eski sevgilliyi unutamıyorsan ne yapmalı

Eski Sevgiliyi Unutmak İçin yapılması gerekenler

Dünyada hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Aşk ilişkisi de sonsuza kadar sürmeyebilir ! Hayal kırıklıkları engellemeler uyumsuzluk gibi etkiler ilişkinizi bir anda noktalamak zorunda bırakabilir. Sonuç olarak çözümü ayrılmakta buldunuz ve ayrıldınız. Ayrılık sonrası en zorlu dönem sevgiliyi unutmaktır. Kadın sitesi aşk ve ilişkiler bölümünde ” Eski sevgiliyi unutmak ” konusuna yer veriyoruz…

 

Biten Uzun süreli İlişkinin olumsuz etkilerinden kurtulmak için Tavsiyeler

eski-sevgiliyi-unutmak-2

Unutmak zor!

Yürüdüğünüz yolda beraber geçtiğiniz yerlerden geçerken, beraber dinlediğiniz şarkıları dinlerken kısacası hayatınızın bir çok anında sürekli olarak aklınıza gelir. Bu durumda tabii ki oldukça acı vericidir. İşte ayrılık acısını hafifletmek ve eski sevgilinizi kolayca unutabilmek için size birkaç tüyo.

 • Sosyal yaşamdan kopmayın. Bu dönemde yalnız kalmak isteyebilirsiniz, ancak yalnızlık, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamayacak, sizi daha çok yıpratacaktır. Aileniz ve arkadaşlarınızla daha çok zaman geçirin, belki de onları uzun zamandır ihmal ediyordunuz.
 • Yeni hobiler edinerek hem ayrıldıktan sonra hayatınızda oluşan boşluğu bir şeylerle doldurmuş olursunuz hem de birlikte yaptığınız şeyleri düşünmek dışında başka şeylerle de kafanızı doldurup onu daha az düşünmeye başlarsınız.
 • Arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın. Belki  arkadaşça ayrılmış olabilirsiniz. Her ayrılıkta kan dökmeye gerek yok. Ama arkadaş kalacağım diye kendinizi zorlamanız da şart değil. En azından bir süre. Onu görünce kalp krizi geçirecekmiş gibi olmayı bıraktığınızda, belki mailleşmeye başlayabilirsiniz…

 

 • Rastlaşma ihtimali bulunan yerlerde dolaşmayın. Kabul edin içten içe onu görmek istiyor, üstelik buna bir de kaza süsü vermeye çalışıyorsunuz. Lütfen kendinizi kandırmayın. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun: Densiz bir garsonun, bir tanıdığın gelip de eski sevgilinizin nasıl olduğunu sormasıyla, göz yaşları sel olabilir. Dikkat. Ayrıca anılar da üstünüze üstünüze gelebilir. Eski sevgiliyle göz göze gelmek babında şurası göz göze geldiğimiz yer, diye şarkıya başlarsınız sonra.
 • Onunla beraberken yapmak isteyip de yapamadığınız şeyleri yapın. Size, onu hatırlatacak şeyleri ortadan kaldırın.
 • Gerçek duygularınızı test edin. Yaşadığınız gerçek bir aşk mıydı yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisiniz. Onu görmediğiniz zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin olun…

 

Hayatına Dön…

eski-sevgiliyi-unutmak-için
 • Uzaklaşın. İmkanınız varsa kendinize yakın hissettiğiniz biriyle küçük bir tatil yapın. Kafanızı toplamanız için faydalı olur ve başka yerlerde, başka insanlarla tanışmak kesinlikle iyi gelir.
 • Evde ona ait ne varsa kurtulun: Bir şenlik ateşi yakıp törensel bir havayla yok edebilir, ya da doğrudan çöp tenekesine gönderebilirsiniz. Kutulayıp kaldırmak da bir yöntem ama o kutu evin bir köşesinde durduğu sürece, ruhunuzu rahatsız edecektir.
 • Tüm bunların ardından, kendinizi asla yeniden aşık olmaya zorlamayın.
 • Arkadaşlarıyla bir süre görüşmeyin. Kendi arkadaşlarınız size yeter. Hakkında bilgi taşımalarına, ağzınızı yoklamalarına izin vermeyin…

 

 • Özel günlerinizde evde oturmayın: Kanka destek sistemini devreye sokun. Arkadaşlarınıza sığının, sizi avutmalarına izin verin. Özellikle yıl^dönümü, onun doğum günü gibi eski özel günlerde evde tek başınıza kalmayın.
 • İyileri değil kötü anıları hatırlayın: Birlikte geçirdiğiniz mutlu günleri anacağınız zamanlar gelecek ama şimdi değil. Şimdilik sadece kötüleri hatırlamaya çalışın ki, yelkenleri suya indirmeyin.
 • Tüm bunlara rağmen içinde bulunduğunuz zor durumdan kendinizi bir türlü kurtaramıyorsanız, mutlaka bir psikolog’a başvurmalısınız.

AŞK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Güzel günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.