Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Tavsiyeler > Kişisel Gelişim > Erkeklerin Beden Dili İle taciz davranışları …

Erkeklerin Beden Dili İle taciz davranışları …

Erkeklerin Beden Dili İle taciz davranışları …

Genellikle taciz konuşma veya aşırıya kaçan tensel temas olarak görülmektedir. Fakat aslında günümüzde her toplumda ortak bazı beden dili de taciz içerikli olabilmektedir. Bugün erkeklerin hiç bir şekilde dokunmadan veya herhangi bir sınırları aşan cümleler kullanmadan sadece vücut dilleri ve küçük basit söylemlerle  biz kadınları nasıl taciz ediyor olduklarını inceleyeceğiz…

 

bir çok taciz içerikli davranış günümüz Türkiyesinde alışıldık bir durum olarak algılanmakta ve herhangi bir tepkiye maruz kalmaması nedeni ile doğal olarak devam etmekte.

erkeklerin-beden-dili-ile-taciz-davranislari-2

Erkeklerin Küçük Tacizleri

HEr kadın hayatı boyunca mutlaka en az bir kaç defa taciz durumu ile karşı karşıya kalır. Gerek sosyal yaşam içerisinde gerek se iş yaşamında karşı karşıya kalabileceğimiz bu durum ile ilgili bilinmesi gereken bazı unutulmuş gerçekle vardur.

Taciz kelimesi bizlere göre tecavüz kelimesinin yumuşatılmış makulleştirilmiş şeklidir. Nihayetinde bir insanın bedensel anlamda ve sözel anlamda izin vermediği sınırlara giriliyor olması tecavüz olarak nitelendirilmelidir. Nihayetinde istenmeyen sınırlara izinsiz tüm girişler tecavüzdür.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız davranış biçimleri çift olmuş yani partner olan çiftler arasında gerçekleşiyorsa normal bir durumken yani cilveleşme iken kabul edilebilir bir durumdur. Fakat herkangi bir şekilde ilişki içerisinde olmayan insanlar herhangi bir talepkar durum söz konusu değilken taciz sınırları içerisine girmektedir…

 

Sözel tacizler

 • Nihayetinde dul kadın veya daha önce ilişki yaşamış kadın türü söylemler.

Bu tarz söylemlerin tümü erkekler tarafından sıklıkla kullanılarak cinsel anlamda özgürlük ifadesi gibi görünse de çoğunlukla “Kapı açık”, “patlak, “ambalajı yırtık” gbi iğrenç alt metinleri içerisinde barındıran, aslında erkeğin kadını kolay elde edilebilir sıfatına yerleştirdiği tacizkar söylemler arasındadır. Bu tarz konuşmalar kadınların yüzüne karşı yapıldığında nasıl olsa yaşadın duygusu vererek işini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.  Daha mönce evlenmiş olmak veya olması gerektiği gibi özgür bir ilişki yaşamış olmak kadınların her erkeği bünyelerine kabul etmeleri gereklliğini göstermez, kadını küçültmez veya eksik yapmaz. aynen erkekleride olduğu gibi normal bir durumdur. Normal olan da aynen erkeklerin önceki yaşamlarındaki cinsel deneyimler konuşulmadığı dile getirilmediği gibi kadınlar için de dile getirilmemelidir.

 

 • Sinkaflı , belden aşağı küfürlerin tamamı.

Erkeğin kadın ile cinsel iletişimini oabildiğince açık bir şekilde ifade ettiği erkek cinsel organı ve/veya kadın cinsel organının cümle içerisinde bulunduğu her türlü küfür bir aşağılama içermektedir. Söz konusu olan eylem her ne kadar doğal ve aslında 2 kişi arasında güzel yaşanması gereken özel bir durumu ifade etse de bu durum bir küfür içerisinde olduğundan dolayı erkeğin aslında aslında  bu durumda etken olmanın gururu ve duygusu içerisinde olarak ettiği aşağılayıcı bir ifadedir. Bir kadının yanında bunu yapıyor olması da bu bağlamda o kadına karşı üstün ve etken bir rolde olduğu duygusuyladır.

 • Başka ilişkilerin ayrıntılarını konuşmak.

CBaşka insanların cinsel ilişkileri hakkında ayrıntıları olabildiğince aleni biçimde küçük görürcesine konuşmak dile getirmek ve bunu bir kadın karşısında yapıyor olmak eğer ilişki içerisinde bulunulan bir kadınile yapılmıyorsa bu durum gayet net hem o kişi ve kişilere saygısızlık hem de cinsellik konusunda aşağılama içeren bu durumu kendisinin avantajına çevirme duygusu ile yapılır…

 

 • Konuyu döndürüp dolaştırıp cinselliğe getirmek.

