Estetik ameliyat olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

Kimi zaman belirli fiziksel görsel bozukluklar nedeniyle estetik ameliyat olma ihtiyacı baş gösterirken bazı zamanlarda da sadece kendimizi daha güzel hissedebilmek için Bıçak altına yatabiliyoruz. Sihirli kadın sitesi olarak bugün sizlere estetik ameliyat olma konusunda karar verirken dikkat etmeniz gerekenler konusunda uyarmak istiyoruz…

 

Estetik Ameliyat konusunda bilinmesi gerekenler

Estetik Operasyona Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli
Estetik Operasyona Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Estetik ameliyat kararı almadan önce bilmeniz gereken bazı önemli konular vardır. Bu konular hem sağlığınız hem de estetik görünümünüz açısından büyük önem taşımaktadır. Olası bir olumsuzluk durumunda hem bedenen hem de ruhen zarar görmemeniz için önce basit bazı başlıkların cevaplarını kafanızda netleştirmeniz gerekmektedir…

 

Estetik ameliyat ne zaman yapılmalıdır ?

estetik-operasyona-karar-verirken-nelere-dikkat-edilmeli-neden-ihtiyac-duyuyorsunuz

1. Estetik ameliyatı ihtiyaç duyulan en öncelikli durumlardan biri bazı bozuklukların kişinin bedensel aktivitelerinin bozuyor olması yaşam kalitesini azaltıyor olması , sosyal dünyadan alınan bazı refleks tepkiler sonucu psikolojik anlamda yaşam kalitesinin bozuluyor olmasıdır.

Yukarıda belirttiğimiz nedenler estetik operasyonların en gerekli olduğu durumlar arasındadır. Yani bir kişi geçirdiği bir trafik kazası sonucu veya Doğuştan gelen bir fizyolojik özellik olarak yüzünde bulunan görsel deformasyon sonucunda sosyal yansımalardan rahatsız olarak estetik operasyon geçirmek ihtiyacı hissedebilir veya doğuştan biyolojik olarak bir bozukluk sonucu burun delikleri olmadığı için nefes alamıyor olabilir ve kendisine bu tarz bir operasyon ihtiyacı yaşamsal kalitesini arttırmak için gerekli olabilir.

Bu tarz durumlar estetik ameliyatların gerekli olduğu durumlar olup 1. Sırada önemli estetik operasyon ihtiyaçlı durumlar olarak nitelendirilebilir…

Deri Deformasyonları

Yukarıda bahsettiğimiz durumların yanı sıra hızlı kilo verme durumları ve Tam aksine Hızlı kilo alma durumları sonucu gerçekleşen sarkma yüksek oranda deforme olma durumları karşısında estetik operasyonlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu durumlar 2. Sırada önemli estetik ihtiyacı olan durumlar olarak nitelendirilebilir. Bu durumlarda kişinin gizlenebilir veyahut sosyal dünya tarafından gözlemlenmesi zor bölgelerinde söz konusu olan deformasyonlar yaşamını doğrudan tehlike ve hatta tehdit altında tutmamakta aynı zamanda psikolojik anlamda direkt etkili olarak kişiyi olumsuz etkilemekte sadece kişinin kendisi ile ilgili olan bir rahatsızlığı olduğu için düşük düzeyde psikolojik olumsuz etkiler taşıyabilmektedir.

3. Sırada ise kişinin tamamı ile kendisinde estetik ufak eksiklik hissettiği ve fizyolojik bozukluklar olarak gördüğü ufak tefek rötuşları içeren durumlar söz konusudur. Bunlar arasında burunda söz konusu olan küçük kemerlere rötuşlar yapılması göz altı torbalarından kurtulmak ufak tefek yüz ve cilt gerdirme işlemleriyle biraz daha genç ve biraz daha simetrik bir görünüme sahip olma isteğidir. Bu durumlar çok ileri safhalarda olmadığı sürece Yani 1. Derece olarak nitelendirdiğimiz sınıfa girmediğinden dolayı Aslında tamamı ile kişilerin kendilerini ihtiyaç hissettiği yaşam kalitelerini çok fazla düşürmeyen fakat psikolojik anlamda kişilerin kendilerini rahatsız hissettikleri konudan kurtulma ihtiyacının bir sonucu olarak talep edilmektedir…

4. Kişinin tamamı ile fizyolojisi üzerinde değişiklik yapma ihtiyacını hissetme durumu başka bir deyişle estetik operasyonlar ile mutasyon geçirme isteği yada bilinçsiz hareket etmesi sonucu bu duruma Varan durumlardır. Bu tarz durumlarda kişinin herhangi bir fizyolojik , biyolojik görsel olarak ciddi yada var olduğu sayılabilecek bozukluğu söz konusu olmamakla beraber Sadece sosyal çevre tarafından görünen görüntüsünü değiştirme ihtiyacı hissetmektedir. Bu durumun kişinin Aslında iç dünyası ile direkt ilişkisi olmak ile birlikte aynı zamanda Capital dünyanın tuzaklarına kişinin düşürülüyor olması durumu çok büyük bir etkendir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz durumların ilk ikisi için estetik operasyonlar geçirmeniz konusunda çok fazla karşıt bir fikre sahip olmamakla beraber kimi ciddi özel durumlarda mümkün olduğunca çabuk estetik ameliyat olunması hem sağlık açısından hem de kişinin psikolojik sağlığı açısından çok gerekli olduğu düşüncesindeyiz.

