Erkeklere mesajlar

İlişkide olduğumuz veya ilgi duyduğumuz erkekler ile iletişimimizin büyük bir bölümünü günümüzde telefonlar aracılığı ile yapmaktayız annelerimizin dönemindeki gibi naif mektuplar ve o mektuplara cevaplar yerine bugün kullandığımız Messenger WhatsApp, BİP, Line veya sms mesajları artık iletişim yolları olarak hayatımızın içerisinde yoğun biçimde yer kaplamakta.Kadın sitesi Aşk İlişkiler bölümünde “Mesajlaşılan Erkeklere atılmaması yazılmaması gerekenler ” yazımızı paylaşıyoruz…

Reklam

 

Erkeklere gönderilmemesi gereken mesajlar ;

erkeklere-atilmamasi-gereken-mesajlar-2

Mesaj araçları anlık olarak karşımızdaki adama iletilerek geri dönülmez şekilde iletişim kurmamızı sağlıyor.Bu mesajlar operatör servislerine internet aracılığıyla ulaşarak karşınızdaki erkek ile iletişiminizi sağlarken aynı zamanda o anki ruh halinizi de karşınızdakine  karşı ekle vermekte ve ona karşı zayıflıklarınızı da aynı şekilde açığa vurabilmekte. Bu sorun karşısında sizlerle en yaygın şekilde atılan hatalı mesajları paylaşarak yapmamanız gerekenleri sizinle paylaşmak istiyoruz…

 

Orada mısın?

Reklam

Yoğun biçimde mesajlaşmaktasınız ve bir anda karşınızdaki erkek bilmediğiniz bir nedenden dolayı mesaj atmayı kesti hatta bir çok mesaj uygulamalardaki (aplikasyon)  2 tik koyu rengi almadı yani mesajınız okunmadı yada okundu ama cevap gelmiyor., “orada mısın? , neden cevap vermiyorsun?” gibi mesajlar atmamaya çalışın.

Bunun gibi mesajlar gereğinden fazla sahiplenici ve aşırı bağlanan biri olduğunuzu açığa vurmaktadır. Ne kadar sahiplenici bir kadın olursanız olun bunu çok fazla karşınızdaki erkeği boğacaktır ve sizden uzaklaştırma ihtimali artmaktadır. Aynı zamanda kimseye kendisini bu kadar değerli hissettirmeye gerek yok öyle değil mi ! 😉

 

Önce Erkeğin teklifini beklemelisiniz !

Erkeklerle mesajlaşırken gereğinden fazla yakınlık gösterip sürekli görüşme arzunuzu hissettirmemelisiniz.

Eğer sizinle dışarıda görüşmek daha fazla vakit geçirmek istiyorsave bunu size sorarsa “olabilir” gibi ortalama bir cevap vermeye çalışın. Kendisini gereğinden fazla önemli hissetmesi için çok erken olacaktır.

Seni Çok Özledim

Kadın olarak bir çoğumuz yeni bir ilişkiye başlamanın heyecanı ile sevgilimize onu özlediğimizi, en kısa zamanda görmek istediğimizi söyleriz. Yalnızca özlem ve sevgi ifadeleriyle kalmayan bu mesajlar aşırı miktarda kalpler,gülücükler ve garip surat ifadelerininden oluşan bir emoji sağnağı içerir.

Sevgilimiz yanımızdan henüz 3 dakika önce ayrılmış olmasına rağmen “Seni çok özledim” diye mesaj atan kadın olmayın!

İlk kez mesajla söylemek

Bir adamı sevdiğinizi düşünüyorsanız ve ona artık sevdiğinizi söylemenin zamanı geldiğini düşünüyorsanız, “Seni seviyorum” dediğiniz ilk an mesaj üzerinden olmamalı.  Eğer bir erkeğe onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek istiyorsanız, bunu kesinlikle telefonunuzda bulunan bir uygulamayı kullanarak yapmamalısınız.

Onu sevdiğinizi söyleyecekseniz karşısında olmasına ve söylerken gözlerinin içine bakıyor olmanız çok önemli !

