Hırsızdan korunmanın yolları

Ev huzurlu bir barınak anlamına gelmektedir. Fakat bazen Davetsiz misafirler yüzünden huzurunuz bozulabilir ve sahip olduklarınızı kaybetmenin yanısıra kendinizi güvensiz hissedebilirsiniz…

 

Hırsız sadece malınızı çalmıyor güveninizi de götürüyor.

Hırsızlar evinize neden giriyor

evinize-hirsiz-girmemesi-icin-yapilmasi-gerekenler-2

Öncelikle Hırsızlar evinize genellikle sizlere zarar vermek için değil Sahip olduğunuz taşınabilir pahada yani paraya çevirme konusunda değerli olan eşyalarınızı almak için girerler.

Kimi zaman Sizler evde yokken farklı yöntemler kullanılarak evinize giren insanlar bazı zamanlarda Sizler evdeyken Gece saatlerinde değerli eşyalarınızı çalmak için içeriye girebilirler.

Bu durum maddi kayba yol açmanın yanı sıra aynı zamanda kişinin kendisini güvensiz bir alanda olduğu duygusunu vererek olabildiğince huzursuz bir ruh haline sokar.

Bu durumun önüne geçebilmek için sizlere birkaç önerimiz var…

 

Hırsızdan korunma önerileri

evinize-hirsiz-girmemesi-icin-yapilmasi-gerekenler-3

Aşağıda sizlere vereceğimiz hırsızdan korunma önerileri önce canınıza sonra da maddi değeri olan eşyalarınıza zarar gelmemesi amacıyla düzenlenmiş olup sizlere olası hırsızlık olayı karşısında korumayı amaçlamaktadır.

  • Evinizi ve değerli eşyalarınızı Sigorta ettirenin.

Öncelikle hırsızlığa karşı önlem olmasa da maddi değerlerinizi koruyabilmek için evinizi ve değerli eşyalarınızı sigorta ettirmenizi öneriyoruz. Sigorta olası bir hırsızlık durumunda buluşabilme ihtimali olan maddi kaydınızı geri kazanabilmesi için iyi bir yöntemdir.

  • Taşınabilir yüksek değerde şeyleri evde Tutmayın.

Yüksek miktarlarda para, pırlanta altın gibi Mücevher varlıklarınızı evde tutmamanzı öneriyoruz.

Hırsızlar taşıması kolay küçük ve kolay satılabilir pahada değerli şeyleri öncelikli olarak çalarlar.

  • Değerli eşyalarınızı Başka bir yerde bırakmak istemiyorsanız evinize kasa alın.

Eğer zihniyet eşyalarımızı ve yüklü miktarda paranızı banka kasalarına veyahutta tanıdığınız başka bir yere emanet etmek istemiyorsanız evinize kolayca taşınamayacak ağırlıkta duvara gömülen gizli kasa veyahutta çok ağır normal bir kasa alarak bu eşyalarınızı güvende tutabilirsiniz. Fakat sizlere önerimiz bu tarz eşyalarınızı yine evde tutmamanız olacak. Nihayetinde bu kasanın Evde olduğumu bilen hırsız içerisinde mutlaka değerli eşyaların olduğunu da biliyor olacak ve eğer soymaya gelirse zannetmeyin ki o kasayı kırmaktan veyahutta taşımaktan çekinecek…

 

  • Apartman giriş kapınızı mutlaka kapatın

Eğer apartmanda oturuyorsanız ve bir dış kapınız varsa mümkün olduğunca hem Siz hem diğer apartman sakinlerinin apartman giriş kapısını kapatmasını öneririz. Bu hırsızlara açmaları gereken 2 adet kapı olduğu duygusunu verecek ve bunu göze alan hırsız sayısı daha az olacağından dolayı caydırıcı bir durum olacaktır. Ayrıca dış kapıyı kurcalayan bir insanı dışarıdaki diğer insanların görme ihtimali çok daha yüksek olduğundan dolayı Hırsızlar bundan çekilecektir.

  • Kapınızın mutlaka kilitleyin.

Gece uyurken ve evden çıktığını zamanlarda kapınızı mutlaka kilitleyin. Aksi takdirde hırsızların kapınızı açması bir kart yardımı ile kolayca olabilmektedir.

  • Güvenlik alarmı veya kamera taktırın.

Eğer mümkün hiçbir yaşam sürüyor sanız Yani müstakil bir evde yaşıyorsanız mutlaka güvenlik alarmı taktırma nızı ve güvenlik kameraları koymanızı öneririz. Güvenlik alarm sistemleri hem Evin kapısının istemsiz biçimde açılması durumunda polis gibi güvenlik kuvvetlerine alarm vererek evinize gelmelerini sağlar hem de olası bir hırsızlık yapmak isteyen kişiyi caydıran bir durumdur.

Eğer apartmanda yaşıyorsanız giriş ve bina çevresine güvenlik kameraları koyduğunuzda Hırsızlar açısından caydırıcı bir önlemdir.

  • Anahtarlarınız sadece sizde olsun.

Eğer yeni taşındığı insanız mutlaka evin dışarıda mı ulaşılabilecek tüm alanlarında bulunan kilitleri değiştirin ve anahtarlar sadece ev sakinlerinden ve dışarıdan güvendiğiniz bir yakınınızda olsun. Evinizin anahtarları ne kadar çok kişiye yayılırsa Onlar her ne kadar iyi niyetli olsalarda nlara bulaşma ihtimali olan kötü niyetli İnsanların eline geçebilir ve sizi mağdur edebilir.

  • Evinizin dışarıdan görülebilecek bölgelerini korumaya alın .

Evinizin Dışarıdan hiç malzemelerinin görülebileceği şekilde tutmanız hırsızların dışarıdan evde çalınabilecek olan şeyleri görmesine imkan verir. Tabii ki dünyanızı Dışarıya kapatmayın sizin dışarıyı görebileceğiniz fakat evinizin dışarıdan rahat biçimde görülebilecek şekilde perdelerle kapatmanız Sizin için çok daha iyidir.

  • Eviniz giriş katta ise camlara mutlaka Demir yaptırın.

Eğer eviniz giriş yüksek giriş veyahutta giriş 6 bölgelerde ise camlarını da mutlaka Demir yaptırmanızı ve açılıp kapanan Demir kapılara kilit takmanız öneriyoruz.

Böylece Siz istediğimiz zaman kilidi açarak dışarıya çıkabilirsiniz fakat Hırsızlar kolaylıkla içeriye giremeyecekler dir.

Tabii yaptırdığınız kilitlerim Acil durumlarda o alanlardan çıkış yapılabilmesi amacıyla anahtarlarını mutlaka çok iyi bildiğiniz kapıdan uzak bölgelere yerleştirmeniz i öneririz. Yangın gibi olası mücbir durumlar karşısında bu alanlardan çıkış yapmak durumunda kalabilirsiniz ve aldığınız önlem Eğer ki anahtarları bulamıyorsanız hayatınızı riske atabilir…

 

Siz evdeyken hırsız girerse ne yapmalısınız

Eğer siz evdeyken içeriye hırsız girer ve bunu fark ederseniz lütfen kendisine müdahale etmeye çalışmayın.

Unutmayın ki Sizin evde olduğunuzu bilerek içeriye giren hırsız onun karşısına çıkabilecek olan tüm zorluklar karşısında bir çok şeyi göze almış demektir.

Bırakın almak istediğini alsın ve gitsin. Hangi maddi değere sahip olursa olsun hiçbir mal sizin canınızdan daha değerli olamaz.

Mutlu ve huzurlu günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.