Etkileyici Erkeklerin Ortak Özellikleri Nelerdir ?

Bir şekilde hayatımıza erkekler girer. Bazen aşk ilişkisi bazen de dost anlamında hayatımıza temas eden bu erkeklerin bazıları bize çekici geliyor bazıları ise hayatımızın hiç bir alanında kesişmek istemeyeceğim türden oluyor. Peki biz kadınlar hayatımıza girecek olan erkeğin hangi özelliklerinden etkileniyor ve farkına varmadan nasıl onlara kapılıyoruz? Kadın sitesi aşk ilişki bölümünde ” etkileyici erkeklerin ortak özellikleri” yazımızı paylaşıyoruz…

 

8 Etkileyici Erkek Özelliği

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-super-erkekler

Adam yakışıklı değil ama hoşunuza gidiyor, yada zengin değil ama çok erkeksi görünüyor, öyle değil, böyle değil ama acayip hoşuma gidiyor durumu ile karşı karşıya kalmayanımız yoktur herhalde. Bu durumun erkeklerin sahip olduğu bazı doğuştan gelen veya sonradan edindikleri bazı özel durumlar nedeni ile meytdana geldiğini biliyor muydunuz? . Buyurun size ” adam tipim değil ama çok hoşuma gidiyor acaba neden ? ” sorusunu yanıtlayan erkek özellikleri…

 

  1. SOĞUKKANLI ERKEKLER ÇEKİCİDİR
etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-soguk-kanli-erkek

Özellikle ani, beklenmedik durumlar karşısında serin kanlılığını koruyan erkekler oldukça ilgi çekicidir. Ağır başlı ani duygu durumlarına kapılmadan durumu göğüsleyen ve çözüme yönelen erkekler olabildiğince çözüme yönelen erkek tipleri biz kadınların çok etkilendiği tip erkeklerdir. Özellikle çözüme ulaşma yönünde size kendinizi güvende hisettiren bu erkek tipleri sorunun yada o acil durumun çözümünü de sunuyorsa olabildiğince güçlü olduklarını göstermektedir…

Duygularına hakim olan bu erkek tipleri olgun ve güçlü olarak tanımlanır.

 

2. HAYIR DEMEYİ BİLEN ERKEKLER ÇEKİCİDİR

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-hayir-diyen-erkek

İçerisinde bulunduğu durum her ne olursa olsun her şeyi kabul etmeyen kısaca “HAYIR” demeyi bilen erkekler kadınlar tarafından çok çekici bulunur. Bu duruma seksüel arzularını kontrol edebilme özellikleri de eklenince kadınların onlara meyil etme oranları da oldukça yüksektir. Bu erkeklerin en çekici tarafları söylemlerindeki Hayır tavrı ile hareketlerindeki hayır tavrının örtüşüyor olma durumudur. Aynı zamanda böyle bir erkeğin seçici olması da bizi hayatına kabul etmesi ile bizi çok değerli hissettirmekte ve bu durum tutarlılık gösterdiğinde açık söylemek gerekirse biz kadınlar neredeyse bu adamların kölesi oluyoruz.

 

  3. ŞEFKATLİ ERKEKLER ÇEKİCİDİR

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-ssefkatli-erkek

Kendisinden daha zayıf olan bir kişiye veya canlıya bir canlıya şefkat ile yaklaşan erkekler kadınların içerisindeki sevgi duygusunu olabildiğince tetikliyor. Eğer karakter erkeği olarak adlandırılan bir erkekte bu şefkat durumunu gözlemliyorsanız ve etkileniyorsanız bu çok doğal bir durumdur. Günümüzde erkeklerin bir çoğu bu durumun etkisinin farkında bile değildir. Bunun en önemli sebebi ise karakter adam olma çabası ile olabildiğince Maço tavırlar içerisine girme arzusu ile şefkat göstermenin bir yumuşaklık,zayıflık göstergesi olduğunu düşünmeleridir. Halbuki biz tüm yavru hayvanları seven yardıma muhtaç canlılarla ilgili,   şefkatli erkekler isteriz. Aynı zamanda şefkatli erkekler çocuklarına karşı da aynı duyguyu hissedecekleri için çok iyi baba adaylarıdır.

