ESKİ SEVGİLİ NEDEN ARAR , MESAJ ATAR ?

Bir erkekle ilişki yaşadıktan sonra bir şekilde bu mutlu birliktelik son bulur. Çok güzel bin bir hayalle devam eden bu ilişki bir şekilde bir nedenden ötürü sona erer ve iki kişi ama severek ama birbirinden pek haz etmeyerek hayatlarına ayrı yollardan devam etmeye karar verir ve ayrılır.

İçimizden bazıları bu ve benzeri bir şekilde ayrılıklar yaşamıştır. Kimi zaman nefret ederek kimi zamansa sevmemize rağmen Bir nedenden dolayı Mutluluklarla dolu ilişkimiz sona ermiştir.

Peki ilişkimiz bitmesine rağmen Bazen hiç olmadık bir yerde beklemediğimiz bir zamanda telefonumuz çalar veya da bir mesaj gelir. O da ne! eski sevgili!

Kimi zaman başlayan bir ilişki yaşarken ya da bir ilişki arifesinde iken veya henüz sizde Ayrılığın şokunu yaşamakta iken gelen bu mesaj bazen kafamızı karıştırırken bazen de anlam veremeyiz. Kendi kendimize sorduğumuz soru hep aynıdır ” Eski erkek arkadaşım neden aradı” yada “neden mesaj attı ?”

Reklam

Bugün sihirli kadın sitesi olarak eski erkek arkadaş neden mesaj atar ya da neden Arar sorusunun cevabını sizlerle bulmaya çalışacağız…

 

Eski sevgilinin mesajları ve araması

eski-sevgilim-bana-neden-mesaj-atiyor-2

Genellikle karşımızdaki erkekle ilişkimizin bitmesi ardından doğal olarak bir bocalama dönemi yaşarız.

Mutlu giden ilişkimiz bir şekilde bizden kaynaklanan duyguların tükenmesi veyahutta karşımızdaki kişinin duygularının bitmesi nedeniyle sona erer. Bir şekilde hayatımızda birini sokmaya karar veririz ve Hayatımıza devam ederiz veya bir süre inzivaya çekilir ve belli bir süre de olsa hayatımıza kimseyi almamaya karar verir ve sosyal yaşantımıza yalnız olarak devam ederiz.

Sonra bir anda çalan bir telefon veya gelen bir mesaj Eğer duygularımız karşımızdaki kişiye halen bitmediyse kafamızı karıştırır veyahutta yanımızda yeni sevgilimiz varken gelen bu telefon veya mesaj ile kendimizi huzursuz hisseder ve bazende öfkeleniriz…

 

Neden hala bana ulaşıyor

Eski sevgilinizin size ulaşma şekli çoğunlukla makul görünen bir mesaj içerirken çoğunlukla “yanlış aradım“, “yanlış mesaj attım” veya “rüyamda seni gördüm iyi misin” girizgah cümleleri  ile olabilir bu hem olumlu hem de olusuz seçenekler için geçerli bir genel başlangıç cümlesidir.

eski-sevgilim-bana-neden-mesaj-atiyor-olumlu-nedenler

Öncelikle eski sevgilinizin Neden hala size ulaşmak istediği konusunda iyi niyetli fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz.

Reklam

Olumlu olasılıklar

 • Bir süre birliktelik yaşadınız ve bu birliktelik de birbirinize karşı bazı alışkanlıklar edindiniz. Ayrılıktan bir süre sonra bu alışkanlıkların yoksunluğundan dolayı kendini kötü hissediyor ve sizin sesinizi duymak veya size mesaj atarak bir şekilde iletişim kurmaya çalışıyor olabilir.
 • Ortak arkadaşlarınız var Birlikte vakit geçirme ihtimaliniz olan bir süreç yaklaşıyor ve bu süreç ile ilgili sizin rahatsız olup olmayacağınız konusunda bilgi almak veya nabzını yoklamak amacıyla size mesaj atıyor olabilir.
 • Eğer ayrılma kararını veren Eski sevgiliniz olan erkekse bundan çok pişman olmuş ve sizin değerinizi daha iyi anladığı için size dönmek amacıyla utana sıkıla sizi arıyor veya size mesaj atıyor olabilir.
 • Ayrılık sürecinde sizlere davranmaması gereken gibi davranmış olması söylememesi gereken sözleri söylemiş olması nedeniyle vicdan azabı çekiyor Ve bu durumdan dolayı sizlerden özür dilemek için fırsat kolluyor olabilir. Sadece özür dilemek için sizinle tekrar birlikte olma talebi olmadan size ulaşmak istiyor olabilir. Bu Arzu aynı zamanda arkadaş kalabilmek isteğinden dolayı kaynaklanıyor olabilir.
 • Mücbir bir durum gerçekleşti mesela bir aile yakını öldü veya ortak bir arkadaşınızın aile yakını vefat etti veya çocuğu oldu Sizin de bu kişilerin veya kendisinin yanında olmasını isteyebileceğiniz düşüncesiyle sizi arıyor olabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz eski erkek arkadaşınızın sizi neden aradı ve hatta size neden mesaj çekti ile ilgili Mahsum seçeneklerden oluşmaktadır…

