Erkekler Neden Diğer Kadınlarla Çok İlgilenir

Genel olarak tüm kadınların ortak şikayeti sevgilisi veya eşi olan erkeklerin diğer kadınlarla biraz fazla ilgileniyor hatta bazen mavi boncuk dağıtıyor olmalarıdır. Bu durum hem bizim içimizi aldatılma korkusu ile doldurur hem de kendimizi çoğu zaman beğenilmeyecek kadın gibi hissedebiliyoruz. Bunu bir türlü karşımızdaki adama izah edemeyebiliyor yada söylediğimizde hoş olmayan tartışmalar yaşayabiliyoruz. Kadın sitesi aşk ilişkiler bölümünde “erkekler ve diğer kadınlar” yazımıza yer veriyoruz…

Peki bu adam neden diğer kadınlara kur yapıyor ?

erkekler-neden-diger-kadinlarla-cok-ilgilenir
erkekler-neden-diger-kadinlarla-cok-ilgilenir-kur yapar

 

“Bu durumun aslında kadınlarla hiç bir ilgisi yok !”

Öncelikle sizi biraz rahatlatalım bu durumun biz kadınlarla hiç bir ilgisi yok. Yani diğer kadınların güzelliği yada sizden daha güzel olması ile ilgisi yok hatta sizden daha zayıf daha seksi olması yada bu kadının vücut dili sizden daha alımlı olması dolayısı ile de olmuyor.

Öncelikle bunun aslında bizim bildiğimiz anlamda bir kur olmadığını belirtmek istiyoruz. Evet bir tür Kur ama karşısındaki kadını yatağa atmak ilk hedef değil erkekler açısından.

Hatta durumu şu şekilde düşünürseniz biraz daha iyi hissedeceğinize eminiz; Başka bir kadınla olan bir erkek de size aynı şekilde ilgi gösteriyordur 🙂 …

 

Öncelikle şunlara dikkatlice bakın;

 • Güzel, çirkin, uzun boylu,kısa boylu,sarışın, kumral veya esmer, şişman,zayıf fark etmeden çevrelerindeki tüm kadınlara bu yakın davranışları sergilediklerini gözlemleyeceksiniz.
 • Siz onu hem cinsel açıdan hem de ilgi açısından ihmal etmiyorsanız ki eminiz ki etmiyorsunuzdur. Güzel geçmiş bir gecenin ve çok mutlu geçirdiğiniz bir gün ardından bile aynı davranış biçimini sergiliyorlar.
 • Ve bunu siz yanlarındayken de bu tavrı sergileyebiliyorlar.

Yukarıda belirttiğimiz bu 3 madde aslında durumun bizimle hiç alakası olmadığını gösteriyor yada 1 ihtimal daha var kocam yada sevgilim dediğiniz adam KARAKTERSİZ,YÜZSÜZ,SEX DÜŞKÜNÜ, HADSİZ ve TERBİYESİZ  bir insan.

Fakat siz yanınızdaki insanı eğer ilişkiniz konusunda belli bir süre geçmişse tanıyor olmalı ve bu yukarıda saydığımız kötü sıfatların hiç biri olmadığını biliyor olmalısınız. Eğer zaten bu sıfatlarda bir adam olduğunu  düşünüyorsanız yazının devamını lütfen okumakla vakit harcamayın ve hemen ondan ayrılın. Eğer böyle bir adamla birlikte olmaya devam ederseniz kendinizi hep eksik ve çirkin hissettirecektir…

 

ERKEKLER HEP DAHA FAZLA İLGİ İSTER !

Erkekler her zaman çok fazla beğeni ve takdir isterler. Aslında bu durum bizim sürekli olarak bakımlı olmak istememiz ve herkesin bizi beğenmesi arzumuz ile pek de farklı değildir. Fakat bu durumdaki fark erkeklerin bu arzularının çoğunlukla diğer kadınlar yanında daha da artıyor olmasıdır. Biz kadınlar ise çoğunlukla yanımızda başka bir erkek varken bu beğenilme güdümüzü birazcık daha fazla baskılar ve mesafemizi koruruz.

Erkekler neden böyle:

Erkeklerin böyle olmalarını bir kaç ana başlıkta toplayabiliriz;

Tabi bu duruma eğilirken sizin ilgili bir eş veya sevgili olduğunuzu düşünerek paylaşıyoruz eğer aksi ise yani siz erkeğinize yeterince ilgi göstermiyorsanız zaten bu sorununuzun cevabını dışarıda aramanıza gerek yok. Sorunun kaynağı “siz”siniz demektir ( yani ilgisiz Kadın ).

Bu durumda erkek aslında çevresindeki diğer kadınlardan çok size aslında nasıl takdir edilesi bir adam olduğunu diğer kadınların takdirini toplayarak göstermek çabasındadır !

