Erkekler kadınlara neden saygı duymaz

Biz kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olduğunu ispat etme çabası erkeklerin çoğunlukla Biz kadınlara saygı duymamasından kaynaklanmaktadır. Bir çok kadının erkeklerin Dünyası diyerek kabullenmeyi tercih ettiği bu durum medeniyet adı verilen gelişmişlik seviyesinde olan kadınların kabullenmiyor ek direnç gösterdiği bir durumdur. Kadın sitesi kişisel gelişim bölümünde “Erkekler kadınlara neden saygı duymaz” yazımıza yer veriyoruz…

 

Karşındaki insan sana en fazla senin kendine gösterdiğin kadar Saygı gösterir

Erkek, Kadına Neden Saygı Duymaz ?
Erkek, Kadına Neden Saygı Duymaz ?

Bütün akıl insanları kişinin saygı görebilmesi için gerekli olan ilk şeyin kişinin kendisine saygı duyması olduğunu bilir.

Aynen sevgi olgusunda olduğu gibi saygı duymak konusunda da aynı prensip geçerlidir. Sevgi ve saygı kişinin kabı olarak kabul edilir ve bu kap ancak sahip olduğu büyüklük kadar doldurulabilir.

Biz kadınlarda Eğer gerçekten hak ettiğimizi düşündüğümüz saygıyı almak istiyorsak öncelikli olarak kendimizi saygı duymamız gerekmektedir. Ancak kendimize saygı duyduğumuz zaman karşımızdaki kişiye hem psikolojik hem Beden dili ile hem de davranış biçim izle hak ettiğimiz saygının sinyallerini gönderebilir ve bu saygıyı kazanabiliriz…

 

Her erkeği bir kadın büyütür

Daha önce de birçok yazımızda bahsettiğimiz gibi kadınların ve erkeklerin bazen unuttuğu ve göz ardı ettiği çok temel bir konu vardır. Her erkeği ve her kızı doğuran bir anne ve onlarla çok uzun süre birlikte vakit geçiren karakter özellikleri Üzerinde büyük etkide bulunan bir anne vardır.

Eğer bir kadın bir erkekle eşit saygıyı görmediğini düşünüyorsa hem erkek çocuğuna hem de eğer varsa kız çocuğuna erkek ve kadının denk olduğunu onaylayan doğru mesajlar vermeli ve özsaygının gerekliliklerini önce anne olarak kendisi sonra da çocuklarına davranışı ile örnek olarak gösterilebilir.

Sevgili kadınlar lütfen unutmayın siz ilk önce bir insan olarak Değerlisiniz ve saygıyı varoluşumuz gereği doğal olarak hak edersiniz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler diliyorum

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.