erkekleri etkilemek için yapılan kadın hataları

Erkekleri Etkilemek İçin Yapılan 7 Hata

Bazen , erkeklerle mutlu ve ahenkli bir ilişki içinde olmak biraz zor olabilirBunun nedeni  genellikle bilinen bazı yanlış yada modası geçmiş fikirler biz kadınları zor durumlara sokarak,  kendimizi yanlış tanıtmamıza sebep olabilir. Kadın sitesi Aşk ve ilişkiler bölümünde” Erkekleri etkilemek için yapılan hatalar” yazımıza yer veriyoruz…

 

“Erkek nasıl kadınlardan hoşlanır ?” konusunda yapılan 7 hata ve olması gerekenler;

Özellikle anne, abla yada teyze gibi yakınlarımızın bizlere aman kızım şöyle yap, böyle yap gibi telkinlerini uygulayarak veya film yada moda programlarının telkinlerini takip ederek,  erkekler tarafından ilgi çekici olmaya çalışırken aslında istediğimiz şeylerden uzaklaşırız..

Kadın yazarları  olarak hem bizzat deneyimlediğimiz hem de gözlemlediğimiz,  erkeklerin kadınlar nasıl göründüğünde etkilendikleri hakkında yanlış bilinenleri sizinle paylaşmaya ve günümüzde erkeklerin ilgisini çeken kadın profillerini ve karakterlerini sizi bilgilendirmeye karar verdik.

Siz de dikkat edin adamı etkilemeye çalışırken utanmayın, üzülmeyin.

  • Kendini karşısındaki adama adamak

Bazı kadınlar bir erkekler ilişkiye başladıklarında yada evlendiklerinde  kendi hayatlarını tamamen unutur ve önemli olanını karşılarında ki adamı evrenin merkezi haline getirirler. Bu adanmışlığın tam olarak erkekleri en çok cezbeden  şey olduğunu düşünürler  Bu durum başlarda neredeyse  tüm erkeklerin hoşuna gitse de zaman içerisinde karşılarındaki kadınlara ilgilerini yitiriyorlar.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-4

Olması gereken: Bir erkek, kendine ait bir hayatı ve kendisinden farklı konularla ilgilenen ve hobileri olan bir kadınla daha çok ilgilenirler. Bir ilişki içerisindeyken kendinizi kaybetmemeniz ve bir birey olduğunuzu asla unutmamanız çok önemli…

 

  • Manken gibi görünen kadınlar

Bir çok kadın moda sayfalarında yada şovlarında izledikleri kadınlara benzeyebilmek için ölüm diyeti yapıyor, bıçak altına yatarak aslında hiç de ihtiyacı olmasa bile o model kızlara benzeyebilmek için türlü acılar çekiyor. Bu şekilde bir çok kadın farklı olmaya çalışırken etrafta bir çok 1 kadına benzemeye çalışan ve biraz andıran binlerce kadın oluyor. Kısaca güzel kadın gibi görünseler bile özel yani özgün görüntülü kadın olmaktan çıkıyorlar.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-2

Olması gereken: Açıkçası erkeklerin cazip buldukları ilk şey, evet  güzel görünen  bir kadındır. Fakat güzellik derken bir not ekleyelim;  güzel dediğimiz şey aslında bakımlı kadındır. Güzel saçları, parlayan sağlıklı bir cildi olan ve iyi giyinen bir kadın tüm erkeklerin dikkatini çeker. Bir erkek, güzelliğine nasıl bakacağını bilen ve bireysel  fizyolojik özelliklerini kabul ederek ve körü körüne moda standartları kopyalamayan ve kendi güzelliklerine sadık kalmayı bilen bir kadını seviyor…

  • Kıyafetler ile Sürekli kadınlığını öne çıkarmak

Bir erkeğin dikkatini çekmeye çalışırken, genelde  kızlar en seksi kıyafetleri seçerler: iddialı göğüs dekolteleri, mini etekler, parlak renkler ve vücut hatlarını olabildiğince gösteren dar elbiseler.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-1

Olması gereken: Eğer sadece bir cinsel obje olmak istemiyorsanız ve gerçekten zarifliğinizi göstererek düşündüğünüz erkeği etkilemek istiyorsanız, kıyafetlerinizdeki cinsellik seviyesi daha zarif ve kadınsı ayrıntılar ekleyerek azaltmalısınız. Seksi bir mini etek açıkça karışınızdaki erkekte cinsel arzuyu uyandırır, ancak bu bir erkeğin çok uzun süre birliktelik yaşamak isteyeceği bir kadın imajı çizmez.