 

OLUMSUZ OLASILIKLAR

eski-sevgilim-bana-neden-mesaj-atiyor-olumsuz-nedenler

Yukarıda bir ettiklerimizin aksine bazen eski sevgilimiz bizlerin duygularını çok fazla gözetmeden sadece kendisini düşünerek Ve siz de olumsuz etkiler bırakabilecek nedenlerden dolayı sizi arıyor olabilir. Şimdi sizlerle bu seçenekleri paylaşmak istiyoruz.

 • Sizi cinsel arzularına yenik düşerek sadece o anki ateşini söndürmeniz için arıyor olabilir.
 • Eğer ilişkiyi bitiren sizseniz size kendisinin aslında olan olay her ne ise bunun müsebbibi olmadığına ikna etmek için arıyor olabilir.
 • Ayrılığı içine sindiremiyor ve bu Ayrılıktan dolayı sizlere psikolojik veya fiziksel tacizde bulunabilmek için sizi arıyor olabilir.
 • Bir süre yalnız kaldı ve bu yalnızlıktan korktuğu yalnız kalmak istemediği için telefon rehberinde A harfinden Z harfine kadar tarama yaparken Sıra sizin isminize geldi ve yalnız kalmamak için sizi arıyor olabilir.
 • Hayatının sonuna kadar yalnız kalmaktan korkuyor ve bir şekilde kendini sürekli olarak hatırlatarak orada olduğu ihtiyacı olduğunda Kendisinden soğumamış bir biçimde orada olduğunu sizin aklınıza kazımak istiyor olabilir. Ayrıca Şuna emin olun Eğer bu davranış biçimini sergiliyor sa Bunu daha önceki kız arkadaşlarına ve olacaklara da aynı şekilde davranacaktır.
 • Bir ara bir kahve içelim” ile biten cümleler global olarak yani dünyanın her yerinde ” Birlikte olalım !” ın en yaygın söyleme biçimidir.

Yukarıda belirttiğimiz durumlar her ne kadar Sizi arayan erkek tarafından bakınca masumane görünse de Aslında sizin duygu ve düşüncelerinizi önemsemeyen bir davranış biçimidir ve kimi zaman özellikle hayatınızda başka bir insan varken yani ilişki içerisindeyken sizleri çok zor duruma düşürebilir…

Önemli olan sizi aradığında ne söylediği veya mesaj attığında ne yazdığı

Yukarıda belirttiğimiz Ama iyi niyetli ama kötü niyetli olarak size bir şekilde mesaj veyahutta arama yoluyla ulaşan eski erkek arkadaşınızın gerçek niyetini belli eden ise size telefonda ne söylediği veyahutta mesajında ne yazdığı.

Eğer bunları gözardı ederek sadece Yukarıdaki ihtimalleri göz önünde bulundurmaya kalkarsanız bu sizi yanıltabilir Jack olan niyet okumaktan başka bir durum değildir.

