ERKEKLER HANGİ KORKULAR TAŞIR NEDEN GİZLER

ERKEKLERİN GİZLEDİĞİ KORKULAR

Erkeklerin gizli korkuları var mı ? Eminiz size de  çok güçlü ve kararlı görünüyorlar! “Sanki Asla hiçbir şeyden korkmuyorlar gibi!”. Bu düşünce toplum tarafından dayatılan basmakalıp bir algıdır.Kadın sitesi aşk ilişkiler bölümünde karşınızda ki erkeği daha iyi anlayabilmeniz için “erkeklerin en az birine sahip olduğu korkular” yazımızı paylaşıyoruz…

 

ERKEKLERİN 11 GİZLİ KORKUSU

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız erkek korkuları genellemedir. Tabi ki istisnalar kaideyi bozmamaktadır ;). Tabi Bu yazımızı  erkeği kınamanız için yapmıyoruz onlar da insan nihayetinde ve bazı kaygılar, kompleksler ve bunlara bağlı kokular yaşamaları çok normal. Yukarıda da belirttiğimiz gibi onları daha iyi anlamanızı ve belki bu sayede onlara nasıl davranmanız gerektiği konusunda bir fikir oluşturmanıza katkıda bulunuruz

 

 1. VÜCUT ŞEKİLLERİ
erkeklerin-gizli-korkulari-vucutlari

Çok genç yaşlardan itibaren, kadınlara bedenlerinin her zaman ideal olması gerektiğini düşünmeleri öğretilir. Sürekli egzersiz yapmaları ve doğru beslenmeleri gerekliliğine doğal olarak sahip olur kadınlar.Erkekler hakkında genel olarak böyle basmakalıp yüklemeler  yoktur, ancak bu, onların bedenlerinin  şekli hakkında endişelenmediği ya da dergilerdeki kalemle çizilmiş gibi vücutları olan erkeklerle imrenmedikleri anlamına gelmez.Eğer öyle olmasaydı, erkekler neden spor salonunda bu kadar vakit harcasın ki ? En korktukları şeylerden biri özellikle sevdikleri kadının  bir kanın göbekleri hakkında konuşmaları ve güzel vücutlu başka bir erkekten övgü ile bahsetmeleridir. Bu Brad Pit yada Kıvanç Tatlıtuğ bile olsa J

 

 1. PARA
erkeklerin-gizli-korkulari-para

Para, erkekler için en yaygın korku ve endişelerin başında gelir.Çocukluklarından yetişkinliklerine kadar eve ekmek getiren ve maddi sorumluluğu alan ve alacak olan kişi olarak büyüyorlar.Bir çok erkeğin sırf bu sebepten bir kadınla ilişki yaşamaktan korktuğunu biliyor muydunuz ?Çünkü bir ilişki yaşamak için ilk olarak paraları olması gerektiği düşüncesi çok yaygın.Fakat bilmiyorlar ki biz kadınlar ilk olarak kendine bakan ve ilgili erkekler olmalarına dikkat ediyoruz ve ondan sonra tabi ki asgari şartlarda gelir sahibi olmalarını önemsiyoruz.

 

 1. BOY
erkeklerin-gizli-korkulari-kadindan-kisa-olmak

“İdeal bir erkeğin uzun boylu olması gerekir” düşüncesine sahip olduğumuzu inkar etmemeliyiz.Biz kadınlar en azından yanımızdaki erkeğin bizden uzun olmasını arzu ediyoruz.Tabi bu durum da çevremizdeki bir çok erkeği endişeye sevk ediyor. Bu konuda da haklılar siz önem vermiyor olsanız da çevrenizi basit bir şekilde gözlemlerseniz çok çok büyük bir çoğunlukta çiftlerde erkeğin kadından daha uzun olduğunu gözlemleyeceksiniz.Eğer kalbi büyükse boyunun kıs olması önemli değildir tabi ama ilk beğenide doğal olarak boya bakıyoruz ve bu durum da özellikle biraz kısa boylu olan erkeklerde çok doğal olarak bir kompleks yaratıyor.