Tabi ki özel zamanlarda o bayıldığımız mini eteklerimizi ve derin dekolteli elbiselerimizi giyebiliriz. Ama her an olmamalı…

 

  • Finansal bağımlılık yada aşırı finansal bağımsızlık

Bir ilişki başladığında kadınların bazıları erkek karşısında para konusunda  aşırı teslimiyetçi olurlar bazılarıda tam aksine tam anlamı ile bağımsız olmayı tercih eder ve sadece kendilerine yönelik bir finansal davranış içerisinde bulunmayı tercih ederler.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-3

Olması gereken: İki insan birbirini sevip, güvenip yardım ettiğinde ve desteği kabul etmekten rahatsızlık duymadığı zaman mutlu ve huzurlu bir ilişki kurabilirler. Elbette, erkekler sevdiklerini korumak ve onlara yardım etmek isterler, ancak günümüzde bir kadının mutlaka bağımsız bir finans planı olması gerekir. Maddi durumu olmayan kadınlar erkeklerin sahiplenme duygularını beslediği için  ilk başlarda şirin görünür, ancak erkekler bir süre sonra çalışmayan kendi gelirlerine sahip olmayan kadınlara karşı ilgi kaybediyor. Ayrıca finansal bağımlılık içerisinde bulunduğunuz bir insanla sağlıklı bir ilişki dinamiği kurmanız mümkün değildir…

 

 

 

  • Sofistike cinsel yaşam

Bu samimi mahrem zevklerin tüm numaralarını bilen deneyimli seks tanrıçalarının, ilişkide olan adamların en mutlu adamlar olduğu yaygın bir efsanedir.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-5

Olması gereken: Cinsel uyum mutlu bir ilişki için çok önemlidir, ancak durum sofistike olmak ile ilgili  değildir. Erkekler en çok  takdir ettiği kadınlar cinsel uyum içerisinde oldukları, hassas,  cinsel ilişkiyi kullanmayan ve sevdikleri kişiye zevk verme arzusunda olan kadınlardır.

 

  • Aptal gibi davranan kadınlar

Bazı kadınlar, erkeklerin zeki kızları sevmediğini düşünürler. Bu nedenle, bir erkeğin dikkatini çekmek için, şağşal ve beceriksizmiş gibi davranarak doğal olmayan görüntüye sahip olurlar.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-6

Olması gereken: Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre aptal kadınlar, kural olarak erkeklere basit bir sebepten dolayı caziptir:

“ cinsel açıdan çok daha kolay elde edilebilir olmaları.”

Güçlü ciddi bir ilişki kurmak isteyen erkekler akıllı kadınlara yönelmektedir…

 

  • Aşırı Yoğun makyaj

Bazı kızlar, koyu makyaj yapmalarının, erkeklere daha cezbedici geldiğini  düşünürler.

erkekleri-etkilemek-icin-yapilan-7-hata-7

Olması gereken: Bir araştırmada hem erkek ve hem de kadın deneklere farklı şekilerde makyaj yapmışı kılarınz resimleri gösteriliyor ve görünüşleri hakkında fikirlerini paylaşmaları istenildi.

Hem  Erkek hem de  kadın deneklerin çoğu, çok az  makyaj yapan sade görünümlü kadınların daha cazip olduğunu oyladı 

Kısaca özetlemek gerekirse; Bir erkekle güzel bir ilişki kurmak arzusunda iseniz kendinizi kaybetmedenkendi sınırlarınıza hakim, sade görünüşlü ,cinselliğini dengeli ve olması gereken yerde doğru biçimde kullanan ve akıllı bir kadın olarak hayatınızı sürdürmelisiniz.

Erkeklerin Kadınlarda neleri çekici bulduğunu merak ediyorsanız hemen TIKLAYIN 

 Aşk ve İlişkiler hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

Mutlu günler

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Erkeği Etkilemek İçin Yapılan 7 Hata

  1. erkekleri etkilemek için kadınların yapabileceği şeyler bunlarla sınırlı olmasa gerek…

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.