En Sık Rastlanan Kadın Sağlığı Şikayetleri

Bütün insanlar dönem dönem farklı sağlık sorunları yaşar ve bunlara çeşitli şekillerde imkanları dahilinde ve tıp biliminin izin verdiği sınırlar içerisinde çözüm arayarak sağlığına kavuşmaya gayret eder.Genel sağlık problemlerinin yanı sıra kadınlarda ve erkeklerde farklı farklı sağlık sorunları söz konusu olabilmektedir. Bunun nedeni Kadın anatomisi ve erkek anatomisi arasındaki cinsiyet kavramını oluşturan farklılıklardır….

Reklam

 

Kadın Rahatsızlıkları neden olur ?

en-sik-rastlanan-kadin-sagligi-sorunlari-2-ihmal-etmeyin

Kadın rahatsızlıkları gerek genetik yapı farklılıkları nedeni ile fizyolojik olarak gerekse hatalı beslenme ve dışsal olumsuz etkiler nedeni ile oluşabilmektedir.

Bu rahatsızlıkların bir çoğu ilaçlı müdahalelerle gerek yaşam biçimi değişiklikleri ile çözüme kavuşurken bazıları cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyabilmektedir.

Kadın hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmak erken teşhis ve tedavi olarak yaşam kalitemizin sağlıklı biçimde devam edebilmesi açısından bizler için çok önemlidir. Bir çok kadın hastalığı diğer tüm rahatsızlıklar gibi önceden belirti vermektedir fakat günümüzde halen doktora gitme konusunda olabildiğince eksik ve cinsel hastalıklardan utanma olguları dolayısı ile erken teşhis ve tedavi konusunda ne yazık ki yol alınmak zorlaşmaktadır…

 

Belirtileri küçümsemeyin !

Aynen herhangi bir başka sağlık sorunu ile karşılaştığımızda olduğu gibi kadın rahatsızlıkları konusunda hassasiyet göstermemiz gerekmektedir.

Herhangi bir kadın rahatsızlığı belirtisi durumunda bu rahatsızlığın tedavi edilmemesi ihmal edilmesi çok ciddi hayati sorunlara yol açabilmekte yaşam kalitemizi bozmanın yanı sıra hayatımızı tehdit edebilmektedir.

Sadece cinsel yaşam olarak algılayıp utandığımız bu rahatsızlıkların yaşandığı organların vücudumuzun bütünlüğünü oluşturan organlar olduğunu sakın unutmayın. 30 lu yaşlara kadar yılda en az 1 defa 30 lu yaşlardan sonra en az 6 ayda 1 defa  mutlaka kadın hastalıkları uzmanına ( jinekolog) kontrol yaptırın. Ayrıca olağan dışı en ufak bir belirtiyi de göz ardı etmeyin ve mutlaka doktorunuza utanmadan danışın…

 

En Yaygın Kadın Hastalıkları

İlgili Kadın rahatsızlığının üzerini tıklayarak konu ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz..

Yaygın Kadın Hastalıkları

 

Yukarıda belirttiğimi Kadın Rahatsızlıkları en sık rastlanan olanlardır ve her birinin önceden belirtileri vardır. Bu belirtiler için erken teşhis ve tedavi çok önemlidir.

TEHLİKELİ KADIN HASTALIKLARININ SİNSİ BELİRTİLERİ YAZIMIZI MUTLAKA OKUYUN, 

VE

DİĞER SAĞLIK YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Sağlıklı günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.