EERKEKLER, KADINLARI NEDEN ANLAMIYOR ?

Kadın duygularını hep yönetmek zorunda mıdır? Ayda bir kere tüm hormonlarımız tepetaklak olduğunda hiçbir şey olmamış gibi davranmayı marifet sayarak büyütülen kadınlar zaman içinde yaşanılan tüm duygu değişikliklerinin de üstesinden gelebiliriz mi yani ? Bugün Erkeklerin kadınları anlaması neden mümkün değil konusunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Reklam

 

Kadın mı, Erkek mi Daha Güçlü

erkekler-kadinlari-neden-anlamiyor-kadinmi-erkekmi-guçlu
erkekler-kadinlari-neden-anlamiyor-kadinmi-erkekmi-guçlu

Kadın güçlüdür”, “kadın isterse her şeyin üstesinden gelebilir” ,”kadın güzeldir”  kadın şöyle olursa öyle, böyle olursa böyle midir?  O zaman hastalıkta, sağlıkta, parada, işte, güçte kadına bu kadar yüklenmiş dayatma varken ve bu kadar dayanıklı iken peki kadını anlamak neden bu kadar zor?

Ayda bir hormonlar farklı çalıştığını göz ardı edersek nasıl anlaşılacak?  Muayyen günün 1 hafta öncesi, o anı ve sonrası gibi yaklaşık ayın yarısı zaten hormonların normal seviyeye dönmesini beklerken  ve maalesef o zamanları da göğsünü gere gere paylaşamadığı hatta gizli saklı yaşadıkları içinde (hatta eşlerinden gizleyenleri bile biliyorum) hayatın döngüsünde yaşanılan krizleri aşamayınca neden kadın anlaşılmaz oluyor?

“Kadınlar ayda 1 defa hormonlarının esiri haline gelip bunu anlamaktan kaçılırken, peki erkeklerin durumlarına ne demeli !”

Erkekleri düşünelim. Erkek kas itibariyle güçlü , duygu durumlarından zayıf olmasından ötürü de kriz anlarını duygularına bulaştırmadan çözdüklerini söylemek yanlış olmaz. Kadın ise zaten duygu yumağı içinde … Tam gün çalışan , üstelik akşam evine gelip çocuklarıyla ilgilenen, yemek yapan, temizlik yapan, faturalarla ilgilenen, evinin düzenini sağlayan vs.. tüm bu işleri ayın nerdeyse yarısını hormonlarının düzelmesini beklerken yapabilen kadını bir  zahmet anlayalım lütfen…

Erkeklerin, kadınları anlaması neden zor!

erkekler-kadinlari-neden-anlamiyor-adet-zamani-zorluklari

Erkeklerin kadını anlamalarını beklemekte çok mantıklı değil. O tüm gün çalışan, evine gelip belki masa kurmaya yardım eden, bulaşıkları makineye koyarken ya da çocukların ödevlerini kontrol eden, faturalarla ilgilenen evin erkeklerinin hormon düzelmesini beklemek gibi bir durumları yok. Erkeklerin kadınları anlamamasını anlamak da yine kadınlara düşüyor. Erkekler de kendilerine sorarsanız bizim ne suçumuz var diyecekler. Haklı tarafları da yok değil. Kadının bedeninde yaşadığı bu dönemsel durumu ne kadar anlayabilir? Gerçekten iyi gözlemleyen, gözlemleri sonucu yaşanılan tepkileri daha yumuşak karşılayan kaç erkek var? Peki bu erkekleri büyüten sevgili kadınlar dönemsel durumlarını sır olmaktan çıkarmaya başlasalar neler değişir bir düşünsenize.. Belki kilit olan durum da bu ..

Kadın yaşadığı bu özel dönemi dile getirdiğinde, ne hissettiğini iyi bir dille anlattığında, zamanla etrafındaki kişiler de anlayışını ortaya koyacak, belki de büyüttüğü erkek evladı da büyüdükçe hayatına alacağı kadınların ne hissettiklerini daha iyi anlayabilecektir. Lütfen bu fikri küçümsemeyin. Market raflarında gizlice alınan kadın pedlerinin yada tamponun ödemesiniyapmak isterlerken hele ki bir de erkek kasiyerlere denk gelirlerse içlerinden neler geçirdiğini ancak kadın anlar.

 

 “Kadını anlamak” konulu paneli ne zaman erkekler verirse …”

 

“Kadını anlamak” konulu paneli ne zaman erkekler vermeye başladıklarında ya da tam tersi bir durumu kadınlar dile getirdiğinde toplumun gerçek cinsel kimlikleri net oturacak. Gerçek kimlik dediğime bakmayın… Bu kimlikler daha sonra kişinin özgürlüğüne bırakılması gerektiğinin de altını çizmek lazım.

 

KADIN NE ZAMAN ANLAŞILIR ?

erkekler-kadinlari-neden-anlamiyor-kadinmi-erkekmi-guçlu
erkekler-kadinlari-neden-anlamiyor-kadinguzel-guçlu-dayanikli

Anlamak için önce farkına varmak, yarattığı duruma hak vermek sonra da hazmetmek bu gerçeği göz ardı etmeden yaşamak lazım. Farkına varmak için de her şeyden önce değer vermek lazım. Kadının toplumu eğiten, şekillendiren, büyüten  önemli bir değer olduğunun farkına varan her erkek, yaşadığı dönemsel durumunu da bu toplumu çoğaltmak, büyütmek, yetiştirmek, şekillendirmek için yaşadığının farkına varan her kadın kendinin farkına vardığında birbirini anlamak o kadar da zor olmayacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 

Sevgi dolu günler dilerim.

Zep

  Benzer yazılar

  4 yorum var: “ERKEKLER KADINLARI NEDEN ANLAMIYOR ?

  1. Bunu anlayacaklar sonra hamileliği sonra anneliğin ne kadar farklı bir şey olduğunu , çok şey mi bekliyoruz acaba biz bu erkeklerden 🙂

  2. Önce kendi hormonları hakkında bir fikirleri olsun da ondan sonra bizi anlarlar elbet

  Bir cevap yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.