ERKEKLERİN, KADIN MODASI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİ

Moda her geçen gün değişmekte ve bu değişikliklerin etkisi ile kadınlar olarak biz de giyimimiz değişerek uyum sağlamaya ve diğer kadınlardan farklılaşarak olarak güzelliğimizi öne çıkartmaya gayret etmekteyiz. Bugün Kadın modası bölümünde ” erkeklerin kadın giyimi hakkındaki düşünceleri ” yazımızı paylaşıyoruz…

 

ERKEKLERİN GİYSİLERİMİZ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİ NE ?

Bu durumu hem diğer kadınlardan farklı olmak hem de Erkekleri etkilemek için avantajımıza çevirmek için kullanmaktayız. Fakat bazı giyim şekillerimiz içerisinde Erkeklerin, sevmemek ve sevmek arasında kaldığı bazı kadın türleri var. Fakat Erkekler bu konuda bazen gerçek fikirlerini söylemeye cesaret edemiyorlar ya da sevdikleri kadınlara bu konuda bilgi vermeyi ihmal etmiyorlar.

Sihirli Kadın Sitesi olarak, bazı erkek forumlarını ve erkek dergilerini inceleyip analiz ettik ve erkek dünyasuının büyük bir bölümünün pek hoşlanmadığı hatta irite olduğu ( nefret ettiği ) kadın kıyafetlerinin bir listesini hazırladık .

 

ERKEKLERİN GİYSİLERİMİZ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİ

·         Uyumsuz Tişört Pantolon Kombinleri

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-2

Genel kanının aksine  erkekler pantolon giymiş kadınlardan rahatsızlık duymuyorlar ve hatta hoşlarına bile gidiyor. Ancak sevmedikleri bazı stiller var. Bunlardan biri aykırı pantolon  veya tayt ile tişört( t-shirt ) kombinasyonları. Bunun sebebi bedene yapışmış bir pantolon yada taytla giyilen bol tişörtler yada tam aksine bedeni saran tişörtlerin altına giyilen bol kesim pantolon yada taytlar. Sorun herhangi birinin dar yada bol olması değil genelde birbirleri ile uyumlu olmaması. Kısacası ya beden hatlarını görmek yada her ayrıntıyı merak etmek istiyorlar.

 

·         Gömlek ve Tişört elbiseler

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-3

 

Kastettiğimiz gömlek yada tişört giyen kadınlar değil “ SADECE GÖMLEK YADA TİŞÖRT “ şeklinde bir elbiseyle dışarıda olmamız. Erkekler sadece uzun bir gömlek veya tişörtle bizi dışarıda gördüklerinde bunun ne olduğunu merak etmeye başlıyorlar, tabi altında ne olduğunu da J. . Ve ikincisi, neden pantolonu eteğini yada taytını giymeyi unutmuş acaba ? şeklinde garip bir düşünceleri var ve bunu yanlarındayada yakınlarında olanlarla aynen bu şekilde paylaşıyorlar. Bir de bu giyim tarzı genelde farklı bir an ı çağrıştırdığından dolayı farklı düşünceler oluşturabiliyor. Ör: tensel yakınklaşma ardından erkeğin gömlek yada tişörtünün giyilme durumu J

 

·         Tayt üzerinde şort

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-4

Erkeklerinde bir çok insan gibi şort ların bir yaz giyeceği olduğu yanılgısıdır. Halbuki şortlar biz kadınlara göre artık yalnızca yaz giyimi değil, fakat erkeklerin çoğunluğuna göre aklında bere, bot ve şapkalar ile tuhaf görünüyoruz

 

·         Barbie pembe

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-5

Erkeklerin kız çocuğu renklerinden hoşlanmıyor olmaları biraz garip görünebilir, ancak bu doğru. Pembe renginin bir çok tonu vardır ve bunlar arasında şeftali pembe, toz pembesi veya gül kuvars pembe gibi bizim bayıldığımız tonları vardır. Ama ne yazık ki erkeklerin büyük bir çoğunluğu olgun bir kadının bu renkleri giyiyor olmasını garip karşılıyor ve bir kısmı da farklı şekilde düşünüyor.

 

·         Kıymetli taşlar ve elbiseler üzerinde parıltılar

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-6

Payetli ,bol parlak malzemeli Giysiler üzerinde bulunan bol miktarda süsleme veya yoğun biçimde kullanılan mücevher erkeklerin kafasını baya karıştırmakta. Çoğu erkek bu tarz giysileri biraz aşırıya kaçmış buluyor. Genelde bu tarz kıyafetleri giyen kadınlar erkekler üzerinde fazla olgun kadın imajını yaratmakta ve genelde bu giyimdeki kadınlarla yakınlaşmaktan ve hatta “dokunmaktan“ korkuyorlar. Anladınız siz o nu 🙂

 

·         Fırfırlı ve merdiven katlı kıyafetler

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-6

Fırfırlı, katlı ve  yay görünümlü kıyafetleri  seviyorsanız, iyi bir kombin yakalamaya ve çok özen gösermelisiniz. Erkeklerin neredeyse yarısından fazlası, bu sevimli ama tuhaf şeylerden pek de öyle sandığımız gibi hoşlanmıyorlar.

 

·         Yırtık Jean

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-8

Erkeklerin çoğunun neden giydiğimizi i anlayamadığı bir başka şey de: yırtık pırtık, sölülmüş ve eski görünümlü kot pantolon ve kıyafetler. Eğer Erkek arkadaşınız yada eşiniz  bir rüzgâr hayranı değilse, onun sökük kıyafetler konusundaki moda anlayışını pek sormamanızı tavsiye ediyoruz.

 

·         Maksi Mini etekler

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-9

Buna çok şaşıracaksınız belki ama hayret verici bir şekilde, ultra maxi mini etekler erkekler arasında anti-seksuel ( seksi olmayan ) kıyafetler listesinde. Erkekler hiçbir şeyi gizlemeyen etekleri anlamıyor ve artık çok seksi olarak algılamıyorlar.

 

·         Ugg çizmeleri

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-10

Kadın modasına girmek için üretildiği andan beri, Ugg çizmeleri erkeklerde kötü bir imajı var. Bu tüylü ve sıcacık tutan eskimo benzeri  çizmeler, bacaklara olmaması gereken yerler olan bakldırlara hacim kazandırıyor ve erkekler bu kalın baldırlı kadın görünümünden çoğunlukla nefret ediyor.

 

·         Yüksek topuklu platform çizmeler

erkeklerin-kadin-modasi-hakkinda-dusunceleri-11

Bu çizmeler erkekler için çok agresif bir seksi görünüm imajı uyandırıyor ve çoğunlukla klüplerde direk etrafında dans eden veya sokaklarda arabalarına yaklaşarak para karşılığı farklı teklif yapan kadınlarla özdeşleştiriyorlar.

Eğer özel bir gece için hazırlanıyorsanız tamamdır ama genel giyimde bu çizmeleri giyiyorsanız erkeklerin aklından ne geçtiğini artık biliyorsunuz.

 

Yukarıda bahsettiğimiz kıyafet veya giyimlerin hiç biri şık veya rüküş olarak değerlendirilmemiştir. Sadece yaptığımız mini bir araştırmanın sonucu olarak Erkeklerin Kadınların üzerindeki kıyafetler hakkında düşüncelerinden yaptığımız bir derlemedir.

Siz, Kendinizi nasıl güzel ve çekici kadın olarak hissediyorsanız öyle giyinmeye devam edin 😉

DİĞER KADIN MODA BİLGİLERİNİ OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI DA SAKIN UNUTMAYIN 😉 .HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

 

 

 

 

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.