ENKA Kültür Sanat’ın; Silinen Sınırlar, Buluşan Dünyalar başlığı altında çağdaş tiyatro oyunlarından, yüksek müzikalitedeki konserlere ve nefes kesen dans gösterisine yer verdiği etkinlik takvimini 20 Haziran – 13 Temmuz 2012 tarihleri arasında ajandalarınıza not etme zamanı geldi.

Reklam

24. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları’nda, 16. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Nebi Birgi’ye “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı” ödülünü kazandıran “Sidikli Kasabası Müzikali”nin yanı sıra, Londra’da gerçekleşecek “Uluslararası Shakespeare Festivali 2012″de Türkiye’yi temsil edecek Oyun Atölyesi’nin “Antonious ile Kleopatra”sı, “Bölge Hastanesi”, “Kazaen, Beyoğlu’nda Çarpışmalar”, “Batı Rıhtımı” ve “Azizlikler / Nereye Gidiyoruz?” gibi sezonun özel tiyatro oyunları ağırlıkta.

Müzik etkinliklerinde ise, Türkiye’nin en köklü grubu MFÖ unutulmaz şarkılarını açık havada seslendirecek. Klarnet ustası Serkan Çağrı, “Crazy Brassy Balkans” albümünden şarkılarını müzikseverlerin dinletisine sunarken, evrensel müziğin ustası Mircan, sonsuzluğu Enka sahnesinde İngiliz Matthew Barley gibi dünyanın en önemli viyolonsel sanatçısını ülkemizin önemli virtüözleriyle buluşturarak yakalayacak. Kültür Sanat Buluşmaları, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ve arkadaşlarının konseri ile sonlanacak.

Programda yer alan Folklor Kurumu İstanbul, Karadeniz yöresine ait dansları sahneleyeceği “Bizim Deniz Kuzey Deniz” etkinliğinde performansları ile nefes kesecek.

Numaralı koltuk bilet satışı uygulanan 24. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’na ait biletler Biletix’ten ve ENKA Kültür Sanat gişesinden temin edilebilir.
Başlama saati 21.15 olan tüm etkinliklere, her etkinlik öncesi saat 20.00’de Taksim-AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile ulaşılabiliyor. Etkinlik bitiminde ise servis, konukların Taksim-AKM’ye ulaşımını sağlayacak. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.