 

Gülücük, gülücük, gülücük …. /  ( smiley,smiley,smiley… )

Duygularınızı mimikleriniz yoğun biçimde anlatıyor veya gülmeyi çok seven biri olabilirsiniz. Sevgilinizlemesajlaşırken sanki karşınızda konuşurken yaptığınız gibi bütün  mesajlarınızı gülücüklerle ve emojilerle bitirmeyin ve cümle aralarında sürekli aplikasyon emojileri ile doldurmamaya gayret edin.

Bu emojileri her ne kadar kahkahalar ile doldursanız da sevimli olmaktan daha çok sinir bozucu olabileceğinizi unutmamalısınız.

Sevdiğiniz erkekle mesajlaşırken çok  eğleniyorsanız, sevgiliniz kurduğunuz samimi cümlelerden dolayı bunu zaten hissedebiliyordur. Arada bir “Hahaha” mesajları normal sayılabilir fakat aşırıya kaçmamaya dikkat etmeye çalışın.

 

Bebeğim !

İlk söylememiz gereken şey O adam  sizin “bebeğiniz” değil!

Bebek konuşmalarınızdan vazgeçin. Özellikle de mesajlaşırken!

3 yaşında bir çocukla sohbet ederken söyleyeceğiniz hiçbir şeyi sevgilinizle mesajlaşırken kullanmamalısınız. Hatta 3 yaşındaki bebeklerle bile bu şekilde konuşmamalısınız.  Bu tarz hareketler karşınızdaki insana annesini hatırlatacaktır. Bunu ister misiniz bir daha düşünün  !

İllaki karşınızdaki adamın ilgisini çekmek istiyorsanız ve ona sıcak bir duygu hissettirmek istiyorsanız, seksi olabilecek şeylerden bahsederseniz emin olun ilgisi üzerinizde olacaktır.

Böylece sevgiliniz olacak yada olan adamıın annesi yerine sevgili olmayı seçmiş olursunuz.

 

Mesaj üstüne mesaj kesinlikle atmayın !

erkeklere-atilmamasi-gereken-mesajlar-erkek

Karşınızda ki adama  mesaj attınız ve biraz beklemenize rağmen ki genelde bu 15-20 saniyeyi geçmiyor henüz cevap vermedi. Böyle bir durumda kesinlikle o atmayı düşündüğünüz mesajları göndermeyin!

Eğer bir erkek sizinle gerçekten mesajlaşmak istiyorsa ancak o zaman yazışır. Oldukça açık ve basit.  Adamın illa size size bir cevap vermesini istiyorsanız ona bir soru sormanız gerektiğini unutmayın. Fakat mesajlaşmak için lafı uzattığınızı belli edecek sorulardan sormaktan uzak durmalısınız.

Ona  sizinle mesajlaşmaya devam edeceği bir fırsat tanıyın ve  yanıt bekleyin. Eğer cevap gelmiyorsa ya müsait değildir yada o alandan çıkmanız gerekmektedir.

 

Kavganızı yada şikayetinizi mesajla yapmayın 

Herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşarsanız kavga yada siteminizi mesaj yolu ile yapmamaya gayret edin. Mesaj yolu ile şikayet yada talebinizi iletirseniz karşınızdaki adama hem konudan kaçmak için fırsat tanımış olursunuz hem de konunun ciddiyet şiddetini küçültmüş olursunuz. Kavga ve şikayetlerinizi mümkün olduğunca yüzyüze dile getirmeye gayret etmelisiniz.

 

 

Son mesajı siz atmayın !

Eğer kontrolün biraz daha sizde olmasını istiyorsanız,son mesajı atanın o olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer son mesajı atan o olursa ve ona  mesaj atmak isterseniz, hem size gönderdiği mesaja cevap vermek gibi bir bahaneye sahip olursunuz, hem de sürekli olarak mesaj attı mı diye telefona bakan karşınızdaki erkek olacaktır.

 

Yazımız hoşunuza gittiyse ERKEKLERİN DUYMAYA BAYILDIKLARI YAZISINI HEMEN OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sevgiyle kalın

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.