Erkekler Pişman Olur mu ?

Biz kadınların en önemli yeteneklerinden biri kendini kandırmaktır. Özellikle aldatan erkekler konusunda pişmanlık sözlerine kendimizi çok kolay ikna edebiliriz. Kadın sitesi ilişki bölümünde “erkek pişman olur mu ?” sorusuna cevap arıyoruz.

 

Erkekler gerçekten pişman olur mu ?erkekler-pisman-olur-mu-2

 

Evet erkekler genelde hep pişman olur. Fakat bu pişmanlık genelde aldatma gibi bir durumun hemen ardından gerçekleşmez. Genelde aldatılan kadının erkekten uzaklaşması sonucunda biraz dolaşıp başka kadınlar ile vakit geçirmesi ardından yani bir süre geçmesi ardından pişmanlık belirtisi gösterirler. Kısaca gerçek anlamda jetonları biraz geç düşer.

Erkeklerin klişeleşmiş pişmanlık sözleri

Erkeklerin hemen hemen hepsinde görülen ortak özelliklerden biri sanki aynı kitabı okumuşlar gibi pişmanlık sözlerinin neredeyse aynı olmasıdır.Bunlardan bir kaçını örnek olarak sizinle paylaşalım…

 

Erkeklerin Pişmanlık Cümleleri nelerdir ?erkekler-pisman-olur-mu-3

  • Hayatım çok pişmanım
  • Aşkım çok alkollüydüm bir anda oldu ne olduğunu anlayamadım
  • Sana öyle kızmıştım ki intikam aldım vs…
  • Sen bahçemin gülüsün, onlar çimeni
  • Erkeklik dürtülerime yenik düştüm…
  • Sen Beni çok ihmal ettin, bende dayanamadım vs…
  • Bana uzun zamandır iyi davranmıyorsun…
  • Beni o kadın baştan çıkarttı

Bu cümlelerin çoğu olay ilk patlak verdiğinde sıcağı sıcağına söyledikleri cümlelerdir. Bu cümlelerin esas sebebi gerçekten pişman olmalarıdır. Fakat sizi aldattıkları için duydukları pişmanlık değil, “ALDATIRKEN YAKALANMIŞ OLMANIN YAŞATTIĞI PİŞMANLIKTIR”

 

ERKEK AYARTILIR MI , GERÇEKTEN ?erkekler-pisman-olur-mu-1

 

Yukarıdaki cümlelerden de anlaşılabileceği gibi çoğu cümlenin ortak bir noktası vardır. Bu cümlelerin ortak noktası konunun içerisinde kendisinin kolayca yönlendirilebildiği durumudur. Sizce erkekler gerçekten bu kadar aptal olabilirler mi ? Bizce olamazlar nihayetinde akıllılık konusunda mangalda kül bırakmayan, kimsenin onları kandıramayacağını iddia eden erkekler bu kadar da aptal olamazlar.

Aldatmayı beceremeyen erkeklerin en klişe davranışları olan bu diz çöküp yalvarma hali onların verdiği çocuksu mahçub olmanın etkisi ile biz kadınların egosunu okşar ve çoğumuz bir anda yumuşayarak onları affederiz. Tabi bizimde rahat durduğumuz söylenemez. Bu durumu bir silah haline getirip erkeklerin üzerinde bir adalet kılıcı gibi tutarak isteklerimizi yaptırdığımız bir gerçektir.

Fakat aslı olan şudur ki erkekler gerçekten aldattıkları an aldattıkları için pişman olmazlar. Eğer bu sadece 1 defa olduysa ki bunu anlamakta zorlanabilirsiniz erkek pişman olur ve durumu tekrarlamaz. Bunun yanı sıra eğer bu durum süre gelen yani uzun zamandır olan bir şeyse erkek neden yakalanınca pişmanlık duygusu gelir diye sorgulamanızı öneririz…

 

Pişmanlık gösteren erkek karşısında unutulmaması gerekenler

Unutmamanız gereken şey erkeklerin bir kadını kaybetmek istemiyor olmalarıdır. Nihayetinde hemen hemen hepsinin ortak yönü bir kadının sahibi olduklarına emin olduklarında daha fazla kadının onların olmasını istiyor olmalarıdır.

Bu durumda ellerinde olan kadını kaybediyor olmaları değer verseler de vermeseler de kaybetmeyi sevmezler ve karşısındaki kadınla iletişimi, ilgisi bitmiş olsa bile kaybetmemek için hepsi benzer refleksi verirler.

 

Biz sihirli kadın yazarlarının ortak fikri eğer bir erkek size yada karşısındaki kadına ; ” Canım istedi yaptım, Yapmak istedim yaptım” gibi cümleler kullanıyorsa her ne kadar kırıcı gibi görünse de yukarıda belirttiğimiz gibi kaçak ve kandırmaya yönelik sözlerin hepsinden daha dürüst bir tutumdur.

Tabi yine bu yalanları yersek yada yiyormuş gibi görünüp durumu avantaja çevirme eyleminde bulunmak sizin, yada karşısındaki kadının tasarrufudur.

İlişkiler ve aşk  hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Sevgi ile kalın ve kimsenin sizi gerçekten aldatmasına ( aptal yerine koymasına ) izin vermeyin.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.