Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > İlişki > Abla Köşesi > Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ?

Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ?

Erkeklerde Cinsel isteksizlik Durumu

Genelde yaygın bir biçimde 20 ve 30’lu yaşlardan sonra biz kadınlarda görsem neden cinsel isteksizlik durumu erkeklerde de olabilmektedir…

 

Erkeklerde cinsel isteksizlik durumu ise Kadınlarda cinsel ilişkiye soğukluk durumuyla tamamıyla farklı nedenlerden olunmaktadır.

Erkek cinsel ilişkiye girmek istemiyorsa nedeni nedir ?

erkeklerde-cinsel-isteksizlik-nedenleri-nelerdir-erkekler-kadinlardan-farklidir

Cinsel isteksizlik durumu Biz kadınlarda normali bir hafta ile 1 ay arasında değişen cinsel ilişkiye istek duyma durumunun daha uzun zaman aralıklarına çıkması ya da hiç istememe durumu iken yetişkin erkeklerde 45 ila 50 yaşlarına kadar haftada en az bir iki defa cinsel ilişkiye girme isteğin da olması durumu sonucunda Bu periyotların aralıklarının çok daha fazla açılması veya yok olmasını ifade etmektedir….

 

Erkeklerde cinsel Arzu’nun yok olma nedenleri nelerdir

Erkeklerin gerek fizyolojik yapısal farklılıkları gerekirse psikolojik etkenler Dolayısıyla cinsel ilişkiye girme konusunda isteksizlik durumları Biz kadınlardan daha farklıdır.

Öncelikle özellikle toplumumuzun erkeklerinde cinsel ilişkiye belli aralıklar ile giriyor olmak bir erkeklik sembolü ve iktidarın devam etmesi anlamına gelir.

KADINLARDA CİNSEL İSEKSİZLİK NEDENLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN OKUYUN

Dolayısıyla erkeklerin cinsel ilişkiye istek duymama durumları kadınlardan çok daha ciddi beden sağlığı veya psikolojik değişiklikler nedeniyle oluşabilmektedir….

 

Erkek cinsel isteksizlik nedenleri

Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ?
Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ?
 1. Fizyolojik cinsel sağlık problemleri nedeniyle erkeklerin cinsel isteksizliği: özellikle erkeklerde meydana gelir yumurtalık rahatsızlıklarında erkekler cinsel yetersizlik nedeniyle cinsel isteksizlik duyabilir ve tam olarak sertleşme gerçekleştiremedik gibi durumlarda bu durumdan utandıkları için cinsel ilişkiye girmek istemeyebilir. Ya da 45 yaş üzerine Çıktıkları zaman fizyolojik olarak yaşlanan vücut erkeklerin ruhsal cinsel arzularını torpil yiyebilir veya Aynen yukarıda belirttiğimiz gibi sertleşme problemleri nedeniyle cinsel ilişkiden soğuyabilir ler
 2. Psikolojik nedenler ile erkeklerin cinsel ilişkiden soğuması: erkeklerin cinsel ilişkiye ihtiyaç duymaları Biz kadınlardan çok daha sık ve daha şiddetli Fakat cinsel ilişki süresi çok daha kısadır. Bu durum içerisinde sürekli olarak cinsel fanteziler konusunda değişiklik arzusunda olan erkekler bu değişiklik konusunda partneri cevap vermediğinde çabuk sıkılabilir ve artık mekanik hale gelen cinsellik Onun için cezbedici olmaktan çıkmıştır. Bu durumlarda erkeklerin fantezilerini gerçekleştirebilecek bugün farklı karşı cins kişiler ile Bu duygularını tatmin etme eğilimine girmeleri çok yaygın bir durumdur.
 3. Erkeklerin farklı cinsel bilginleri cinsel isteksizliğe neden olabilir: özellikle cinsel eğilimleri değişerek hemcinslerime ilgi duyan Erkekler de kadınlara karşı cinsel isteksizlik duyma durumu çok yaygındır.
 4. Farklı bir kadının varlığı erkeklerde partnerine karşı cinsel isteksizlik duygusu doğurabilir: erkeğin başka bir kadın veya kadınlarda düzenli biçimde cinsel ihtiyacını karşılıyor olması doğal olarak hem bedenen ve Ruhen taksiyle olmuş olması dolayısıyla eşi veyahutta sevgilisi ile cinsel ilişkiye girme konusunda isteksizlik durumu yaratabilmektedir.
 5. Ağır psikolojik travmalar erkeklerde cinsel isteksizlik durumuna yol açabilir: yaşanan maddi veyahutta manevi şiddetli travmalar erkeklerin Aynen biz kadınlarda olduğu gibi cinsel ilişkiye girme arzusunu doldurabilmektedir. Bu durum genellikle geçici olmasına rağmen kimi zaman kalıcı olabilmektedir.
 6. Erkeklerin eşlerinin veyahutta sevgililerini cinsel isteksizliğin Ben etkilenmeleri cinsel ilişkiye duyulan isteğin azalmasına neden olabilir: erkekler Eğer eşleri sevgilileri başka bir deyişle partnerleri tarafından cinsel anlamda arzuladıklarını hissettikleri zaman bunu iktidarlarının eksikliğine yorabilir veyahutta Ruhi tatminsizlik yaşayamadıkları için bu durum ile tekrar yüzleşmek istemediklerini den dolayı cinsel isteksizlik duygusu yaşayabilirler. Bu durum geçici olabilmenin yanısıra aynı zamanda bu tatmin duygularını yaşayabilecekleri bir başka kadına arayışı içerisine sokabilmektedir…