 

 1. DİĞER ERKEKLER

 

erkeklerin-gizli-korkulari-diger-erkekler

Erkeklerin kıskançlığı genellikle kadınlar kadar çok değildir zannederiz, fakat içlerinde ki durum ne kadar göstermeseler de pek de öyle değil. Harika bir espri anlayışına sahip bir erkek iş arkadaşınızdan bahsettiğinizde, hiç belli etmese de içten içe  eşiniz kıskançlık ve endişe duygusu yaşıyor  olacak.Bunun sebebi, o komik erkek kişinin  kendisine potansiyel bir rakip olduğunu düşünüyor ve sizi ona kaptırmaktan korkuyor olmasıdır.Bu konuya baştan önlem almanızı ve  onunla açık açık  konuşmalı ve hiçbir tehdit olmadığını ve hayatında ondan başka bir erkeğe yer olmadığını açıklamanızı öneriyoruz.

 

 1. İLİŞKİ DENEYİMSİZLİĞİ
erkeklerin-gizli-korkulari-tecrubesizlik

Maço görünen adamlar her kadının en kötü kâbusudur çünkü bu davranış biçimini maçoları,  ne kadar deneyimli olduklarını göstermeye çalışırken eski kız arkadaşlarının sayısı ve deneyimleri hakkında yalan söylemeye iter.Aslında bu maço görünümlü kedicikler deneyimsizlikten dolayı yanlış bir şey yapmaktan deli gibi korkuyorlar. Hem öyle olmasa bu maço ve süper adam size kalmazdı öyle değil mi ?Bu konuda tavsiyemiz ona güvende hissettirmeniz olacaktır. Hata yapsa da onun yanında olacağınızı hissettirmeniz sakinleşmesini ve içindeki o masum kediciği ortaya çıkartmasını sağlayacaktır. ( tabi hatanın boyutuna göre değişir )

 

 1. KIL,TÜY,SAÇ
erkeklerin-gizli-korkulari-kellik

Saçları ve vücutlarındaki kıl ve tüyler çaktırmasalar da ve bunu bir testosteron göstergesi gibi göstermeye çalışsalar bile çok iyi bilmelisiniz ki saçları ve tüyleri ile ilgili erkeklerle konuşurken çok dikkat etmelisiniz çünkü bu konuda çok hassaslar.Hele ki saçları seyrek veya kel bir adamla birlikteyseniz bu konuda espriler yaparken veya tamamı ile pozitif şeyler söylerken bile çok dikkatli olmalısınız ; çaktırmasa ve hatta bu konu ile ilgili espriler bile yapıyor olsa içten içe acayip eziliyordur.Her ne kadar göğüs kılları erkeklik sembolü olarak görüyor olsak da bu durum biraz daha hafif biçimde vücut kılları için de geçerli.Hem bu duruma saçlardan çok daha kolay bir çözüm var J

 

 1. DİYET
erkeklerin-gizli-korkulari-gobek

Bir kadından “Diyetteyim” cümlesini neredeyse her gün duyarız. Fakat erkekler de her ne kadar söylemeseler de diyet yaparlar. Bunun sebebi kınanma endişesidir. Bu sebepten diyet yaptıklarını söylemezler ve bu konuda konuşmaktan da utanırlar. Ama göbekli olmaktan daha çok utanırlar.Bu arada yiyip içtiklerine dikkat etmeleri de çok normaldir nihayetinde daha uzun süre yaşamak ve cinsel hayatları olmasını istemeleri de çok doğaldır ( diyetlerine ne kadar önem verdiklerini buradan anlayabilirsiniz J )

 

 1. DİĞER KADINLARLA İLİŞKİLER ( ARKADAŞ )
erkeklerin-gizli-korkulari-diger-kadinlar

Diğer kadınların dertleri ile dertlenirler kimi zaman ve bizim bu durumdan çok fazla rahatsız olmamızdan korkarlar ve çoğunlukla iş yemeği yada diğer arkadaşlar ile buluştukları yada konuştukları gibi yollara başvururlar.“Bizde bunu yeriz” sözde.Bunun sebebi sizi aldattığını zannetmenizden korkmasıdır.Onun bu yönünü yüceltirseniz eğer sizinle paylaşmaktan çekinmeyecek ve sizin de başınıza istemediğiniz bir durum gelmesi önlenmiş olacaktır. E karşısındaki kadının da dertleştiği erkeğin hayatındaki kadını görmesi gerek öyle değil mi ? ( yolunabilme ihtimalini bilmeli J )

 

 1. DAHA ÖNCEKİ İLİŞKİ DENEYİMLERİNİZ
erkeklerin-gizli-korkulari-eski-erkek-arkadas

İşte geldik erkeklerin en önemli korku ve kıskançlık krizlerinin sebebine.

