Erkekler Nasıl Alışveriş Yapar

Erkekler genelde alışverişe çıktığımızda bizi sık boğaz ederek ve bir türlü gönül rahatlığıyla gezmemize izin vermeden sürekli “haydi alacağını al da gidelim” tonu ile güzelim alışveriş zevkimizi bozarak keyfimizi kaçırırlar.Kadın sitesi moda ve erkekler bölümünde ” Erkekler ve alışveriş “ konusuna yer veriyoruz…

Reklam

 

Erkeklerin alışveriş yaparken kadınlardan farkları nelerdir ?

Erkeklerin biz alışveriş yaparken keyfimizi kaçıran davranışlarına sinir  olmayanımız yoktur sanırım. Peki hiç düşündünüz mü erkekler acaba neden böyle ? Bugün  bu konu üzerinde diğer kadın arkadaşlarımız ile konuşmamız sonucu erkeklerin alışveriş şekilleri hakkında bazı ortak noktalar yakaladık ve bunları sizinle paylaşmak istedik.

  • Sabit Fikirlilik !

erkekler-nasil-alisveris-yapar-2

Erkekler genel olarak bir ihtiyaçları doğduğunda alışveriş yapıyorlar ve genel olarak renk şekil olarak kafalarında zaten önceden belirlenmiş bir kalıpta hareket ediyor ve asla bu alışveriş şeklinin değişmesini istemiyorlar. Nedense sürekli olarak aynı tarzlar etrafında geziyor neredeyse yıllarca aynı tarz ayakkabı aynı renkler etrafında dolaşıp duruyorlar. Halbuki biz kadınlar bütün renklere sahip olmak istiyoruz. Ve bu renklerin tüm tonlarını hayatımızın içerisine sokarak farklı ve daha güzel olmaya gayret ediyoruz.

 

  • Önceden hazırlıklı olmak !

Genelde özel bir geceye yada davete giderken bizlere ” bir dünya kıyafetin var yine bir tane daha alıyorsun ” yada ” bir türlü seçemedin” gibi serzenişlerde bulunuyorlar.

Evet bazen biraz dozunu kaçırıp fazla adet benzer renkli giyecekler alıyor ve bir çok kıyafetimiz birbirine benziyor gibi geliyor fakat aslında çok o kıyafetlerin nedense aslında birbirlerinden çok farklı olduklarını farkına bile varamıyorlar. Biz ise kafamızda belirlediğimiz kombine en uygun kıyafetleri o önceden seçtiğimiz birbirine benzeyen fakat aslında gerek kesimi gerek türü farklı olan kıyafetler arasından oluşturmaya çalışıyoruz.

Erkekler ise genelde son güne kadar bekleyip ya aynı kıyafetleri giyiyorlar ya da son gün bir kravat, ayakkabı yada aynı pantolonun üzerine farklı bir gömlek veya ceket giyerek işi çözümlediklerini zannediyorlar fakat biz fark ediyoruz…

 

  • Erkeklerin  biz kadınlardan farklı olarak onlar için giyindiğimiz sanıyor olmakta haklılar mı ?

Bir çok erkeğin toplum içerisinde çıktığımızda onlar için güzel ve özenli giyinmeye çaba sarf ettiğimizi sanmaları çok yaygın bir düşünce. aslında dolaylı yönden bu düşünce doğru fakat aslında diğer kadınlardan daha güzel olmak ve doğal olarak da güzel olduğumuzda o kadınlardan daha fala erkeğin dikkatini çekmemiz ile sonuçlanması bizleri doruk noktaya ulaştırıyor.

Erkekler ise bizim aksimize ya günü kurtarnak ya da sosyal çevredeki kadınlara kendilerini beğendirmek için giyiniyor ve bu doğrultuda alışveriş yaparak giyiniyor…

 

  • Teknoloji alışverişlerinde farklılar

Teknolojik bir araç veya araba gibi konularda ise çok farklılar saatlerce özelliklerine bakarak hiç acımadan dan diye karar verdikleri alete onca parayı verebiliyorlar. Bizlerin de onların önerilerine uymamızı bekliyor çoğunlukla onların karar verdiğini kullanmamızı istiyorlar.

DİĞER KADIN MODA TÜYO VE BİLGİLERİNİ OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Sevgi ile kalın

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.