Eski sevgiliden gelen mesajların içeriği veya aradığında söylediği

 • Eğer mesajlarına içeriğinde veya konuşmalarında size halihazırda bir ilişki içerisinde olduğu mesajını alenen veyahut da belirgin biçimde hissettirerek yazıyor veya telefonda söylüyorsa genel anlamda bir sıkıntı yok gayet insan iyi nedenlerle sizinle iletişim kuruyor olabilir. Fakat eğer telefonda hali hazırda var olan ilişkisinin çok da istediği gibi gitmediği sinyallerini veriyor veyahutta bunu alenen söylüyorsa ve konuyu geçiştir Erek Sizin bir ilişkiniz var mı yoksa yok mu ya gizliden gizliye arıyor veyahutta alenen soruyorsa bu durum bir geri dönüş arzusunu işaret ediyor olabilir.
 • Telefonu çok uzun süre Tutmuyor söyleyeceğini söyleyip kapatıyorsa ve bu durum gerçekten elle tutulur bir nedenle ise herhangi bir sorun yok demektir. Fakat söyleyeceğini ana konuyu söylemesine rağmen telefonu kapatmamak konusunda ısrarcı bir tavır ile alenen veyahutta gizliden gizliye sizi telefonda tutmaya çalışıyorsa size geri dönme veyahut da o anki arzularını giderme çabası içerisinde olabilir.
 • Cümlelerin içerisinde Eskiden Yaşadığımız olaylara Dem vurarak örnekler veriyorsa bu durum iyi niyetli bir biçimde sizlerle yeniden birlikte olma isteğine işaret ediyor olabilir. Fakat verdiği bu örnekler sadece cinsel içerikli ise bu durum o an ateşin yükseldiğine ve Tansiyonunu düşürmek için sizlerle iletişim kurmak istediğini işaret ediyor olabilir.
 • Gece mesajları genellikle tek amaca hizmet eder çünkü nihayetinde hayatınızda bir insan olabileceğini karşınızdaki erkeğin düşünmesi gerekir Fakat bunu düşünmekten onu alıp koyabilecek veyahutta bunu düşünmesine rağmen bunu yapmasına cesaret edecek kadar Arzuları kafasına vurmuş demektir…

 

Israrcı aramalar,mesajlar

Eski sevgiliyle arkadaş olma durumu özellikle Türk insanları için pek de mümkün olmayan çok nadiren rastlanan bir durumdur.

Hem biz kadınlar hem de erkekler doğal olarak bir şekilde biten fakat Kafamızda bitiremediğiniz ilişkiler sonrasında bazen duygularımızın şiddetini kontrol edemez ve ısrarcı aramalar veyahutta mesajlar atabiliriz Bu çok da anormal değil ayrılıklardan Sonra Kısa bir dönem devam eden normal sayılabilecek bir davranış biçimidir.

Fakat bu durum Biz karşımızdaki insana Gayet net bir biçimde ilişkinin bittiğini hem sözümüzle hem de davranış biçimimiz ile hissettirme bize rağmen ısrarla devam ediyorsa ve artık taciz boyutuna ulaşmışsa bu durum ile ilgili önce kendi davranış biçiminizi tekrar gözden geçirmeliyiz.

Eğer Bizler bu eks aşk iletişiminden memnunsak ve bizi rahatsız ettiğini söylememize veyahut da düşünmemiz gerektiğine inanarak davranıyorsa fakat içten içe aslında Durum hoşumuza gidiyorsa sorun yok demektir. Bu durum Aslında taciz değil bir nevi minik flörtleşmedir.

Fakat eğer biz bu durum karşısında daha önce gayet belirgin biçimde karşımızdaki kişiyi uyanmış Sak veyahutta çizgimizi Gayet net olarak çizmişsek bu durum karşımızdaki kişinin bizi taciz ediyor olduğu gerçeğini yansıtır.

Bazen İnsanları kırmamak ve daha önce yaşadığımız ilişkiye saygıdan dolayı eski sevgilimiz olan erkeği kırmamaya gözetir ya da iyi insan duygusu ile incitmemek için durumları ortada bırakabiliriz. Fakat bu durum iyi niyet ile veyahut da bize zarar verebilecek olan olumsuz sonuçlar doğurabilecek Niyetler ile olan karşımızdaki erkeği içinde bulunduğu Duygu ve düşünce konusunda cesaretlendirmekten öteye gitmez.

Eğer bu tarz bir durumla karşı karşıya insanız yani eski erkek arkadaşınızın size mesaj atmasından sizi aramasından gerçekten rahatsızsanız bu duruma gayet belirgin kalın puntolarla ve büyük harflerle yapacağınız söylem ile son vermeniz gerekmektedir. Eğer halen durum devam ediyor hatta taciz ve tehdit içeren bir hale dönüşmüşse mutlaka konu ileilgili kanuni yollara başvurmanızı öneriyoruz.

İlişkiler ile ilgili sizin için derlediğimiz diğer tavsiyelerimizi okumak için HEMEN TIKLAYIN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN

Mutlu günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.