Her ne kadar modern insanlar olsak da ve süper ultra açık görüşlü olsa da bir erkek daha önce ilişki yaşadığınız insanı bilir ve onunla yada onu  gölgesi ( bahsi ) ile yüzleşirse çok doğal olarak  ruhen onunla rekabete girecektir. Ayrıca bu durum onun kafasında daha önce ilişki yaşadığınız insanla deneyimledikleriniz konusunda hayal dünyasını tetikleyecektir. Bu durum çok tehlikelidir çünkü şiddeti genelde azalmaz aksine artar.Yapmanız gereken en önemli şey, size her ne kadar “sorun yok canım anlat” dese de  bu konudan fazla bahsetmemeniz ve  ona geçmişin geçmiş olduğunu söylemeniz, hissettirmeniz ve  endişelenecek bir şey olmadığını konusunda ikna olmasını sağlamaktır.

 

 1. DUYGULARINI AÇIK ETMEK
erkeklerin-gizli-korkulari-agladiklarinin-gorunmesi

Erkekler ,  “Erkekler ağlamaz!”  cümlesini çocukluklarından beri milyonlarca kere duymuşlardır hatta bu isimde Nilüferin bir şarkısı bile vardır.Anne-babaları onlara güçlü olmaları ve korunma ve koruma güdülerini güçlendirmek için bunu söylemişlerdir. Ağlamak onlar için bir zayıflık belirtisidir. Zayıf olan bir erkekle hiçbir kadının birlikte olmayacağını düşünürler.Onların insan olduklarını unutmayın ve ayrıca bastırılan duygu ifadelerinin şiddet gibi diğer olumsuz duyguların oluşmasına sebep olabileceğini hatırlayın.Eğer erkeğiniz ağlıyorsa çok fazla yaklaşmayın, konu hakkında olumlu yada olumsuz çok fazla cümle kurmayın. Eğer illa bir şey yapmak istiyorsanız duygulu anı bittikten sonra ona sarılın.

11. KORKULARININ OLDUĞUNUN FARK EDİLMESİ

erkekler korkularının olduğunun bilinmesini istemez
erkeklerin-en-gizli-korkulari-korkularinin-oldugunun-bilinmesinden-korkar

İşte bu yazımızı okuyup bildiğinizi karşınızda ki erkeğe belli etmemeniz gerektiğini gösteren durum. Erkekler korkularının varlığının bilinmesini istemez. Korkusuz olmayı daha çok erkek olmak olarak düşünürler. Aslında çok erkeksi olan bu duygu onları daha güçlü görünür kılar. Fakat en çok korktukları şeylerden biri korktuklarının anlaşılmasıdır. Bilin Ama çaktırmayın 🙂

Gördüğünüz erkeklerin de gizledikleri zayıflıkları mevcut. Onlara iyi davranın.

Eğer yazımızı beğendiyseniz erkeklerin kıskandıklarını nasıl belli ettiklerini anlatan yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

,

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI DA SAKIN UNUTMAYIN 😉 .HEMEN OKU

Sevgiyle kalın .

 

Benzer yazılar

Bir yorum var: “ERKEKLERİN EN GİZLİ KORKULARI

 1. Düzenli vücut geliştirme ve spor yapıyorum. Göbek de yok. Saç sakal yerinde ve bakımlı. Parasal konularım idare eder, hatta iyi diyebilirim. Başarılı bir iş adamıyım.En büyük korkum cinsel olarak beğenilmemek… veya kadınların tenasül uzvumu beğenmemeleri veya ufak bulmaları, yetersiz bulmaları… sen ne biçim erkeksin demeleri… hiçbir kadın demedi ama şaka bile yapsalar yıkılırdım… samimi bir itiraf işte…Bir kadına sen sevişmeyi bilmiyorsun deseniz övünebilir bile ama bir erkeğe bunu söylerseniz yıkar bitirirsiniz…Nefret eder o kadından. Tabii şiddet görmek de kuvvetle olası.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.