ERKEKLER NEDEN SÜREKLİ KÜFÜR EDİYOR

Adam Neden Küfür Ediyor

Küfür her toplumda var olan bir şeydir. İnsanlar bir çok farklı duruma tepki olarak küfür ederler. Tabi tüm İnsanlar değil yada tüm insanlar sürekli küfür etmezler. Fakat çevremizde bazı insanlar özellikle erkekler hiç çekinmeden cinsel içerikli küfür ederler hatta neredeyse küfürlü konuşmayı noktalama işareti olarak kullanırlar.. Bugün kadın sitesi kişisel gelişim bölümünde sizlerle erkekler neden küfür eder konusunu sizinle paylaşmak istiyoruz…

 

Erkek Neden Küfür Ediyor ?

Küfür en temel yapısı ile bir yetersizlik ve çaresizlik ruh halinin göstergesidir. Konunun bizimle ne alakası var diyor olabilirsiniz sevgili kızlar. Fakat konu aslında  doğrudan bizimle ilgili . Çünkü karşınızda küfür eden bir adamı duymaktan eminiz ki bizler gibi siz de rahatsız oluyorsunuz. Tabi küfür eden kadınlar da var ve eminiz bu da sizi çok rahatsız ediyor.

Erkeğin neden küfür ettiğini bilmemizin bize faydası o kişinin ne halde hangi psikolojide olduğunu bilmemize yardımcı olacak. Tüm insanların küfür etmesinin bir anlamı olduğu gibi hem kadın hem de çevremizde bulunan sevgili, eş, baba, arkadaş gibi sizin için farklı anlamda ki erkeklerin de  küfür etmesin birbirinden farklı nedenleri vardır.

Erkeğin küfür etme nedenlerinin hem Sadece Psikolojik hem de fizyolojik duruma bağlı psikolojik nedenleri vardır…

 

Erkeklerin Küfür etme nedenleri

ERKEK NEDEN CİNSEL İÇERİKLİ KÜFÜR EDER
Erkekler Neden Küfür-Ediyor
  • Dikkat Çekmek için Küfür etmek 

Kadın yada erkek küfür ediyorsa bunun ilk nedeni dikkat çekme arzusudur.

  • Küfürde çevre etkisi 

Küfür bir çok insanın duygu durumunu ifade etmek için kullandığı olumsuz bir iletişim seçimidir. Küfür etmeye etkisi olan nedenlerinden biri çevre etkisidir.

Küfür eden insanların çoğu çok fazla küfür edilen alanlarda sosyalleştikleri için otomatik olarak küfür daha fazla küfür ederler. Kimi zaman sinkaflı yani ağır cinsel içerikli etken küfürler kullanırlar.

Erkek için bu durum biraz daha içseldir. Kadınların küfür etmesi genelde çok yüzeysel bir anlam içerir. Yani kadın bu etken içerikli küfürleri kullanırken anlamları ile ilgili hiç düşünmezler daha çok erkek gibi olduğunu ifade etmek yada ben de küfür edebilirim samimiyeti yaratmaya çalışırlar. Tabi ki çok çirkin bir davranış .  fakat erkeklerin iç dünyasında bir anlamı vardır.

 

  • Erkeklerin Etken Küfrün psikolojik nedeni

Dikkat çekme arzusu ile birlikte içerisinde bulunduğu duruma doğru kelimeler ile tepki verecek kelime dağarcığı olmaması erkeklerin en fazla cinsel içerikli küfür kullanma nedenlerinden biridir. .

Kısaca şöyle özetleyelim, çok fazla okumayan kelime bilgisi çok az olan erkek saygısızca ve çevresine rahatsızlık verecek kadar çok küfür eder.

Hal bu ki aslında içinde bulundukları daha doğru ve olduğu gibi ifade edebilecek bir çok doğru ve etkili kelime mevcuttur.

 

  • Yapamadıkları Yada Yaptıkları ama Tatmin olmadıkları zaman cinsel içerikli küfür eder

Bu durum çok yaygın biçimde yaşanan bir erkek fizyolojisinin psikolojisine etki etmesi durumudur .

Kısaca cinsel anlamda bir insanla birlikte olamayan erkek yada olsa da kendisini tamamlanmış hissetmeyen erkek fiziksel olarak tatminsizlik yaşar ve bu önce psikolojisine sonra doğrudan diline yansır.

Bu durumda kadınların küfür etme halinin aksine durum aslında içerisinde bulunulan duruma doğrudan işaret eden dolaylı bir haldir. . Bu erkeklerden  eşek, hayvan gibi küfür olarak kullanılan kelimeler ( ki bizim için bunlar küfür olmamalı nihayetinde eşek yada hayvan bu insanların yaptığı gibi saçma davranışlar sergilemez ) kullanmazlar daha çok ve şiddetli biçimde sık sık cinsel içerikli etken kelimeler ile küfür ederler. ( Tabi aslında ettikleri küfür de iki tarafında rızası olduğunda güzel bir paylaşımı ifade eder. Bunu yergi olarak kullanıyro olmak da ayrı bir psikolojik soruna işaret : ) )

 

Kadınlar Erkeğin Neden Küfür ediyor olduğunu Neden bilmeli

Kadınların bunu bilmesi gerekliliği aç bir aslanın önünde taze et olmamak veya eşi aç bir aslanı doyurmak gibi mecaz anlatımla özetleyebiliriz.

Yani eğer aslan sizin Aslanınız ve testosteron salgılıyor fakat bir türlü avlanamıyorsa sizin de bir sorumluluğunuz olabilir. Biraz ilgilenmek isteyebilirsiniz. ( Ne kadar kibar anlattık değil mi : ) )

Olumsuz durum ise bu durumda olan kişi eğer eşiniz yada sevgiliniz değilse başlıyor. Karşınızda ki kişi ya kendisini ifade etmekte zorlandığı için kendisini sıkışmış ve saygıyı hak etmeyen biri gibi hissetme ruh hali ile küfür ediyor yada  Size veya tüm çevresin   içinde bulunduğu durumu alt benliğinden süzmeden ihtiyacını anlatmaya çalışıyor yada fazla testosterondan saldırgan durumda olduğunu gösteriyor. Bu durumlarda sağlıklı iletişim kurabilecek yakınlıkta bir arkadaşınız ise kendisini kibar bir dille uyarabilir yada çok yakınsanız alenen şak diye de söyleyebilirsiniz. Fakat bu durum eğer yakın olmadığınız yada yakın olsanız da söyleyemeyeceğiniz bir kişi ise size tavsiyemiz o kişi ile tartışmaktan yada aynı ortamda kesişim diyalog kurmaktan uzak durmanız . Ya psikolojik olarak tartışarak yada testesteron kurbanı oluverirsiniz. …

Kişisel gelişim ile ilgili diğer yazılarımızı OKUMAK İÇİN …

Mutlu ve Az küfürlü günler  dilerim

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.