Erkekleri Dürüst Konuşturmak İçin Ne Yapmalısınız?

Her kadın sevgilisinin aklından geçenleri bilmek ister. Hatta çoğu zaman büyük bir ısrar gösterir. Ancak şu var  ki çoğu erkek için kalbini açması çok zor bir olaydır. Bu sebeple biz kadınlar hep erkeklerin konuşmadığından şikayet ederiz ve bu konuda onların tam tersine susmak bilmeyiz.

Reklam

 

Çapkın erkekleri doğru konuşturan ilaç var mı?

Size açılmasını sağlayın Bir erkeği duygusallaştırmak istiyorsanız doğru zamanı ve doğru yeri seçmeniz çok önemli. Birçok kadın yanlış zamanı seçer. zayıf görünmekten ya da incinmekten korktukları için genellikle susmayı tercih eden erkeğinizi konuşturmak istiyorsanız ancak başaramıyor ve kendinizi de dinletemiyorsanız, bu konudaki önerilerimize kulak verin.

 

Erkeklerin Dikkatini Çekme Tüyoları

Eğer sevgiliniz yorgunsa, başka bir işe konsantreyse ve rahatlamak istiyorsa ona sorularla yaklaşmanız için son derece yanlış bir zamandır. Misafir beklediğiniz ya da sevgilinizin rahatlamak istediği zamanları sohbet için seçmemelisiniz. Bunun yerine birlikte bir aktivite yaptığınız özel bir zamanda konuşmayı deneyin. Mesela bulaşıkları yıkarken parkta yürürken. Konuşurken size bakmasında ısrar etmeyin. Erkeklerin çoğu gözlerinize bakmadıkları zaman daha rahat konuşurlar.

  • Ne kadar haklı olursanız olun, cümleye “hep” ya da “hiç” gibi bir sözle başlamayın. Esprili bir girişle başlamalısınız. Hadi biraz da çöplerden bahsedelim gibi. Çocuk, temizlik ve ev işlerinin bir kişi için fazla bir yük olduğunu belirtin. O güçlü omuzların sadece yaslanmak için var olmadıklarına inandırın onu.
  • Erkekler, bir kadın için dert ortağı olma yönünde fazlasıyla aciz kalıyorlar. Kadın acılarından bahsederken, erkek bırakın yorum yapmayı dinleyemiyor bile. O zaman ona içinizden geçenleri doğru kelimelerle ve eksiksiz olarak anlatın. Ancak bunu yaparken temkinli davranın.
  • Sorgu hakimi olmayın. Bu kadınların sıkça düştükleri bir hata. Sevgililerine peş peşe sorular sorarken aynı zamanda ses tonlarını da ayarlamayı becerememeleri. Öyle ki bir sohbet havasında geçmesi gereken konuşmalar sohbetten çok bir sorguya benzer ve erkekler kalplerini açmak yerine derhal o ortamdan kaçmayı ya da kendilerini iletişime kapatmayı tercih ederler.
  • Sinirleriniz aşırı derecede bozulduğunda her ne kadar sesinizi yükseltmek, tabakları duvarlara fırlatmak, kapıları çarpmak  size ağlamaktan daha rahatlatıcı gelse de, en iyisi mi kendinizi dışarı atın ve şöyle bir dolaşıp gelin. Hararetinizi azaltın. Döndüğünüzde onun ne kadar sessiz ve çözülmeye hazır olduğunu göreceksiniz. Böyle sus pus olmasının sizde nasıl bir tesir yarattığını ona anlatın. Sessizliğin beni fazlasıyla kırıyor, bu durumda ne istediğini anlayamıyorum gibi suçlayıcı olmadan kendinizi ifade eden cümleler kurarak iletişime geçin. Bir şey söylemeye başlarsa, bunu gerçekten doğru mu anladım? diye söze başlayıp söylediği cümleyi tekrar edin.
  • Duygu sözcüğünü unutun Erkekler duygularını kolay kolay dile getirmez onlardan öyle bir şey istediğinizde ürkmeleri normal. Eski tecrübelerinizden gelecek planlarınızdan bahsedin. Erkekler gelecek ideallerinden bahsetmeyi severler onlara özel sorular sormak istediğinizde o havayı vererek sorun.
  • Erkeğinizin ağzından iltifat sözcükleri duymak istiyorsanız, hareketlerinizi biraz gözden geçirin. Erkekler, aynanın karşısına geçip bu bana çok yakıştı, böyle çok güzel görünüyorum diye kendi kendisine konuşan kadınlar karşısında susmayı tercih eder zaten bilinen ve söylenmiş bir şeyi tekrarlama ihtiyacı duymazlar. Bunun yerine kıyafetinizle sessizce yanından geçin. İşte o zaman cazibenize dayanamaz ve ağzından kelimeler dökülür. Ayrıca mutfaktaki hünerinizle de iltifat alabilirsiniz. Mesela ona uzun zamandır pişirmediğiniz en sevdiği yemeği yapın. Hangi erkek en sevdiği yemeği yapan kadını iltifatsız bırakır ki.
  • Siz açılın. Eğer ona açılıyorsanız güvenini kazanırsınız ve o da size açılır. Ondan bunu istiyorsanız ilk önce siz açık ve samimi konuşmalısınız.

 

  • Şaşırtıcı gelebilir ama bir erkeği konuşturmanın en iyi yolu bazen susmaktır. Kadınlar sevdikleri erkek hakkında en ufak ayrıntıyı bilmek ister. Çoğu zaman bu bir takıntı haline gelir. Sürekli kurcalamak yerine olayların kendiliğinden gelişmesini bekleyin. Arka planda kalmayı bir deneyin ve sabredin göreceksiniz ki bilgiler daha fazla gelmeye başlayacak.

AŞK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Mutlu Günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.