sevgi dolu günler diliyorum

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.