Konuyu bir şekilde sürekli cinsellik konusuna getirmek erkeğin en yaygın sinyal alma yani karşısındaki kadın ile daha ileriye gidebilmek için izlediği en yaygın yöntemlerdendir. Fakat kadının bu durumdan rahatsızl olduğunu belirten şekilde davranmasına rağmen devam edilmesi net bir dil ile taciz durumudur.

 • Sürekli bir şeyleri bir yerlere sokmayı ima eden ifadeler.

Sürekli olarak bir şeyleri bir yerlere sokmayı ifade eden gereksiz yerlerde kullanılan cümleler erkeklerin en yaygın kullandığı yöntemlerden biridir. Anahtarına göre kilit en yaygın türlerinden biri olmakla birlikte öyle saça böyle tarak ve bununargo olan biçimi en belirgin olanlardandır…

 • Giyim şeklinizle ilgili olumlu olumsuz baskıcı tutum.

Giyim tarzınız ile ilgili daha açık giyinmeniz konusunda yada daha kapalı giyinmeniz konusunda ciddi veya samimi yersiz tavsiyeler aslında farklı bir şekilde yapılan gizli bir tacizdir. Kişi daha kapalı giyinmenizi talep eddiyorsa bu sizi farklı biçimde dikkatini dağıttığınız için yapıyor demektir.Eğer daha açık giyinmenizi istiyorsa daha seksi görmek istiyordur . Nihayetinde niyeti ne kadar iyi olursa olsun eğer bu erkekle bir yakınlığınız yoksa bu durum giyim kuşamınıza karışılması nedeni ile taciz sınırlarına girer.

 

Vücut dili tacizleri

erkeklerin-beden-dili-ile-taciz-davranislari-3
 • Sürekli elini özel bölgesine götürmek.

Sürekli olarak elini özel bölgesine götürmek ve orada bir şeyleri düzeltmek en yaygın cinsel davet biçimlerinden ve erkeklik gösterme hareket biçimlerinden biridir. Bu durum özellikle ülkemizde çok doğal oarak karşılanmakta ve neredeyse her gün defalarca kere karşımıza çıkmaktadır. Bu çok net biçimde erkeğin erklik üstünlük belirttiği kadına sürekli cinsel sinyaller gönderdiği bir davranış biçimidir.

 • Dilini bir şekilde sürekli dışarı çıkarmak.

Dili dışarı çıkarmak başka bir deyişle dil çıkarmak çocukluk dönemiden cinsellik olgusunun oturma sürecinde bir çok insanın yaptığı hareketlerden biridir. Yetişkin yaşlarda ise en belirgin cinsel çağrışımda bulunma davranış biçimlerinden biridir. Bunu takip eden dudaklarını ıslatmak gibi hareketler çok belirgin taciz türlerinden biridir.

 • Bir defadan fazla istemsiz görünen dokunma değme, sürtünme hareketi.

1 dafe yanlışlıkla insanlar birbirlerine dokuna bilir bedensel sınırlarını aşabilir fakat bu durum kısa süre içerisinde yani örnek vermek gerekirse 5 dakikada 1 günde 10 defa gibi olursa bu durum kişinin net biçimde taciz davranışı içerisinde olduğunu ifade eder. Tabi kadın bu durumu net bir beden dili ile cevap veriyor ve durumdan hoşnut davranmıyorsa…

 

 • Sürekli olarak özel bölgey işaret eden beden dili kullanmak.

Konuşmalar sırasında sürekli olarak özel bölgeler işaret eden gözler veya el ile bir davranış biçiminde bulunuluyorsa bu net biçimde cinselliğe davet eden bir beden dilidir. Eğer kadın durumdan rahatsız ve göz temesından kaçınmasına rağmen devam ediyorsa bu durum tacizdir.

 • Farklı bir yere cinsel çağrışımlı beden sel harelket yapmak.

Masaya parmağını sürtmek , parmak içleri yukarıya bakacak şekilde bir yerleri ovalamak ve bunun görünür biçimde yapmak çok net bir bedensel taciz türüdür.

 • Sürekli özel bölgelere bakmak.

Bir erkeğin kadınalrın göğüs ve kalçalarına kısa sürelerle özel bölgesine bakması normal bir hayvansal güdü doğrultusunda davranış biçimidir. Fakat sürekli olarak uzun süre ile bu davranış biçimini sergilemek çok rahatsız edici bir taciz biçimidir.

 

Yukarıda belirttiğimi davranış biçimleri istisnai şekilde normal bir durumdur. Fakat yaygın biçimde temas etmeden veya az temas edilen sözel ve bedensel taciz türlerini ifade eder…

Tacizsiz günler dileriz

 

 

 

Bu sayfada arananlar:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı

Beğendiyseniz Bizi Takip Etmeyi unutmayın :)

Facebook
Instagram
Follow by Email
Twitter