Fakat üçüncü ve dördüncü derece olarak nitelendirdiğimiz estetik ameliyat olma arzusu durumlarında konuyu bir kere daha gözden geçirmenizi önemle tavsiye ediyoruz…

 

Estetik cerrahı karşısına gittiğinizde kararınızı vermiş olmalısınız

Öncelikle bir estetik cerrahı karşısına gittiğiniz zaman mücbir bir durum yani acil bir durum söz konusu değil de küçük rötuşlar , kökten değişimler yapacaksanız daha önceden konu ile ilgili Özgür iradenizle kararınızı net biçimde almış olmanız gerekir.

Küçük rötuşlar olarak nitelendirdiğimiz ufak tefek rötuşları doktorunuzun beklediklerinden ziyade öncelikli olarak sizin kendinizi aynada nasıl görmek istediğiniz konusu çok önemlidir. Kendi yüz şeklinize, ya da beden şeklinize postürünüze göre doğru ölçümlerin yapılması ve sizin genel fiziksel karakteristik özelliklerinize oranını sınırlar içerisinde estetik operasyon geçirmeniz çok önemlidir. Mümkün olduğunca farklılıklarımızı yok etmeyecek karakteristik fizyolojik özelliklerinizi bozmadan çok kökten değişiklikler yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer böyle bir ihtiyaç hissediyorsanız sorun fizyolojik yapınız da değil psikolojik durumunuzdadır.

Beğenilmek için Kendinizden bambaşka bir kişi olmak arzusu , farklı bir insana benzemek arzusu güzelleşme ihtiyacından çok psikolojik olarak var olduğu kişiden rahatsız olma durumunu işaret ediyor olması çok yaygın bir durumdur…

 

Estetik uzmanları nasıl davranıyorlar ?

Öncelikle belirtmek istiyoruz işlerini çok doğru yapan Estetik cerrahları ve estetik uzmanları mevcuttur.

Fakat özellikle Türk toplumunda danışmaya bir bedel ödemek alışkanlığı olmaması Dolayısıyla estetik cerrahların işlerini devam ettirebilmesi için ve bunca yıl okudukları fakültelerde aldıkları bilgileri kullanabilmeleri için ne yazık ki bazı pazarlama tekniklerini kullanarak kişileri ihtiyacı olan durumlardan ziyade ihtiyacı olduğuna inandırmak yolunu geçebilmektedir.

Cümlemizin başına dediğimiz gibi işini çok doğru yapan ve bu şekilde davranmayan estetik uzmanları ve cerrahları Tabii ki çoğunluktadır.

 

Hatalı estetik ameliyatın olası sonuçları nelerdir

Fakat eğer Estetik Cerrah sizin düşündüğünüz Taksim’de bazı operasyonlar yapmayı yada sizin düşündüğünüzden çok daha büyük veya geniş kapsamlı bir operasyonu Size teklif ediyorsa ikinci ve üçüncü bir Estetik Cerrah Trump önerisini almanızı tavsiye ediyorum. Nihayetinde estetik ameliyatlar bir cerrahi Operasyon yani ameliyat statüsündedir hem operasyon sırasında gerçekleşecek endikasyonlar hem de ameliyattan sonra gerçekleşme ihtimali olan olumsuz durumların bedellerini sağlığıyla veya Usta istemediği görüntüye sahip olmak ödeyecek olan kişi Sizsiniz.

Aynı zamanda gerçekleşebilecek olan hatalı bir operasyon sonucu farklı bir operasyon geçirmek gerekliliğiniz söz konusu olabilir.

Bu olumsuz sonuç Hem maddi hem manevi hem de sağlığınız açısından uzun ve zorlu bir süreç haline dönüşebilir.

Bu sebepten dolayı estetik ameliyat olmaya karar vermeden önce iyice düşünüp Gerçekten bu ameliyata ihtiyacınız olup olmadığını, psikolojik anlamda bu Ameliyata neden ihtiyaç duyduğunuzu bulmanızı ve eğer gerçekten buna karar veremiyorsanız eşinizden dostumuzdan ve bir Estetik Cerrah dan önce psikolojik bir danışmandan destek almanızı Şiddetle tavsiye ediyoruz.

Aksi bir durum yaşanması durumunda gerçekten psikolojik desteğe ihtiyacı olan birçok insan olduğunu belirtmek istiyoruz.

Günümüzde gelişen teknolojiler ile geriye döndürülebilir şekilde olan enjeksiyon vesaire gibi tekniklerle yapılan estetik operasyon teknikleri mevcuttur Eğer estetik konusunda ihtiyacınız çok temel bir değişim değilse bu tarz operasyonları tercih etmeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLATIN

Sevgiyle kalın

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.