 

4. TEVAZU SAHİBİ ERKEKLER ÇEKİCİDİR

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-alcak-gonullu-erkek

Alçak gönüllü erkekler çekicidir. Sahip oldukları üstün yetenekler varsa bile bunun sürekli olarak söylenmesinden rahatsız olurlar. Aksi davranan ve sürekli övülmek isteyen erkekler ise içten içe bize itici gelir. Alçak gönüllü erkekler ise övüldüklerinde konuyu değiştirmeye duymazdan gelmeye çalışırlar. Ve bu durum onların önde olan diğer bir özellikleridir.

 

 

5.  DÜRÜST ERKEKLER ÇEKİCİDİR

Dürüstlük hem erkek hem de kadın yapısında çok çekicidir. Özellikle erkeklerin dürüst davranış biçimleri onları çok daha güvenilir ve çekici kılar. Her durumda her ne olursa olsun dürüst davranan erkekleri severiz. Konu her ne kadar bizi rahatsız etse de dürüstlüğü onları dinlenir sözüne inanılır kılar.

 

6.   DEDİKODUDAN NEFRET EDEN ERKEK ÇEKİCİDİR

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-dedikodu-sevmeyen-erkek

 

Her ne kadar kadınlar dedikodu yapar diye bilinirken aslında erkekler de en az kadınlar kadar dedikodu yaparlar. Bir çok insan bildiği ve bilmediği konularda sadece an ın durumuna bakara yorum yapma ve yargılama hakkını kendisinde bulur. Bu durum karşısında hemen konuyu kestirip atan ve bunun doğru bir şey olmadığını güçlü bir biçimde bildiren erkek dedikodudan hiç hoşlanmayan erkek tipidir. Bu aslında onun kişilik haklarına ne kadar saygılı olduğunu gösterir ve bu muhteşem bir karakterdir. Biz kadınlara da aynı saygıyı göstereceğinin en önemli sinyalidir. Başkalarının kişisel haklarına saygı gösteren erkek çok çekicidir.

 

7.  KENDİNDEN EMİN ERKEKLER ÇEKİCİDİR

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-ozguvenli-erkek

Biz kadınlar için en önemli erkek özelliklerden biri kendinden emin olan erkek davranışıdır. Erkekler ilişki içerisine girdiklerinde ilişkiyi çok karmaşıklaştırma eğilimi gösterebilirler. Bu durum bize sürekli kaygan zeminde olduğumuz hissi verir ve kendimizi çok güvensiz hissederiz. Ne istediğini bilen adamlar hem çok seksi hem de çok ideal bir ilişkiyi bize sunar.

 

  8. KADININA DAVRANIŞINDA TUTARLI ERKEKLER ÇOK ÇEKİCİDİR

etkileyici-erkeklerin-ortak-ozellikleri-tutarli-erkek

Erkekler genelde birlikte oldukları kadınlara yalnızken başka dışarıda başkaları ile birlikteyken başka şekilde davranma eğilimi gösterirler. Evdeyken aşk böceği bir minik kedi yavrusu iken dışarıda bir maço bir öküze dönüşebilirler. Bu durumun aksine olan  yani baş başayken size baktığı size özen gösterdiği gibi özen gösteren erkekler çok çekicidir. Hem sizi başının üstünde taşıdığını hem de size duyduğu sevgi dolu duyguları onaylayarak size çok iyi hissettirir. Tabi başbaşayken ki kadar yumuşacık olmasına gerek yok ama en azından tam aksi bir davranış içerisinde bulunmaması ve aynı yönde tutarlı bir davranışı olması gerekir aksi taktirde çok komik durumlara düşebilir ve sizi de düşürebilir 🙂

 

Bu günün şarkısını da sizinle bu konu le ilgili paylaşmak istiyoruz;

 

 

Umarız hayatınıza böyle erkekler girer.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sevgi dolu bir erkek tanımanız dileğiyle

 

 

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.