 1. Diğer erkeklerden daha üstün olduklarını gösterebilmek için bir çeşit gizli ego bastırılmışlığı. Babasının karşısında genelde kendisini güçsüz hisseden erkekler bu güçsüzlük çaresizliğini sosyal ortamlarda ortaya çıkartıp meziyetlerini gösterebilmek ve takdir toplamak arzusunda olabilirler. Bu durum genelde diğer erkeklerin olmadığı ortamda kadınlara fazla ilgi şeklinde olur.
 2. Hayatındaki kadının onu takdir ediyor olmasını yeterli görmemeleri. Sakın yanlış anlamayın siz onun için zaten takdir edilip onaylayarak hayatınıza kabul ettiniz zaten. O buna değer vermiyor değil sadece daha fazla ilgi görmek istiyor.
 3. Annesi tarafından yeterince takdir edilmemiş veya tam aksine çok fazla takdir edilmiş olması durumu;

Bu durumu 2 ye ayırıyoruz;

a.Anne tarafından hiç takdir görmemiş Erkek modeli;

Anne tarafından hiç takdir edilemeyen çocuklar bu durum karşısında olması gerekenden fazla çaba sarf eder hatta neredeyse ayı kucağınıza ve geri kalan tüm insanlara sunarak ne kadar güçlü olduğunu göstererek takdir toplama eğilimindedir.

b. Anne Tarafından gereğinden fazla Takdir almış Erkek türü;

Bu erkekler yemek yedikleri için bile annelerinden takdir aldıkları için bu durum onlarda bağımlılık yaratmıştır ve dış dünyada böyle olmaması sebebi ile ekstra çaba sarf etme eğilimindedirler, özellikle de dünyadaki diğer tüm kadınlardan ( sizden zaten takdir görüyorlar )

Bu yazıyı okuduktan sonra lütfen karşınızdaki erkeğin annesine kızıp tüm suçluyu o olarak görmeyin Çünkü nihayetinde siz de bir anne veya anne adayısınız !

 

KADINLAR NE YAPMALI 

Bu durum karşısında ilişkinin olması gereken dinamikleri olan zaten ilgili bir eş yada sevgili olma dışında yapabileceğiniz aslında çok fazla bir şey yok ama biz size bir kaç küçük tavsiyede bulunalım.

 • Ona onu takdir ettiğinizi sözlerinizle değil gerçekten takdir ettiğiniz yönlerini ve öğretilerini hareketleriniz ile gösterin. Bu karşınızdaki erkeği çok iyi anladığınızı ve onu gerçekten dinlediğinizi sadece söylemez aynı zamanda en derinine hissettirerek egosunu olabildiğince doldurarak tatmin eder.
 • Asla başka kadınların yanında bu davranış biçimi dolayısı ile saldırmayın yada küçük görücü “tabi tabi hayatım gibi çemkirmeler yapmayın. Bu durumu bastırmak yerine daha da şiddetini artırarak takdir görme ihtiyacını artıracaktır ve hatta en ufak takdiri gördüğü güneşe doğru dönmesine neden olabilir.
 • Karşınızdaki erkeğe bu durumdan rahatsız olduğunuzu belirtmek yerine aksine onun ne kadar beğenilen bir insan olduğu konusunda teşvik ederseniz kurduğu bazı önemsiz cümleleri konusunda karşısındaki insanın yanlış düşüncelere sahip olabileceği ve hatta ona “aşık olabileceğini ! ” belirten övgülü cümleler kurarsanız sizin tarafınızdan ekstra beğenisi olduğunu hissedecek ve bu hem ona çok daha iyi hissettirecek hem de diğer kadınlarla en azından sizin yanınızdayken ki yakın davranışlarını birazcık da olsa törpüleme ihtiyacı duyma ihtimali yükselir.
 • Kesinlikle ona bu yaptığı hareketin nasıl hatalı bir şey olduğunu göstermek için diğer bir erkeğe aynı yakın davranış biçimini sergilemeyin. Erkekler bizim gibi beni aldatıyor mu diye düşünmezler, Kesin beni aldatıyor duygusuna girebilirler. Bu durum hem çok na hoş durumlara yol açabilir veya en hafifinden bu hareket biçimlerinin daha da şiddetlenmesine yol açabilir.

 

 • TERK EDİN ONU : Bu durum karşısında çok rahatsızsanız ve kesinlikle sizi aldatma hareketi olduğu düşüncesindeyseniz. Bu durum sizi yiyip bitiriyor demektir. Hem kendinizi eksik ve hissediyorsunuz hem de yaşadığınız günler boşa gidiyor demektir. Ayrılmak da bir seçenektir unutmayın ki hayata 1 kere geliyorsunuz.

NOT: GERÇEKTEN BİR ERKEĞİN KADINI ALDATTIĞINI BİZ KADINLAR MUTLAKA HİSSEDERİZ BUNA İNANIN. KENDİNİZİ BİRAZCIK DİNLEYİP İÇİNİZE BAKTIĞINIZDA SADECE İLGİ GÖRMEK İÇİN Mİ ERKEĞİNİZ İLE ARANIZDA KISKANÇLIK DUYGULARI VAR YOKSA GERÇEKTEN SİZİ ALDATTIĞINI MI HİSSEDİYORSUNUZ. ANLARSINIZ !

ERKEKLERİN GİZLİ KORKULARINI MERAK EDİYORSANIZ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN 

ve

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Sevgiler

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.