En Hızlı Göz Kalemi Sürme Yöntemi

Göz kalemi diğer adıyla eye-liner sürmek hem makyaj yapmaya yeni başlayan hem de uzun süredir makyaj yapan ve bu konuda tecrübe kazanmış kadınlar için en zorlu makyaj işlemlerinden biridir. Bu sebepten dolayı yaptığımız makyaj sırasında en fazla aksilik yaşanan ve en uzun süreyi alan uygulamalardan biri göz kalemi sürme aşamasıdır. Her makyaj uygulamasında olduğu gibi Eyeliner Çekme konusunda çok pratik yöntem vardır. Bugün Sihirli kadın sitesi olarak bizim de kullandığımız en pratik eye-liner çekme yöntemi tüyosunu  paylaşmak istiyoruz…

Reklam

 

Eyeliner En basit şekilde Nasıl Çekilir?

Göz kalemi sürerken yapılan en büyük hatalardan biri göz kalemini bir kerede sürme işlemidir. Bu işlem makyaj konusunda deneyimli olan ve eli yatkın insanların kullanabildiği en pratik yöntemdir fakat çok sık kalem çekmeyen kişilerin el alışkanlığı olmaması nedeni ile hataya en açık yöntemdir. Tek seferde eyeliner çekmeye çalışan insanlar genellikle iki göz arasında eyeliner çizgisinde boy ve kalınlık farkı sorunu yaşar ve bu durum hem sinir bozar hem de çok vakit kaybedilmesine neden olur.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız en kolay göz kalemi çekme yöntemini makyaj konusunda deneyimli olanlar hemen çok basit biçimde uygulayabilir , ve makyaj yapmaya veya göz kalemi sürmeye yeni başlayanlar da 4-5 deneme yaptıktan sonra kolaylıkla uygulayabilirler..

 

En Kolay Eyeliner Çekme Yöntemi Nedir ?

En kolay Eyeliner sürme yöntemi kılavuz noktalar koyarak eyeliner sürmektir. Bu yöntem hem daha hızlı şekilde göz kalemi çekmenizi sağlar hem anlık hatalar daha kolay görülür hem de boy farkı ile kalınlık farkı sorununu en aza indirir.

Kılavuz Noktalarla Eyeliner Çekme Uygulaması
en-pratik-goz-kalemi-surme-yontemi-3

Kullanmak istediğiniz eyeliner in fırçası çok önemlidir boya her ne kadar iyi olsa da fırça doğru olmazsa sizi çok zorlar. Eyeliner fırçası orta sertlikten kalına yakın sertlikte olmalıdır. Eğer çok ince bir çizgi çekecekseniz fırça sert olmalıdır.

1.Gözünüze uygulayacağınız eyeliner’ı göz kapağının önce en sağ ve en sol yani iki yanına iki nokta koyun ardından göz kapağının  en yüksek noktasından küçük bir nokta  çizecek şekilde dokundurun.

2.Aralara 1 er tane daha nokta koyun. Gözün kenarlarına doğru gitmesini istediğiniz uzunlukta mümkün olduğunca eşit aralıklarla noktalar koymaya devam edin .

en-pratik-goz-kalemi-surme-yontemi-4

Göz kaleminin eğri gitmemesi için bir kalem ile hizasını ve açısını belirlemek için kullanabilirsiniz.

Eyeliner iskeletiniz hazır .  Böylece noktalar halinde göz çevrenize düzenli bir çizgi çekecek şekkilde hazırladınız .

3.Göz kapağınızın üst çevresine uygulamış olduğunuz noktalara şimdi üstünden göz kalemi fırçasıyla yavaşça  geçerek düzgün bir eyeliner çizgisi yapın.

 

Eyeliner çekmenin püf noktası : Püf Noktası : Bu yöntemin en önemli püf noktası olabildiğince küçük ve sık noktalar koyarak ilerlemektir . Böylece  göz üstünde biçimsizlik, zikzak görüntü olmaz ve gözümüzde uygulama sonrası güzel bir eye-liner görüntüsü olur.

Beğendiğimiz Eyeliner Çekme Videoları.

Sizlerle beğendiğimiz bir kaç eye-liner sürme videosunu paylaşmak istiyoruz.

Eyeliner Sürme Videosu 1

Eyeliner Sürme Videosu 2

Eyeliner Sürme Videosu 3

Eyeliner Sürme Videosu 4

Eyeliner düzeltme Tüyosu
  • Eğer eyeliner çekerken hata olduysa bir taraf diğer tarafran uzun veya kalın olduysa silmenize tamamı ile gerek yok.
  • Düzeltmek için pamuku çubuğun ucunu pamuk ince bir göz kalemi fırçası inceliğine gelecek şekilde ufalayın ve  makyaj temizleme sıvısı ile ıslatın .
  • Ardından yine küçük küçük dokundurarak göz kaleminde fazla olan yere sürerek düzeltin . 😉

Eğer eyeineriniz eskidi ve bittiyse veya evde bitmiş bir eyeliner varsa onun fırçasını damakyaj temizleme sıvısı ile boyadan arındırıp eyeliner düzeltme fırçası olarak kullanabilirsiniz.

Göz makyajı nasıl yapılır yazımızı okumak için HEMEN ZİYARET EDİN. 

ve

DİĞER GÜZELLİK YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzellik dolu günler ilerim.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.