eskisehir-kadin-protestosu

Eskişehir’deki kadınlar taciz ve tecavüz olaylarını protesto ettiler

ESKİŞEHİR’li kadınlar, yaptıkları gösteri ile ülkedeki  kadınlara karşı yapılan şiddeti, çocuklara karşı yapılan tacizleri ve tecavüzleri protesto ederek, ardından Ensar vakıfları için kapatılma talep etti.

16.5.2016 akşam saatlerinde Eskişehir İsmet İnönü Caddesi, Kanatlı AVM önünde buluşan Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi yaklaşık 50 kadın, ‘9 Kadın 45 çocuk, kaç kereden bir şey olur? Ensar vakfı kapatılsın‘ yazılı pankartlar açtılar. Buna benzer çeşitli sloganlar atan Eskişehir’li kadınları temsilen basın açıklamasını Merve Asya okudu. Yapılan ortak basın açıklamasında şu ifadeler deklare edildi:

“Tacizcilerin, saldırganların, kadın katillerinin elini kolunu sallayarak sokakta dolaştığı, küçücük çocukların malum evlerde hayatlarının karartıldığı bu ülkede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyerek Ensar rezaletini aklamaya çalıştı.

Biz kadınlar soruyoruz? Yüzünüzün kızarması için, hesap vermeniz için size göre kaç kereden bir şey olur.

Kadın dayanışmasıyla her zaman tacizcilerin, tecavüzcülerin ensesindeyiz ve tek bir kadın daha cinsel şiddete, kadın cinayetine maruz kalmayana kadar direnmeye devam edeceğiz.”

Basın açıklamasına katılan kadınlar toplantıdan sonra benzer sloganlar attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber kaynağımız : D H A.

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.