 

Kadınlar partnerlerinin cinsel isteksizlik konusunda nasıl davranmalıdır
erkeklerde-cinsel-isteksizlik-nedenleri-nelerdir-kadinlar-nasil-davranmali-ne-yapmali

Eğer kadınların eşlerinin sevgililerinin Diğer bir deyişle partnerlerinin cinsel isteksizliği konusunda şikayetleri varsa konu ile ilgili erkeğin sağlık durumları haricinde yapabilecekleri bazı istek uyandırıcı teşvik edici seçenekleri vardır.

 • Öncelikle cinsel isteksizliğin nedeninin tespit edilmesi gerekmektedir eğer bu durum erkeğin cinsel sağlığı açısından bir problem nedeniyle oluşuyorsa kendisine destek olarak bu konuda tedavi olmasını teşvik etmeniz Hatta onu tedavi olması konusunda indirmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Erkekler rutin cinsel ilişki durumundan çok kısa sürede Sıkılmak da ve bu konu ile ilgili farkları işler içerisinde gidebilmektedir. Dolayısıyla cinsel ilişki dünyanızı farklı fantazi lerle desteklemenin farklılıklar yaparak erkeğin sürekli cinsel sınırları içerisinde tutmanızı tavsiye ederiz.
 • Erkeklere kendilerini daha iyi hissedecekleri değil kendi arzularınız ile birlikte yaşadığınız cinsel ilişkide daha fazla birlikte haz duyabileceğiniz şeyler konusunda yönlendirmek ten çekinmeyin. Bu Hem onları mutlu eder hem de sizi mutlu ettikleri duygusunu hissedecekleri için sağlıklı bir cinsel yaşantıya kavuşursunuz.

Unutmayın ki cinsel yaşam iki kişinin arasında gerçekleşen en mahrem ve en özlük hakları sınırlarını zorlayan alandır. Bu alanların sınırlarını birlikte keşfetmeniz sizlere renkli bir cinsel yaşam sunacak hemde hem kadın hem de erkek cinsel ilsteksizlik duygusu yaşmayacaktır.

CİNSELLİK VE İLİŞKİLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

yada

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu ve partnerinizle aşk dolu günler diliyoruz.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ?
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/erkeklerde-cinsel-isteksizlik-nedenleri-nelerdir/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ? Google
Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ? Yandex
Bugün: 23-Oct-2018 08:18:47
Ulusalarası saat: 23-10-18 05:18:47
Yazı tarihi ve Günü : 27 Haziran 2018Çarşamba

Benzer yazılar

2 yorum var: “Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir ?

  1. Kesinlikle haklısınız Hesna fakat bu psikolojik nedenlerin biz kadınlara dayanan yanları da var. DOğru sınırlar içerisinde kendimize düşen sorumlulukları alırsak bu durum en aza iniyor ve en azından bie düşen kısmı saf dışı kalıyor …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Cinsellliği Eriten Tabular

Çalışan Annelerin Çocuk Bakma Sorunu

Çocuklarla Kaliteli Zaman Geçirmek ne Demektir ?

Kapat